onko kellään kokemusta miten loisista

Pääsee eroon? Onko kukaan onnistunut?
14234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Arsenikki. Helppo keino.

Äänestä

viruksentorjuntaohjelma
joka sisältää vakoiluosion ja w10:n
(niin tätä päivää)

Äänestä
  • Joo, tämä on työnalla, mutta vaikeaa on. Loiset ei halua lähteä, niin on vaikeaa päästä normi osa-alueiden ulkopuolelle. Ootellaan muutama kuukausi, perhettä, miestä, miehen sukulaisia ja kavereita löytyy. Mutta kyllä tehdään vaikeeksi kun laajennat henk.koht elämää, tämä on kun punanen vaate porukalle. Hullultahan tämä kuulostaa, mutta kyllähän elämäsi kartoitetaan ja kaikki tiet täysin vakaaseen itsenäiseen elämään pyritään tuhoomaan, miksi näin ei tehdä sisaruksilleni tai miehen sukulaistytöille?

    Äänestä

  • Kyllä on niin hyväksikäytetty ja kidutettu olo, ettei mitään rajaa. Tämmöstäkö elämäni tulee aina olemaan, toisten orja ja elämänkorjaaja. Kaiken oot ensin itse maksanut, rakentanut, raatanut, ikinä mitään keltään vienyt ja sitten sinusta tehdään joku ihmisarvoa vailla oleva vainottu ja hyväksikäytetty orja.

    Äänestä

suosittelen ottamaan pikaisesti lääkäriin yhteyttä.

Äänestä

Anneli Auer osaa. Kysy siltä.

Äänestä

olemalla mahdollisimman vittumainen.

Äänestä
  • Ei auta, innostuvat vaan viemään lisää.

    Äänestä

  • eitehoanäihin kirjoitti:

    Ei auta, innostuvat vaan viemään lisää.

    tuo kertoo kaiken tarpeellisen
    siitä millaisen materiaalin kanssa olet tekemisissä

    VAIHDA MAISEMAA
    a.s.a.p

    Äänestä

  • Niin lopultako antaisin niiden voittaa, sitähän ne on halunnut koko ajan. Joten enpä taida, pidän kaupungista, lapsilla hyvä koulu ym. Ja tämmöinen matsku tulee perässä, joten enpä taida. Jos sä annat niille pikkusormen, ne vie koko käden. Tiedän että tietyissä porukoissa kotini ja lapseni ärsyttävät, se on sitä kiusaa. Porukka tiedetään joten ehkä keksimme jotain. Itsemurhaan on vielä matkaa, ja tuttuja / kavereita ym. saa aina lisää 😊

    Äänestä

  • kiitoskuitenkin kirjoitti:

    Niin lopultako antaisin niiden voittaa, sitähän ne on halunnut koko ajan. Joten enpä taida, pidän kaupungista, lapsilla hyvä koulu ym. Ja tämmöinen matsku tulee perässä, joten enpä taida. Jos sä annat niille pikkusormen, ne vie koko käden. Tiedän että tietyissä porukoissa kotini ja lapseni ärsyttävät, se on sitä kiusaa. Porukka tiedetään joten ehkä keksimme jotain. Itsemurhaan on vielä matkaa, ja tuttuja / kavereita ym. saa aina lisää 😊

    onko se kilpailu?

    se on sellanen homma, että ne riittävän huonot eivät muutu siitä miksikään
    se on niiden missio tässä elämässä

    muutin pois TAAS kerran juoppotalosta
    koska ne ei muutu
    ne reuhaa tavallaan maailman tappiin asti
    ja ne sontii kaiken ympärillään
    ja niitä riittää - niitä on kohta enemmän kuin tavallisia rauhallisia ihmisiä

    jos tahdon parempaa elämää
    vaihdan itse paikkaa - koska ne ei kykene.

    Luovuttamista? Oliko? Miten pitkään pitää lyödä päätään seinään?
    olisipa oma äitini antanut minut pois - kauan sitten - kun tuli tilaisuus
    hänkin oli liian ylpeä "luovuttaakseen"

    up to u

    Äänestä

  • eitehoanäihin kirjoitti:

    Ei auta, innostuvat vaan viemään lisää.

    viemään? taas niiiin sinun sanavalinta. kaikki yrittää vaan hyötyä musta, viedä multa .... mene hoitoon jo, jos et tunnista aitoa ystävällisyyttä.

    miten joku voi kasvaa noin kieroon. turha varmaan juoruta enää muiden heikkouksista, eikö?

    Äänestä

No itse ainakin pääsin muijasta eroon osoittamalla ulko-ovea..

Äänestä

Viiltämällä. Kannattaa kokeilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikestatiedostakiitos kirjoitti:

Pääsee eroon? Onko kukaan onnistunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu