Suomessa on leväperäisin yritystuki

Suomess on le v ä peräisin yritystuki .
Rahaa jaetaan ilman mitään vastikkeellisutta.

Moni hallitus on perustellut eettä nyt työllistetään.
Lisätään yritys tukea, niinkuinkokomuksen hymypoika lupasi.
Yhtään uutta työpaikkaa hallitus ei ole luonut.

Leikkaus hallitus ei halukaan t y öllistää.

Työlinen äänestä ih n mitä vaan kunhan etniinistä. Niin saadaan alkuun muutos kyky

Nöyryytyksen
10104
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pyöritän yritystäni pelkästään tuella, mitään varisnaista tuloa tai toimintaa ei ole, mukavasti massia tulee tueista, pitänee lähteä "yrityskonferenssiin" Las Palmasiin 3 viikoksi.

Äänestä

Rahaa riittää kaikken muuhun kuin työllistämisen ja uusen työpaikkojen luomiseen.
Ei hallituksella sipilällä ole tarkoituskaan tuöllistää.

Hinot ouheet toista kin teot

Äänestä

No o nko sulla työpaikkoja työttömille .
Siis onko töitä ja palkanmaksu haluja .
Vai oko vaan ilmistöitä.
Tullaan heti kun ilmoitat palkan ja osoitten.

Siis herää jo siellä kokoomuksen tai keskustan trollipalvelussa.
Ei mitään todelisia töitä ole kun on ilmaiset te keskuksen ilmai työläisiä.
Joile ei tarviimaksa palkkaa

Äänestä

Haluaosin hyvän pressan suomeen .
Ketä äänestää kun nykymalli sipilän ja ninistön veroparatiiseineen ei kinnosta.
Rahaa riittää kaikken muuhun kuin työllistämisen ja uusen työpaikkojen luomiseen.
Ei hallituksella sipilällä ole tarkoituskaan tuöllistää.

Hinot ouheet toista kin teot

Äänestä

Porttiteorian mukaan starttiraha on askel kovempien yritystukien käytölle. Älkää siis missään nimessä sortuko ilmaiseen starttirahaan, vaikka sitä tyrkyttävä väittäisikin sen olevan hyväksi. Siltä tieltä ei ole paluuta rehelliseksi veronmaksajaksi.

Äänestä

Kokoomusmätä ON rosvojen puolue. Vain täysidiootti äänestää rosvoja.

Äänestä

Kansalaisaloitteisiin on tullut uusi kansalaispalkka-aloite, joka tähtää lopulta myös maataloustukien lakkauttamiseen. Kannattaa kenties osallistua, jos yritystuet eivät ole lähellä sydäntä.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2884

Äänestä

Suomalaisia pienyrittäjiä ja maanviljelijöitä on turha syyllistää. Katsokaa monikansallisiin Brysellin lobbaajiin, siellä on se mätäpaise. Ja pahemmaksi menee, kun Niinistön johdolla mennään Liittovaltioon.

Äänestä
  • Tuossa kansalaispalkka-aloitteessa maatalousyrittäjätkin saisivat saman kansalaispalkan kuin muutkin. Näin heidän perustoimeentulonsa olisi turvattu aivan kuten muidenkin ihmisten, mutta saisivat sitten lisätuloja maataloudesta. Maataloustuki muuttuisi näin heidän osaltaan kansalaispalkaksi.

    Äänestä

Kokoomusloisyrittäjille lapetaan vuosi-vuodelta enemmän yritystukia. Eivät kerkeä mersuja ja bemareja enää tukien tahdissa vaihdella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aktiivinenmalli kirjoitti:

Suomess on le v ä peräisin yritystuki .
Rahaa jaetaan ilman mitään vastikkeellisutta.

Moni hallitus on perustellut eettä nyt työllistetään.
Lisätään yritys tukea, niinkuinkokomuksen hymypoika lupasi.
Yhtään uutta työpaikkaa hallitus ei ole luonut.

Leikkaus hallitus ei halukaan t y öllistää.

Työlinen äänestä ih n mitä vaan kunhan etniinistä. Niin saadaan alkuun muutos kyky

Nöyryytyksen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu