Oikeusministeri Häkkänen taipui CIA:n painostukseen tiedustelulain läpiviemiseksi
Tiistaina, 16.1.2018 Teemu Vehkala
Oikeusministeri Antti Häkkänen aikoo esittää hallitukselle CIA:n painostuksella, että tiedustelulakeihin liittyvä perustuslain muutos säädettäisiin kiireellisenä asiana.
Häkkänen kertoo virallisessa tiedotteessa, että Suomen turvallisuustilanteen muutokset ja tarve varautua kansallista turvallisuutta uhkaavaan toimintaan muodostavat poikeuksellisen tilanteen ja siksi perustuslakia on muutettava kiireellisesti. Vaikka tämän kaiken taustalla on mm. Suojelupoliisi SUPO:n sekä USA:n tiedustelupalvelu CIA:n salaiset raportit Suomen toisinajattelijoiden noususta.
Sillä tämä tiedustelulaki antaisi juuri Supolle erityisvalmiudet vakoilla Suomen puhelinliikennettä. Jos vielä heillä ei ole siihen kuin vasta laittomat oikeudet.
Samalla myös vuodesta 1949 vuodesta lähtien CIA:n rahahanalla ollut oppositiopuolue SDP:n puheenjohtaja Antti Rinne näytti myös vihreätä valoa tiedustelulaille CIA:n operaattorien painostuksesta.
kun Rinne totesi, että SDP:llä ei ole mitään syytä hidastaa tiedustelulainsäädännön etenemistä, kunhan perusoikeudet ja tiedustelutarpeet ovat tasapainossa oikealla tavalla. Ainakin CIA:n lahjusraha on tasapainossa oikealla tavalla.
Lähde: https://yle.fi/uutiset/3-10024875
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/1827469-sdp-hakeutui-cian-rahahanalle-jo-1949
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2018/01/oikeusministeri-hakkanen-taipui-cian.html
ONKO TIETOA
2
57
Vastaukset
- KansaaVastaanPikana
Kokoomus huomasi että kansalaiset aktivoituivat Aktivointimallia vastaan, joten kansaa vastaan pitää pikaisesti saada tiedustelulain massavalvonta Nyt tätä pitää tehdä laittomasti eikä tietoja voi käyttää näin ollen Aktiivimallia ja muita Suomen hyvinvointivaltion palvelujen alasajotoimia vastustavia kansalaisia vastaan. Omaa kansaa vastaanhan tämä tiedustelulaki pikaisena halutaan, koska haittamahanmuutosta ja terrorismiuhan kasvusta huolimatta porvarihallitus haluaa pitää rajat seljällään auki. Suomalaiset oikeudenmukaisuutta jaluavat "vihapuhujat" ovat porvarihallinnolle uhka.
- massatiedustelu
ontuva peruste jollain terrodismi uhalla muuttaa lain säädöntöä koskemaan koko väistön osaa kun näkö piirissä ei ole uusia uhka kuvia,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010166
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404040Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323602Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386
