Kiva baari, mutta heti ensimmäisenä iltana mustalaiset hakkasi jonkun pahasti sairaalakuntoon kapakan eteen
Uusi baari kauhajoella
32
3269
Vastaukset
- lällärit
no yllätys!! ja porukalla käydään yhden kimppuun kun ei yksin uskalleta!!
- Uskopuoletmitänäet
Joo ja kuulemma puukotettiin hengiltä ja lehmät lenteli taivaalla 😀
Romaneita on turha syyttää asiasta. Suunsoittaja sai mitä ansaitsi.
- blackeye--
Miksi olet noin huonossa kunnossa?
- haakertti
Aina kulmahousut joukolla hakkaa ku ei yksin pärjää nauraa
- Houra
Kumma kun näitä ei voi harventaa kun usein aiheuttaa ihmisille ongelmia.
Tätä asiaa muuten saa ihmetellä!! - lakeerit
joukossa tyhmyys tiivistyy! sellasen päälle aina käyvät mistä ei vastusta oo ja humalaisia hakkaavat,kokeelisivat vaikka paikallisten vapaaottelijoiden kans,taitaas ensimmäänen puoli minuuttia olla liikaa ja kurat housuus juostaas äireen helemoohon nauraa..
- Hoikkala.Avuksi
Ikaalisten hoikkala vois pistää kuriin ne.
- savenleva
vai pitääskö Karviasta kysyä neuvoa
- Mustalaasetmuuttakaapois
No eipä tartte tunnelmaan mennä jos on malleja täys.
Mitä se baarille kuuluu jos joku repii leukojaan kadulla?
- Justiina801
Samaa ihmettelen.. onhan siinä taksi ja grillikioski samassa kortteerissa.. baarin syyksi vaan kaikki. Hyvin pyyhkii Kauhajoki!!
Miksi koko tummien heimo syyllistetään yhden jäsenen takia? Pääsääntöisesti romanit ovat kunnollisia ihmisiä. Ei anneta yhden pilata heidän hyvää mainettaan!
- Ubbubibibkkbnk
Miksi koko tummien heimo syyllistetään vaikka 1% koko porukasta on ihan kunnon rehellistä sakkia..
- Uunitlämpiääperkele
Mannet pitää sotkia suohon ,kun on noita nevoja... Hah ottakaa oppia karviasta sielä ei mustalaaset hypi silmille.
- kylläkelamaksaa
pitääs kauhajoen kaupungin palkata muutamat karvialaiset kylänmiehet ens kesäksi töihin että saataas nuo sosiaalitukirahamenot vähä pienemmiksi..
- hohohoho1
joo kyllä kannattaa sais samalla ne karvialaasekki ilmaset aurinkolasit ha ha ha ha
Romaneita tulee kunnioittaa samoin kuin muitakin lähimmäisiämme.
- IsoKale
Tiedätkös kun sun mielipiteelläs vois pyyhkäästä sanonko...
- Kukkaakämmenellä
Joo ja kunnan rahoosta kustantaa soittimet, pelit ja vehkeet.
Pääasia että homma toimii ravipuolella. - homotes
ette pärjää AA BB CC .n rahamiesten porukalle noin tyhmillä paari jutuilla
- Mannetmuuttaataivaseen
Ammattikoululla toimii nykyään mannejen puuhapaja jossa saavat korjaalla ilmaaseksi myyntiaitojaan ,trilla sen nimi taisi olla. Eipä täida onnistua jos valkolaanen menis sinne korjaamaan omaa autoaan
- sossustarahaa
joo ja kaupunki maksaa!!
- Herääkysymys
Tämä on totta! KUKA tästä on vastuussa! Keneltä on lupa tälläiseen toimintaan? Seuraavaksi tehdään rikosilmoitus, ellei asiaan tule selkoa.. Alkaa niin v...ttamaan tuo mustalaasten hyysääminen.. Trilla muutenkin nykyään mustalaisten hyysäyspaikka..
- herätkääihmiset
on aika iso summa mitä kaupungin rahoja menee heidän elättämiseen,asumistuilla ja sossunrahoilla maksatetaan talot,sitte vanhuksilta evätään palveluita kun kaupungin rahat ei riitä...
- Limppul
Onko henkilökunta tänne uuteen siirtynyt seinäjoelta?
- trallalleititityy
eikö nämä vähemmistöt oo aina ollu sitä väkiä joista ei muuhun oo kun tuettuun kuntouttavaan työharjoitteluun..
- tuttujakasvoja
Oli sielä ainaki muutama tuttu kasvo seinäjoen paikasta.
- Annanaaa
Kyllä näytti olevan kauhajoelta ennestään ravintoloista tuttua henkilökuntaa töissä.
- Kukkaakämmenellä
Kerään vähä ajatuksia etten sano liian pahasti, perästä kuuluu.
- kukkaanyrkillä
mitähän sieltä sun perästä mahtaa kuulua..
- mustaunelma
Olkaa ny sen verra miehiä että menisitte sanomaa suoraa päin naamaa. On se helppo netissä uhota ku ei rohkeus riitä tehä asialle jotaki. Raukkoja ootte kaikki näppäimistö soturit.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131213Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49958- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40795
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721