Mutta sitä ei pysty koskaan kukaan todistamaan. Voi olla että Suomella menisi paremmin jos ei olisi liitytty euroon. Tai voisi mennä huonomminkin.
Turhaa spekulointia.
Turhaa spekulointia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Anna äänesi isänmaan puolustajalle, ehdokkaalle joka ajaa Suomen etua, rauhanomaista yhdessäeloa eri väestöryhmien kesken ja tajuaa mikä on parasta tässä tilanteessa Suomelle. Suomesta ei tarvitse tehdä Väyrysen pikku Pohjois-Koreaa tai Huhtasaaren Pohjois-Koreaa. Nils Torvalds tajuaa myös että joskus Suomen asioita edistääkseen on tehtävä työtä myös Suomen rajojen ulkopuolella.
Isänmaan puolesta Nils Torvalds Presidentiksi!
https://www.facebook.com/nilstorvalds
Sturm Und Drang - Fatherland
https://www.youtube.com/watch?v=bdVMZPNNAs0
On aika myös lopettaa tyhjän puhumisen hölynpöly ja alkaa puhua asioista selkeästi ja suoraan kuten Nils Torvalds
EI KIITOS EPÄSELVÄLLE JAHKAILULLE!
Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus - Väärät Profeetat
https://www.youtube.com/watch?v=8cWAFVy-K0k
Äänestä Nils Torvalds Numero 9 toiselle kierrokselle ja lopetetaan Suomen jääminen paitsioon ja Putin ei täätä maata pyöritä vaan ME SUOMALAISET!
Äänestin Torvaldsia. Torvalds on Suomen historian ensimmäinen presidenttiehdokas joka kannattaa Natoon liittymistä.
Voi olla myös viimeinen. Seuraava äänestys on kuuden vuoden päässä .
Nimen omaan voi olla viimeinen, koska jos Suomi on mennyt ennen sitä Natoon eihän Suomen Natoon liittymistä voi enää kannattaa.
otetaan Frangi käyttöön kuten monissa Afrikan maissa,ja Ranskahan on sitä takaamassa
Desantti Bäckman harrastaa samankaltaista spekulointia. Hänen väitteensä on että sota olisi vältetty jos Suomi olisi suostunut Neuvostoliiton vaatimuksiin.
Jättää vain sanomatta että olisi menetetty itsenäisyys. Koska vaatimuksilla pyrittiin samaan kuin Baltian maissa.
Molotovhan useasti sanoi että Baltian maat ja Suomi liitetään Neuvostoliittoon.
Torvalds on sentään ainoana ehdokkana perustellut miksi ajaa mitäkin aisioita tai kannattaa. Eikö tämä nyt ole jo pelkästään riittävän hyvä syy antaa ääni Torvaldsille.
Väyrynenkin hokee, että Suomen on parempi olla puolueeton maa. Kun häneltä kysytään Miksi ei Väyrysen suustakaan kuulu kunnollista perustelua. Suomen vain on parempi olla... Aivan kuin Vladimir Putin kuiskuttaisi kyseisen lauseen Sauli Niinistön korvaan kahdenkeskeisesti jutellessaan. Sauli Suomen on muuten parempi olla... tai muuten...
Ekonomithan on tuon väitteen todistaneet että pitää paikkansa ja sen joutui muuten Niinistökin myöntämään ja hänen laskelmat oli kuulema toisenlaiset, kun otti koville totuus
Mitkäs ne olisi ne syyt, joiden perusteella voisi olettaa Suomella menevän huonommin EU:n ja varsinkin rahaliiton ulkopuolella? Ruotsi on rahaliiton ulkopuolella, sillä menee taloudellisesti erinomaisesti ja Suomen talous polkee paikallaan. Perusteluja kehiin, saa suorittaa.
Tuttujuttu, Pavella on politiikka verissä. Aktiivimallin julmuus on ehdottomuudessa, joka vei uskottavuuden demokratiaan. On uskottavaa, ettei Jumala itse antanut näin vapaata mielestä.