Tampereen Työväen Teatteri (TTT) on nyt ollut paljon tapetilla, kun valtionosuuksia pohtiva työryhmä on siirtämässä TTT:n pois kansallisnäyttämöiden erityisasemasta.
Vaihtakaa teatterille kansaa eheyttävä nimi.
Vaihtakaa kansaa eheyttävä nimi
se_vois_auttaa
8
79
Vastaukset
- sopisko-tää-sulle
Niin vaikka Lahtariteatteri.
- sdp.lahtaa
Demariteatteri
- eikö_jo_sodat_sodittu
Noh, Eheän Kansan Teatteri (EKT).
- kuin_lähi-idän_uskonnoss
Kommunisti sotii aina.
- tikulla.silmään
kuin_lähi-idän_uskonnoss kirjoitti:
Kommunisti sotii aina.
Tuotannossa ainakin jyllää vuosi 1918. Tai sitten 85.
- uusi.nimi
Nimi vois ollakkin Tampereen Sisällissota Teatteri (TST).
- Eino.Rahja
Kapina Teatteri.
- nettttt
miksi ihmeessä jokin poliittinen teatteri saa jotain erityistukea valtiolta, tasapuolisuuden nimissä tukea pitäisi kaikkia tai mielummin ei mitään,
teatteriin voi mennä omakustannushintaan jos se niin paljon kiinnostaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818