Eikö tuosta saatanallisesta helvetin esikartanon EU.sta päästä millään eroon, vauhkot heilujat haluaa olla siellä omien etujensa takia niin kuin esim. jihad Pääministerimme ja noudattaa kaikkea Suomen sekä kansalaisten tuhoksi ja muuksi tuhoksi siellä hilluessa ja killuessa kaikkien .itun direktiivien kanssa maksaa nettomaksajana, Herrojen tietysti itse rikastuessa.
Sekin hyöty mitä tavallinen kansalainen sieltä saatanallisesta EU.sta sai, nuo nylkyrit nopealla aikavälillä tekee kaiken kiellettäväksi direktiiveineen joita SUOMI NOUDATTAA ja muut pyyhkii perseensä, SOS kai on sitä mieltä EU.n paskan hajussa on ihan hienoa olla ja asustaa, "TILASITKO EDULLISESTI NETISTÄ, KOHTA TILAA", jotenkin noinhan se UE.n Scheiße.n uusi direktiivi laki lukee, taas tavallisia ihmisiä kohtaan.
SOS hallituksen Herrat ja sitä edeltävät -90 alusta lähtien, vetäkää se jotenkin violettiin suuntautuva sähkönsininen virtsan keltaisine tähtineen oleva lippu salkoihinne ja pukeutukaa samanlaiseen Eurostoliiton pukuun siihen teistä on, ei oikein muuhun, olette sen ihan itse näyttäneet, muuta kun tuhoamaan maamme, myymään kansallisomaisuus ilmaiseksi muille, ja tehden oma kansa työttömiksi ja sitten taas Herrjen Ketkuiluja aletaan kiusaamaan työttömiä kun ensin saatiin ne paskanokat siihen malliin ja HYVÄ-VELI KERHON HERRASKAISET suur johtajat nauttii ja nauraa keksii uusia kusetuksiaan.
Maamme olette periaatteessa jo myyneetkin, sekä kansan kanssa heiltä siitä kysymättä selitellen sitä DEMOKRATIAKSI maan jonka jo hyvällä vauhdilla olette saattaneet velkoihin, joista tuskin noustaan kymmeniin vuosiin, jos ja kun teidän valtanne alkaa valua viemäreihinne, huomaatte liberaalit kun oikeaan peiliin katsoo todellisuus alkaa näkymään jos uskaltaa myöntää ihminen on pohjimmiltaan omilla alku valinnoillaan ainakin tehnyt itsestään, sen elukan mikä hän on, joka siis myöntää olevansa konservatiivi, on kaiketikin todellisuudessa lähempänä totuutta kun joku Liberaali joka kuvittelee olevansa itse ilmeisesti jumala.
SOS HALLITUS ja sen kätyrit eivät uskalla suoraan kertoa totuutta kun Saksasta tuli noottia, ihmiskauppavyöryn alkaessa, josta jopa iltapäivälehti jompikumpi uutisoi kun joku äijä sieltä huuteli Suomelle Kantakaa vastuunne tai ei EU vai mikä UE.n shit se onkaan tai ei tule apua jos joudutte sotaan Venäjän kanssa, sen jälkeen on ollut Natotusta, Nato HYBRIDIÄ, Venän hyökkäys uhkaa ns. PÄÄ UUTISOINESSA lähes harvase viikko tai jopa päivä ja muuta sontaa tuuttien täydeltä, mutta todellisuus taitaa olla se jos ei olisi osallistuttu GLOBALISTIEN Soroksen tuottamaan vyöryyn, tuskin valmistettaisiin suomessa Ukissa mersuja ja Turussa Meyerin laivoja, tämä huuto taisi kuulua jo edellisen hallituksen aikana ja SOS jatkaa.
EU! ja sen tuoma hyöty tavalliselle ihmiselle
deeekk
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt354236Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.482225Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471375- 851210
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381158Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251126Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161945Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175879- 57865