ammuttiin. Orpo, Niinistö KOK, Sipilä, Vanhanen, Väyrynen, Kepu"Meillä on unelma". Em. ainakin osa suorastaan olivat pesemässä pakolaisten jalkoja, kun 50 000 paperitonta(joillain oli, mutta väärennettyjä, mallia turun puukottaja) saapui Suomeen. Pohjoismaissa käyskentelee n. 1milj. täysin tunnistamatonta hlö.ä. Suurkiitokset Kokoomus ja Keskusta olette luoneet Vokit(välillä poltetaankin, useimmiten pelkkiä puukotuksia), paperittomat, ei häätöä, jne. Nykyhallituksen toiminta hakee vertaistaan, ihan OK, vertailu kohde P-Korea.
Malmössä taas väkivaltainen yö: Kahteen asuntoon
5
89
Vastaukset
- oi.maamme
Pressa Niinistö hihitteli lennun ja jennin kanssa Naantalissa, kun maahan lappoi Juhan ja Petterin kutsumat kymmenet tuhannet pakolaiset. Maan Isän huoli oli, että on ne jenniltä jäänyt pois ja onko lennulta tullut jo sikari.
- niitä.vaan.piisaa
Täytyy kuitenkin muistaa, että pakolaisten tulon sopi ja petasi edellinen, Kataisen-Arhinmäen hallitus.
- miljoonat.kadoksissa
Kertokoon turunkin puukottajat taustat jotain virkakoneiston säälittävästä toiminnasta.
- karu.arki
Salelle tappio vaaleissa, häviö vaikkapa paavolle. Aamun ajatukset, vaalivauvakin ähersin ja Lennua saanut median vuoksi juoksuttaa ja jätöksiä keräilla iltakaudet. Nyt kyrsii, mene vaihtamaan vaippoja ja Lennua ulkoiluttamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5831253- 531135