FIKSUJA nuoria löytyy noinkin paljon.
https://www.ilkka.fi/1.2510152
Huhtasaarelle runsaat 7 pros. nuorisovaaleissa
5
<50
Vastaukset
- puolikas.aate
Laura Huhtasaari persuineen ei ole kommentoinut sanallakaan maamme venäläisongelmaa joten tällaista puolikkaan aatteen jengiä ei kukaan suomalainen voi äänestää.
Migrin mukaan viimeisen 6 kk aikana 7000 venäläistä olisi saanut oleskelupaikan Suomesta, joten kyse on massiivisesta ongelmasta.
Paljon massiivisemmasta kuin lähi-idän pakolaiset.- fikuri
Onkos joku muu kommentoinut?? Masa? :D
- kerro.kerro
fikuri kirjoitti:
Onkos joku muu kommentoinut?? Masa? :D
Myykö Masa itseään maahanmuuttokriittisenä kuten Laura Huhtasaari?
- Työopettaa
Niillä venäläisillä on yleensä työpaikat , kun ne tulee tänne.
Ei tarvitse pelätä, että raiskaavat, tai käyvät torilla puukon kanssa kimppuun.
Eivät ole vaatimassa moskeijoita ja ilmaista parempaa ruokaa.
Eivät vaadi naisia pukeutumaan kaapuihin ja hellan ja nyrkin väliin.
Ovat monesti korkeasti koulutettuja jne.
Tällaisia ihmisiä Suomi tarvitsee, jotka tulevat töihin ,osaavat ammattinsa ja vieläpä käyttäytyvät maassa maan tavalla.
- Suvakkien-Takiaiset
Tulos on jo arvattavissa.
.
Koulut on aivopesuloita, joissa mistään tietämättömiä manipuloidaan kannattamaan äänestämään sellaista, josta ne eivät ymmärrä tuon taivaallista.
.
Lasten pitää antaa olla lapsia, heitä ei pidä sotkea politiikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809