Tummat silmät ruskea tukka

Arviolta 12-14-vuotias poika ryösti ikätoverinsa nyrkkiraudalla uhaten Tapiolassa - poliisi pyytää vihjeitä

Epäillyllä oli teon hetkellä yllään harmaat farkut, musta takki, musta lippis ja sininen reppu. Epäillyn silmät ovat tummanruskeat.
IL.

"Epäillyn silmät ovat tummanruskeat."

Olisi rasismia sanoa että epäilty olisi ara** tai neek***
18217
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Rikoksesta epäilty poika liikkui noin kymmenen nuoren porukassa, joukossa yksi tyttö ja loput poikia. Epäillyllä oli päällään musta lippis, sininen reppu, harmaat farkut ja musta takki. Hänellä on tummanruskeat silmät.

2Äänestä

oliko "kulttuurikansalaisten" pentu

2Äänestä

Pekka Haaviston vaimoke.

1Äänestä

Ei oikein millään kuulosta fiksujen tapiolalaisten koululaisten touhulta.

Olisiko tuo nuorten joukko ollut upouudella metrolla liikenteessä? Eli naapurikaupungissa seikkailemassa nyrkkirauta turvana?

2Äänestä
  • Kyllä. Itä-Helsingin kultamunien ei välttis tartte enää jäädä steissille.

    2Äänestä

Viidakon viileimmät apinat liikenteessä.

3Äänestä

On ihan paikallaan että espoolaiset saavat myös nauttia kannattamansa politiikan hedelmistä.

3Äänestä

Koivuniemi?

1Äänestä

Epäillyn tuntomerkit
Poliisi kertoo tiedotteessaan rikoksesta epäillyn tuntomerkit. Tummanruskeasilmäisellä epäillyllä oli poliisin mukaan musta lippis, sininen reppu, harmaat farkut ja musta takki.

Eli "Tumman" ruskeasilmäisellä
ei vaaleanruskeasilmäisellä
siis niin tummanruskeat melkein kuin *******llä.

2Äänestä
  • Siinä kiireessä jäi silmienväri mieleen mutta uhri ei kerinnyt nähdä ihonväriä?

    2Äänestä

  • No jo oli tiukka tuo katse kontakti, kun jäi huomaamatta ihonväri. Että silleen.

    2Äänestä

  • "musta lippis, sininen reppu, harmaat farkut ja musta takki."

    Kerkisi onneksi silmien lisäksi huomaamaan vaatetuksenvärin.

    2Äänestä

  • Kun on nyrkkiraudalla uhattu ja tiukasti silmiin tuijotettu, voi olla ettei alaikäinen uhri järkytyksestä muista kaikkea. Tai sitten ei kerrota julkisuuteen.

    Heikintorilla on valvontakamerat. Porukan liikkumisesta lienee kuvaa. Samoin metroasemalta.

    Eivät vaikuta tippaakaan tapiolaisilta koululaisilta, jotka ovat kohteliaita ja hyväkäytöksisiä.

    Äänestä

Kusikoirilta kurkut auki.

1Äänestä

Oi ei saa ihmisiä rangaista jos jää kiinni hovi lieventää rangaistusta tai syyttäjä jättää syyttämättä. Niin kävi meidän perheessä.

Äänestä

Karkotettava välittömästi saatana.

Äänestä

Kotikasvatus kantaa hedelmää.

Äänestä
  • Jep. Musurassejen pennut ovat kuin suoraan viidakosta.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


n..........i kirjoitti:

Arviolta 12-14-vuotias poika ryösti ikätoverinsa nyrkkiraudalla uhaten Tapiolassa - poliisi pyytää vihjeitä

Epäillyllä oli teon hetkellä yllään harmaat farkut, musta takki, musta lippis ja sininen reppu. Epäillyn silmät ovat tummanruskeat.
IL.

"Epäillyn silmät ovat tummanruskeat."

Olisi rasismia sanoa että epäilty olisi ara** tai neek***

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu