Mitä kaupunki salailee, narkkareitako täällä asuu.
kosken varrella huumeruisku roskiksia
35
620
Vastaukset
- Nytonmeininki
Banaanin kuoret nähty itsenäisyydenkadulla, mitä kaupunki salailee?
- kohtaonmeininki
Apinoita, eli eläimiä on saapunut rikastamaan kaupunkikuvaa.
- tervetuloa.teille
kohtaonmeininki kirjoitti:
Apinoita, eli eläimiä on saapunut rikastamaan kaupunkikuvaa.
Aiotteko viipyä kauankin?
- Apinoita_riittää
Mikä, ettei. Tamperehan on oikein apinoidenplaneetta.
- minkälaisia
Hyvä että niitä on, pahempi jos olisivat maassa tai tavallisessa roskiksessa josta joku saisi pistoksen. Jos roskiksia ei erottaisi keskenään tai lapsi pääsee työntämään kätensä ruiskuroskikseen, silloin on korjattavaa suunnittelussa.
- rikoksillarahoitetaan
Totta, mutta ei kai kaupunki narkkien ehdoilla elä, vaan kunnallisveroilla.
- kyänäinon
Narkkareitapa hyvinkin, niitähän on koko keskusta täynnä. Kyllä tästä on jo aika paljon keskusteltu mutta mitään ei tapahdu, huumehoito on onnetonta ja narkkarit ovat valloittaneet keskustan ja pöllivät fillareita yms.
- tonkia
Joko se polion levittäjä on saatu kiinni?
- Näin_se_on
Ei Tampereella mitään narkkareita asu. Ne on turisteja varten.
- kokoomussekoomus
Kyllä asuu ja reilusti. Rikollisuus on kasvanut myös, katso jotain tilastoja netistä.
- huotomies
kokoomussekoomus kirjoitti:
Kyllä asuu ja reilusti. Rikollisuus on kasvanut myös, katso jotain tilastoja netistä.
On ollut kymmeniä vuosia narkkareita Tampereella.Neuloja ja ruiskuja saa kerätä
joka päivä kymmeniä,eikä pelkästään keskustan alueelta.Tiedän sen kymmenien vuosien
kokemuksesta ja ympäri kaupunkia työskenneleenä. - ei.niistä.pääse.eroon
huotomies kirjoitti:
On ollut kymmeniä vuosia narkkareita Tampereella.Neuloja ja ruiskuja saa kerätä
joka päivä kymmeniä,eikä pelkästään keskustan alueelta.Tiedän sen kymmenien vuosien
kokemuksesta ja ympäri kaupunkia työskenneleenä.Narkkareita on käytännössä jokaisessa yhtään isommassa kaupungissa. Se on ihan maailmanlaajuinen ilmiö. Aikoinaan meni hieman tunteisiin, kun olin kaksivuotiaan lapseni kanssa leikkikentällä ja siellä oli maassa käytetty ruisku. Onneksi se olin minä joka ehti ottaa sen maasta. Vein apteekkiin.
- Seinkukkis
Hiekkaa pääkadullamme,onko pankkitoiminta ulkoistettu.
- hiekkakansa
Pankkitoiminnan luotonannon, sinä tulet maksamaan moninkertaisesti takaisin.
- Kaivonen
Minä en maksa hiekantuojien velkoja,minä olen rikas.
- eisaaollaomaisuutta
Kaivonen kirjoitti:
Minä en maksa hiekantuojien velkoja,minä olen rikas.
Kultaharkot tarvitsee salakuljettaa maasta.
- Höppööty
Miksi?
- omaharrastuksensaaa
Oma harrastuksensa sinänsä käydä keskustassa pällistemässä näkyykö narkkareita eivais harmiks niitä näkyy ja kuuluu, ärsyttävää honotusta nenään ja sivukorvalla kun kuullut niitten juttuja niin puhuta rahoista ja bentsoista. Toki tietysti että löytys hoitoa vaikka maaseudun rauhasta ja tietenkin päihteettömyys.
Helkkari joku noita huumeita myy ja saa varmaan hyvin rahoja. - Rivokukvauh
Voi voi. Kyllä sitä rahaa sillä tekee. Tuloni noin 2500-3000 e päivässä. Ootko vähän kateellinen ? No jokainen tekee rahansa jotenkin. Noi mun tulot on viä verottomat eli käteen jää. Pysy sää edellinen köyhänä ja kitise täälä.
