"Kumpi on viisaampi ja rehellisempi, Donald Trump vai Alexander Stubb. Trump totesi Ruotsin olevan pahoissa vaikeuksissa avoimen maahanmuuttopolitiikan vuoksi, Stubb sen sijaan kehui Ruotsia suvaitsevaiseksi, maahanmuuttoystävälliseksi ja turvalliseksi maaksi".
http://beta.oikeamedia.com/o1-52719
Tekstissä kerron asioita, joita Yleisradio ei viitsi kertoa, koska ikävien asioiden kertominen läntisestä naapurimaasta on poliittisesti epäkorrektia. Yle tiputtelee silloin tällöin yksittäisiä tietoja, mutta ei ole kertaakaan edes yrittänyt kertoa kootusti kuinka vaarallinen maa Ruotsi on nykyisin. Sen sijaan Yle muistaa aina kertoa, että Ruotsilla menee taloudellisesti hyvin.
Ruotsi on ihmiselle EU:n vaarallisin maa
7
95
Vastaukset
- RuotsinPerässä
Tyhmempi on se joka äänestää Stubbin puoluetta Kokoomusta tai Kokoomuspressaa.
- KillThemAll
Ruotsi, tuo nykyajan villi länsi. License To Kill.
- ruotsinonpulassa
Trumppi on jotenkin ihan oikein tälle planeetalle
ehkä hänellä on paikkansa juuri nyt, siinä virassa
jonkun pitää sanoa, että keisarilla ei ole vaatteita
Trumppi laukoo sellaiset ääneen
ei sillä, että äijä olis kaikessa oikeassa, mutta
on tuossa hyvääkin
Media kohtelee sitä järkyttävällä tavalla.
oikein sellaista ringissä rääkymistä ja potkimista
t. persläpi eurooppa on matkalla omaan tuhoonsa - Huhhahhei
Trump on paha ja ruotsi mualiman turvallisin mua. Hei me laitetaan silmät kiinni ja ollaan humaaneita.
- mennytrauha
Veljeni on asunut 40 vuotta Ruotsissa, mutta muutti siellä etelän kaupungista suunnilleen Vaasan korkeudelle omakotitaloon maaseutupaikkaan. Eteläisessä Ruotsissa on asuminen jo aika riskaapelia suuresti lisääntyneen rikollsuuden ja muun rauhattomuuden takia, hän kertoi. Lisäksi se, että poliisi on osaksi voimaton estämään rikollisuutta o,n lisännyt turvattomuutta. Rötöstelijät kaduilla vain sylkevät poliiseja silmille, jos he yrittävät järjetystä palauttaa.
- SuomikinMenetetään
Ruotsin kannattaisi palkata Wyatt Earp poliisiksi, loppuisi se riehuminen.
- Ruumisarkkutehtailjia
Länsimaita ei saada järjestykseen koskaan ellei Poliisi ja Armeija ota katuja haltuun asein! Tämä on fakta ja siihenkin on enää rajoitettuaika!
On vain poliittinen päätös kun puoliapinat sadaan vielä helposti kuriin!
TAHTOTILA PUUTTUU!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812