Myönnetäänkö suoraan, että kansa on puhunut ja pulinat pois vai ruvetaanko keksimään tarinoita jostain suuresta torjuntavoitosta, joka saavutettiin valemedian jutuista huolimatta ?
Miten Huhtasaaren tappio selitetään ?
krokotiilit
38314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Statisti mikä statisti.
Samalla tapaa kuin Kyllösen tappio, paitsi että Huhtasaari sai reilusti enemmän ääniä.
No niin vasuri, selitäpä Kyllösen tappio!
Ei kun se vainnetaan kuoliaaksi hehkuttamalla sitä kuinka vähän ääniä Kyllönen, persujen kielellä "läskiperse" sai. Näin toimii tosipersu....
Vai noin toimii antiPersux ?
Tuhti Timolle se on osoitus siitä, miten paljon venäläiset trollaavat Suomen presitenttivaaleja.
Merja on vasurien kielellä "suuri ja loistava epäonnistuja"
Tietenkin selitetään että kansa gallupeilla saadaan ihmiset äänestämään kun halutaan sekä juuri siten kuten media kirjoittaa.
Mitään vaikutusta ei ole sillä miten ehdokas käyttäytyy, mitä puhuu, mitä arvomaailmaa edustaa eikä millään muulla jutulla. Puhtaasti mennään muilla vaikuttamisen keinoilla. Ainakin jos tulee se tyypillinen persuprosentti n. 5 mikä itse isä Timolle. Jos menee sen yli sen niin katkera isku Timpan vyön alle.
Persu osaa uhriutua, mutta ei ymmärrä, että keino ei enää tepsi meihin suomalaisiin.
koomari-parka, ei persujen tarvitse uhriutua, se on kommarien tapa.
Kommarit yrittävät teeskennellä Suomalaista.
Kyllönen on jo häviäjä, eehheheheeee.
”Kunhan ei mene miinukselle”, Kyllönen on jo ehtinyt kommentoimaan omaa kannatustaan.
Kyllönen on sanonut olevansa tyytyväinen tulokseen, kunhan se ei ole miinusmerkkinen.
"Jos me päästään siihen yhteenkään prosenttiin, niin kyllä kainuulainen on siihenkin tyytyväinen. Siihen demokratiassa on tyytyminen, minkä kansa antaa.”
Ja kansa ei paljoa anna Kyllöselle.
Ei vaan demokratiassa se on sitä mitä kansalle voidaan antaa.
Höpö höpö, kommari. demokratia toimii molempiin suuntiin.
Kyllösen suusta: Siihen demokratiassa on tyytyminen, minkä kansa antaa
Oliko kommarilla taas luetun ymmärtäminen hukassa?
Valtamedia ja RKP kieroilivat Huhtasaarelle tappion. Vaalituloskin oli väärennetty.
Hyvä+nimimerkki+"krokotiilit",
Kun+otamme+presidentti+Niinistön+ja+ehdokas+Huhtasaaren+lähtöruudut+huomioon,+niin+uskoisin,+että+Huhtsaarella+on+vähemmän+menetettävää+kuin+presidentti+Niinistöllä,+olihan+Niinistöllä+lähtövaiheessa+taustallaan+pääomapiirien,+tiedotusvälineiden+ja+yli+70+%:n++kansan,+joko+todelliseen,+muunnellun++informaation+tuottaman+totuuteen+tai+puoluesidonnaisuuteen++sekä+6+vuoden+kokemukseen++liittyvä++tuki+takanaan.+Niinistöllä+on+siis+pääsääntöisesti+vain+menetettävää.
+
Entä+Huhtasaari+?+Hänen+tukenaan+on+lähtövaiheessa+puolue,+mitä+päähallituspuolueiden+keskustan+ja+kokoomuksen+sekä+kolmannen+hallituspuolueen+sininen+tulevaisuus+tavoitteiden+mukaan+ei+pitäisi+olla+enää+maailmankartalla,+vaan+muisto+menneestä.+Tiedotusvälineet+ovat+parhaansa+mukaan+tukeneet+hallituspuolueiden+tavoitteita.
Toisin+sanoen+Hänellä+on+lähtöruutuun+nähden+vain+voitettavaa.
Toivon,+että+suurin+häviäjä+on+nukkuvat+äänestäjät.
Aivan+vaalin+viime+metreille+saakka,+äänestäjien+on+itsensä+päätettävä+kuuluvatko+he+eri+tahojen+harhautettuihin+ja+vaalienjäkeisinä++kansalaisina+valinnoillaan+itse+aiheuttamiinsa+häviäjiin+?