- ilmoituspoliisille
Tein ilmoituksen poliisille ja ip osoitteesi jäljitetetään ja joudut linnaan kiäh kiäh kiäh, kärväytän aina huumediilerit kiäh kiäh kiäh buuuaaaahhhh
- bensaaruiskuun
Narkkareista kuulemma persut maksaa tapporahaa, johtohahmoista saa
kuulemma 10 kertaisesti. - likaistapeliääää
Juu kyllä toi huimausainemaailma on niin likaista peliä että poliisille valtaoikeus ampua nappi ottaan ni valtio säästäis aikas lailla.
- Rivokukvauh
ilmoituspoliisille kirjoitti:
Tein ilmoituksen poliisille ja ip osoitteesi jäljitetetään ja joudut linnaan kiäh kiäh kiäh, kärväytän aina huumediilerit kiäh kiäh kiäh buuuaaaahhhh
Siinäs teit. En ole 5 vuoteen kiinni jääny enkä jää. R kioskilta haettuja prebaid liittymiä saatte ja saavat hakee noin vuoteen 3000 eikä löydy. Ootteko vaan katkeria ja kateellisia. Olkaa mun puolesta. kiäh kiäh sulle rwpuusi buuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh.
- kannattaakoedessss
Kannattaako edes herjalla nettiin laittaa että huumeita diilaa kun kyllä poliisi voi olla kiinnostunut, komiaa sitten selitellä. Tuosta rahojen reteilystä lähti ilmoitus poliisille.
- MehLol
Makkaran pätkä nähty hämeenpuistossa. Soittakaa poliisi. Planeettojenvälinen salaliitto.
- kunnallisveropilviin
Köyhiä nähty Tampereen katukuvassa.
- Näin_se_on
kunnallisveropilviin kirjoitti:
Köyhiä nähty Tampereen katukuvassa.
Tätä se mun uneni tiesi, jo silloin, kun Teisko liitettiin Tampereeseen.
- nahatselästäviety
tampereela ei ole ongemakansaa vain kepun veljiä tamperetta rakennetaan kuin manhattania 300pros velkarahalla tulee uutta asuntoa kauppakeskusta ja ratikka mustä ostrajat kun jo nyt ongelmaiset longpiitsiväki on ottanut tampereen kodiksi siksi kun tampere rakentaa ja luo uutta. ei nämå longpiitsin sospummit mitään luo tai rikastutamuuta kuin poliisia. ikäni veroja ja kun kunnalta jotain pyytää niin vastaus on MUUTA POIS tai MAKSA
- Rivakukamf
Loppuko teillä rahat kun ei tule sairaita kommentteja. Eipä teiän ilmoitukset kytille paljon tuonut tulosta. Ei kukaan ylimääräinen ole yhteyksiä yrittänyt.
- pääseetarkkailuunnn
Eihän sitä heti tulla haastatteleen vaan pääsee tarkkailtavaks kun noin kehasee netin palstoilla.
- JarskiPenaali86
Kerran löysin dildon ylöjärven keskustasta, liikenteenjakajan keskellä olevalta nurmikko alueelta. Nauroin dildolle, mutta en sitten ottanut mukaani:(
- Rivokukvauh
Oli varmaan mun. Ei se mitään, kun kotona niitä on monta lisää!
- JarskiPenaali86
Ja kerran löytyi käytetty pumpattava barbara os. Seksinukke kangasalan prisman soramontun läheisyydestä. Nauratti mutta en ottanut mukaani:(
- JarskiPenaali86
Monesti olen löytänyt käytetyn huumeruiskun ihan vaan kadulta:( ..olen ottanut varovasti mukaani ja laittanut lähimpään roskikseen.. toivoen ettei kukaan innokas pullonkerääjä tökkää siihen perkeleen piikkiin itseenä ja sairastu vakavasti:( ..todella hyvä asia tampere että olette ottaneet huumeruiskuille omat roskikset!
Vaikka huumeet on aivam perseestä niim berseestä että huh huh ja vieläkerran huh huh. Mutta eipä tuo minulle kuulu.
Sitten se alkaa kuumumaan jos niitä likasia ruiskuja neuloja lojuu kaduilla ja puistoissa..
Vittu saatana eihän alkoholistitkaan riko viinapullojansa kaduille. Mutta nistit on omaa luokkaansa..miksi jätetäön piikkejä kaduille. No ehkä siksi kun niille ei ole omaa paikkaansa minne ne jätttää.
Onneksi nyt ON!- Huutisss
Huutista nistille. Itse en koskisi jonkun likasiin neuloihn, mutta oletkin cucksuvakki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807