Mikä kaava tämä on, kun tällainen selostaja ajoi nyt Koskenkorvan S-marketin pihalla viereen ja alkoi selostaa olevansa lähdössä Milanoon, aika hyvää suomea puhui. Näytti italiaanolta.
Taisi olla vuosi sitten, kun Kurikan S-marketin pihalla viereen tyyräsi mies , joka myös oli lähdössä Italiaan ja halusi lahjoittaa jonkin ruokavälinesarjan ym. pois.
En tiedä, mitä aamuinen farmarimersumies tarjosi/halusi, lähdin pois siitäkin.
Onkohan tämä jokin "formaatti" tietyllä porukalla?
Italialainen parkkipaikalla - taas
3
64
Vastaukset
- ertrtertterter
Mulle tuollainen "italiaano" yritti myydä huoltoaseman parkkipaikalla "aidon" nahkatakin. Tämä puhui englantia.
- kauanhuijanneet
On. huijareita viimeisen päälle. Nahkatakit ovat aidon näköisiä, mutta ihan muuta materiaalia.
Kyllä yrityksillä on muita reittejä päästä messutavarasta eroon kuin nämä huijarimyyjät parkkipaikoilla. Heitähän on ollut jo muuten kauan, varmaan 20 vuotta sitten jo yksi tuttu erehtyi ostamaan 4 takkia 1000 markalla. Olihan sekin iso raha silloin. Tuli ne pidettyä, jonkun piti itse, työtoverinsa ostivat muutaman takin. Paljon niitä muuten siihen aikaan näkyi katukuvassa, että olipa moni muukin erehtynyt. Hiljattain näin vielä kirpparillakin yhden, selvemmin tunnistetavan, vihreän pusakan. - jnuhiuhi
näitä on nähty juu jo markka aikaan ja vielä nytkin vielä,
kesällä myivät aggregaattia pyysivät tonnin tarjosin sata jos eka saa kokellka toimiiko,mut kun oli niillä kiire kentälle mut eivät myyneet.
veitsissä sama homa joku vuosi sitten 300 euron veitsisarjasta tarjosin 40 euroa ei tullut kauppoja.
90 luvulla myivät nahkatakkeja kesähelteellä silloinkin oli kiire kentälle ei tullt kauppoja silloinkaan.
kaikkein hauskin tapaus oli kerran kun olin keimolassa tankkaamassa dieseliä kuorma autoon tuli hevosmies viereen esittelemään takkeja ja muuta ni olis ottanu maksun dieselinä tankkiinsa en suostunut.
menin kahveelle ja kattelin ku yritti samaa muillekkin tankkaajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2611089- 468541
- 1335376
- 1443684
- 693608
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353564- 403288
- 552569
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak392091- 281816