Mielekkäämpi++vaihtoehto+on+kuulua+valistuneisiin+ja+vaalienjälkeisiin+voittajiin.
Tätä+eivät+läheskään+aina+takaa+pääomapiirit,+valtamedia+ja+kannatukseltaan+suurimmat+puolueet+sekä+heidän+ns.+kokeneimmat+edusmiehet+ja+-naiset.
Juuri+siksi+onkin+tärkeää,+että+Sinä+päätät.
Ja valistuneita ovat vain persut, siis hallapersut ei tuhnupersut. Kannattajien koulutustaso on alhaisin kaikkien etuskuntapuolueiden kannattajista, mutta meillä on sytämmen sivistystä.
Ei se sytämmen sivistys taida riittää silloin, kun täytyisi jotain ymmärtää asioiden hoidosta...ne eivät hoidu pelkästään sytämmen sivistyksellä, järkeäkin täytyisi löytyä.
Persuilla sitä ei näköjään ole.
Rääkyä ne jaksaa sadoilla viesteillä, on nähtävästi joutoaikaa ja joku ihailee tuotoksiaan kymmenien viestien voimalla.
Ei ennen noin tyhmää porukkaa ollutkaan kansassamme, jotenkin harmittaa suomalaisuuden puolesta, kun väki vain tyhmenee ja laiskistuu.
Ennen sai olla ylpeä suomalaisuudesta, nyt jo alkaa hävettää sanoa olevansa Suomesta.
Pressaehdokkaaksikin kelpaa joku tyhmä blondi ja jotkut vielä äänestää sitä, voi hyvänen aika tuota hölmöyttä.
Onneksi tuo ehdokas ei nyt pääse tehtävään, mistä ei ymmärrä edes mitään...mutta myötähäpeä jää kansalaisille.
No ei tuo ehdokas ole oikeasti edes itse uskonut voivansa pärjätä näissä vaaleissa, siksi se hänen julistama höttö on tähdätty eduskuntavaaleihin. Hänen tarkoitus on vain tuoda persujen ilosanomaa kansan tietoisuuteen ja saada nousun siemen eduskuntavaaleja varten.
Ei presidentin tenteissä muuten puhuta vanhusten hampaiden hoidoista, kyllä se on tähdätty seuraaviin vaaleihin. Presidentin vaaleissa saa ilmaista näkyvyyttä tuoda persujen linjauksia esiin, niin toki tekee muutkin puolueet omien ehdokkaidensa kautta. Persuilla se on kuitenkin hyvin näkyvää, kun ehdokas ei kykene ulkopoliittisiin kannanottoihin, mitä presidentin vaaleissa kuuluisi pääsääntöisesti esiin tuoda.
Toki persujen pöljimmät kannattajat luulevat hänen käyvän kamppailua presidentin paikasta ja komppaavat, vaikka olisi miten tyhmiä lausuntoja, mutta se on toki vain se tyhmin vähemmistö kannattajakunnassa, vaikka ovatkin fanaattisia uskossaan.
Näin on näreet!
Uskoisin suurimman osan persuista luulevan, että myös hammashoito kuuluu presidentille, jos presidentti vain näin haluaa.
Kommari voi uskoa mitä vaan, esimerkiksi loistavaan tulevaisuuteen.
Tosin ei kannata joka Kyllösen sanaa ottaa todesta....
Minua ei huolestuta Huhtasaaren häviö vaan voitto. Mitätöidäänkö äänestystupos ja koko vaalit, vätetäänkä Venäjän manipuloineen tulosta, alkavatko suvakit terrorisoimaan
Huhtasaaren voitto on Venäjän trollien varassa. Ja missä he nyt ovat kun niitä tarvitaan? Ennen kurkkivat joka ovelta ja kaikissa keskusteluissa, mutta nyt niitä oikeasti tarvittaisiin, niin ei näy eikä kuulu ja persut joutuvat itse määkimään tyhmiä juttujaan joilla ei ole muuta kuin negatiivinen vaikutus.
Selityksiä,syyttelyä,uhriutumista ja katkeraa ininää tulemme kuulemaan vaalien jälkeen.
Veikkaan raivokkaita purkauksia ja ylilyöntijä tulevan.
Luultavasti vähintään joku persu saa palstatilaa hölmöillessään oikein kunnolla hermojen pettäessä.
Laura Huhtasaari voittaa vaalit!
https://www.suomenuutiset.fi/kokoomustaustainen-karjalainen-lehti-marisee-persut-ottivat-somen-ilmaherruuden/
Jäi tuossa sanomatta että vaalien lopputuloksen selittely on jo alkanut. Palstan vakioselittäjä, Halla-ahon neuvonantajaksi ja persujen sisäpiirin "tuntijaksi" itsensä tituleerannut nikki "Hallaahonäänestäjä.45" selittää tuolla "alempana" eri nimimerkkien kautta että vaalitulos on väärennetty.
Todisteita hänellä ei ole esittää kuin jotain epämääräisiä viittauksia ja mielipidekirjoituksia. Huvittavaksi asian tekee se, että tällä "selvityksellä" Hallaahonäänestäjä.45 todistaa samalla sen puolesta, että persujen jytkytulokset on saatu vaaleissa, joissa lopputulos on väärennetty. Voiko tämän lahjakkaammin enää itseään jalkaansa ampua....
Kaikki muut ehdokkaat sanoivat selkeän ja ytimekkään mielipiteensä Suomen asekaupoista lähiitään. Huhtasaari sanoi, että ei voi vastata koska vaalikiireet vievät niin paljon aikaa. Ei taida Laura olla presidenttiainesta.
Kommarit ovat siirtyneet selittelylinjalle Kyllösen jo myönnettyä että homma on ohi.
Kommarin on turha enää tässä vaiheessa persutella sitä ja tätä...
Öö tuota voisiko asia jopa olla niin,tai sitten ei,mutta kylläpä ehkä jos kuitenkin,itse tykönään miettiköön tykönään ehkäpä jos,.niin vaalejahan ei tietääksemi ole vielä käyty ööö...
PS osaa yhden eukon savustaa ulos million vain.
Nopeastihan Soinikin muuttui messiaasta Juudakseksi.
Halla-ahoa odottaa sama kohtalo.
Huhtasaaren tappio selitetään Jumalan rangaistuksena, koska Raamatussahan selvästi sanotaan: "Joka itsensä ylentää, se alennetaan!"
Kommarit ovat siirtyneet selittelylinjalle Kyllösen jo myönnettyä että homma on ohi.
Kommarin on turha enää tässä vaiheessa persutella sitä ja tätä....
Missä se Halla-aho muuten piileskelee? Vaalit on tulossa, mutta puheenjohtaja roikkuu vaan Brysselin hillotolpassa kaksi käsin. Kyllä nyt jotakin pitäisi tehdä oman puolueen eteen.
Halla-aho heitti tarkoituksella Huhtasaaren kehään, koska ei itse halunnut tulla Niinistön tyrmäämäksi 6-0. Samalla Huhtasaaren rökäletappio saa persuihin pesiytyneen ja tälläkin palstalla Huhtasaaren voittoa uhoavan helluntailaismafian hiljaiseksi. On se Jussi ovela...
Suomalaiset haluavat turvallisen Suomen takaisin, kaikki yli puoluerajojen. Emme halua täyttää maata ulkolaisilla hännystelijöillä, emme halua että omat vanhuksemme eivät saa kunnollista hoitoa. Haluamme jättää lapsillemme turvallisen ja velattoman maan. Haluamme rajatarkastukset, oman rahan takaisin, siksi LAURA voittoon, näistä muista ei ole muuttamaan asioita.
Jos+Huhtasaari+saa+tuon+mitä+puolueen+kannatus+nykyisin+on.+Koska+on+selvää,+että+väyrynen+vie+maakunnissa+ääniä.+Jos+hän+ei+olisi+ehdokkaana+tulos+olsi+aivan+toinen+puhuttaisiin+5-7+%+suuremmasta+tuloksesta.
Väyrynen vie Keskustaan pettyneiden äänet ja se on iso saalis - niillä äänillä Keskusta nousi suurimmaksi hallituspuolueeksi 2015 eduskuntavaaleissa.
MV-Lehti ja hommafoorumilaiset käyvät manipuloimassa nettigalluppeja, Lauran todellinen kannatus ei riitä edes TOP3.
Väyrynen saa lisäksi paljon ääniä eläkeläisiltä, jotka eivät näy nettigallupeissa, vaikka ovat tunnetusti kaikkein ahkerimpia äänestäjiä. Veikkaanpa kuitenkin Väyrysen jäävän jälleen kolmanneksi, koska persujen taktinen peliäly ei ole samaa tasoa kuin vihervasemmiston.
Mikä tappio?
Laura on jo voittaja, äänestä sinäkin voittajaa siis numeroa 5.