Tuula Haatainen, upea nainen!

MaxRenn

Täytyy kyllä sanoa, että yllätyin eilen kun näin Tuula Haataisen vaalitentissä,
oli kyllä nainen jossa silmä lepäsi, sininen lyhyehkö mekko sopi hänelle hyvin
ja nuo kauniit sääret, muutenkin joka suhteessa näyttävämpi ja naisellisempi
nainen kuin joku Haloska oli, on demarien joukossa toinenkin kaunotar eli
Jutta Urpilainen...

18

1357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miesaikuinen

      Urpilainen on niin pöhöttynyt en meinannut tunnistaa kun katsoin tv:stä . Haatainen on naisellinen ja säilynyt hyvin .

      • Anonyymi

        Onhan siinä Haataisessa charmia,
        ei voi kieltää, ja osaa puhua oikeista
        asioista, kuten tasa-arvo ja ihmis-
        oikeudet sekä laadukas ja toimiva
        terveydenhuolto. Taasen Kokoomuk-
        sen ja Kristillisdemokraattien rivissä
        puhutaan pelkkää paskaa.


    • Päihittää_Lipposen

      Juu, toivottavasti joku demari äänestää häntä, että saisi edes pari prosenttia äänistä.

    • äänestänTuulaa

      Tuula Haataisessa on sitä presidentillisyyttä ja hyvää edustavuutta, mitä asialliselta maan johtohahmolta edellytetään.

      • Anonyymi

        No, nyt vaan joudutaan kaudella
        2018-2024 katselemaan Sauli
        Niinistön kurttuotsaa. Ei mahda
        mitään, antisosialistit ratkaisivat
        presidentinvaalit.


    • LaurassaSILMÄlepää

      ja ottaa kissan! ja poistaa suomen puolustusvoimat!feministi rauhan rakentaja-jos olet erimieltä,sut tapetaan!

      • ertyuiop

        Niinhän se on, että suvaitsevaisuuden puolesta ollaan valmiita tappamaan. Saavat jo peruskoulussa ollessaan tappamishaluisia suvakkikohtauksia.


    • LääkettäSuvakkitautiin

      Tuula Haatainen on iso akanlotisko ja hirveä käläkättäjä. Torstain vaalikeskustelussa säikähdin, että nyt se kyökkää kynsimään Huhtasaaren silmät, sellaisen metakan eukko nosti kun sai suvakkikohtauksen.

      Paavo Väyrynen yritti kertoa minkälaista on muuttotappioalueilla eläminen, mutta sepä ei sopinut Haataiselle, hänen mielestään Väyrynen lietsoo vastakkainasettelua. Ajatelkaa, sellaisia puhuu ihminen joka on syntynyt maalaistollukaksi Vehmersalmella, ei näe mitään mikä on Kehä III:n ulkopuolella.

      Sossujen lempisana on nykyisin VASTAKKAINASETTELU, sillähän sitä pystytään torppaamaan kaikki keskustelut, jotka koskettavat muuta Suomea kuin Helsinkiä.

      Jaksaiskohan Tuula pysyä 6 vuotta presitentin virassa, tähän asti se ei ainakaan ole pysynyt missään.

      • Anonyymi

        Blah...puhut kuin Kokoomuspoliitikkojen Pehr Evind Svinhufvudin ja Tuure Junnilan
        suulla. Mistähän tuo sinun retoriikkasi
        on, ettei vain 1900-1970-lukujen poliittisesta tilanteesta niin Pohjois-, Länsi- kuin Itä-Euroopassa. Kuule, menneen talven lumia. Nyt tärppäsi SDP:llä eduskuntavaaleissa 14.4.2019, ja totta kai SDP:n vastustajia harmittaa nytten ihan sikana. Kun tarkkaan mietit, niin sama et varmasti toivo kuin nyt oli
        16 vuoden ajan poliittinen tilanne katastrofaalinen ajalla 17.4.2003 - 6.6.2019, varsinkin ajalla 19.4.2007 -
        6.6.2019.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Blah...puhut kuin Kokoomuspoliitikkojen Pehr Evind Svinhufvudin ja Tuure Junnilan
        suulla. Mistähän tuo sinun retoriikkasi
        on, ettei vain 1900-1970-lukujen poliittisesta tilanteesta niin Pohjois-, Länsi- kuin Itä-Euroopassa. Kuule, menneen talven lumia. Nyt tärppäsi SDP:llä eduskuntavaaleissa 14.4.2019, ja totta kai SDP:n vastustajia harmittaa nytten ihan sikana. Kun tarkkaan mietit, niin sama et varmasti toivo kuin nyt oli
        16 vuoden ajan poliittinen tilanne katastrofaalinen ajalla 17.4.2003 - 6.6.2019, varsinkin ajalla 19.4.2007 -
        6.6.2019.

        En ymmärrä mistä kumpuaa ihmisten
        inho SDP:tä kohtaan. Paljon pohdis-
        keltuani olen tullut siihen tulokseen
        että SDP:tä parempaa puoluetta ei
        ole Suomen poliittisella kentällä.

        Se on painettu mustaa valkoisella,
        kun Väinö Tanner nousi SDP:n
        puheenjohtajaksi 1918, hän sanoutui
        irti juuri perustetun kommunistipuo-
        lueen SKP:n jyrkästä linjasta.

        Tänä päivänä vaaleissa SDP tekee
        paljon paremman tuloksen kuin SKP,
        toki SKDL:n jatkaja Vasemmistoliitto
        on nostanut kannatustaan jonkin verran.

        Vuosien 1944-1979 tilanteeseen ei
        ole toivon mukaan enään paluuta
        kun kommunismi sai kannatusta
        myös Suomessakin, itse en lämpene
        ajatukselle stalinistisesta keskusjoh-
        toisesta poliisivaltiosta, sanon tuom-
        moiselle НЕТ СПАСИБО! (NJET
        SPASIBO!)


    • rupert3

      Kyllä, kävin äänestämäs ja laitoin lappuun n.5

    • tai_sitten_en

      Voisin ehkä panna Tuulaa.

      • Anonyymi

        Etkö sitten Eva Biaudetia (Rkp), Kirsi Pihaa (Kok), Outi Alasta (Vas), Maria Guzeninaa (Sdp), Maria Jungneria (Sdp), Satu Taiveahoa (Sdp), Sanni Grahn-Laasosta (Kok), Emma Karia (Vihr), Jasmin Hamidia (Vihr), Sanna Marinia (Sdp) taikka Li Anderssonia (Vas) ?


    • teini00

      Tuula-täti pitkine säärineen on tosi sexy! Jutta-täti on vähän uhkeampi.

    • Anonyymi

      Minusta Jutta-täti on upeampi kuin Tuula-täti.

    • Anonyymi

      No nythän meillä on hallituskokoonpanossa
      kaudella 2019-2023 liikenne- ja viestintäministerinä Sanna Marin (Sdp)
      ja opetusministerinä Li Andersson (Vas), hyvännäköisiä suomalaisia naispoliitikkoja.

    • Anonyymi

      Paras on olla politikkona ajan ja tehtävän tasalla kansallisesti ja maailmanhistoriallisesti. näistä parhaat esimerkit ovat historiassamme kaikkien hyvien kanssa Ståhlberg laillisuusmies, Kallio, jonka aikana kansan yhtenäisyys sai latauksen ja kesti koetuksen ja Kekkonen joka selkeimmin tajusi tilanneystävyyden tarpeet. Jopa niin että koko kansa monine henkilöineen on menetellyt oivallisesti sekaannusajoistaankin selviten Jumalan Armosta tietenkin. Selkeä ja lahjomatontyylinen Haatainen osoittautunee oikealinjaiseksi muutenkin kuin ulkomuodoltaan aikain saatossa.

    • Anonyymi

      Mahtavan muhkea takamus, juuri tv ssä vilahti. Nam !

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe