....joukolla kaatamaan Niinistön uudelleenvalintaa.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201801202200684041_u0.shtml
Siitä tämä liikehdintä on selvä esimerkki, näin vilkasta ennakkoäänestystä ei aiemmin ole koettu.
Kylmä tuloerojen kannattaja on siirrettävä sivuun ja tilalle valittava inhimillinen presidentti, eikä kylmä kokoomuslainen rahavallan edustaja.
Suomi100v ansaitsee sen kansaa puolustavan presidentin.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201801202200684041_u0.shtml
Siitä tämä liikehdintä on selvä esimerkki, näin vilkasta ennakkoäänestystä ei aiemmin ole koettu.
Kylmä tuloerojen kannattaja on siirrettävä sivuun ja tilalle valittava inhimillinen presidentti, eikä kylmä kokoomuslainen rahavallan edustaja.
Suomi100v ansaitsee sen kansaa puolustavan presidentin.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kuus vuotta riittää tota kamreeria ja ahneiden tukijaa. seuraava pressa ole hyvä....
Köyhien sorolle piste!
Reilusti yli puolet vastustaa aktiivimallia ja suuri osa jäljelle jäävistäkiin epäilee sitä vahvasti.
Niinistö puolustaa aktiivimallia! Näinollen yllä olevat eivät Niinistöä äänestä vaan haluavat että tämä häipyy eläkkeelle köyhiä kiusaamasta.
Niinistön valinta osoittaa teille pian, miten suoraselkäisesti Suomen kansa vastustaa sitä sosialismianne.
Niinistö+on+heitettävä+pihalle+niin+kuin+sipilän+vänkylä+leuka,niinhän+se+kävi+siilijärven+nerolle,kataiselle+sille+kokkari+jolpille+että+pelit+on+pelattu+suomessa.
Spilän+pelit+1000%+varmasti+pelattu+suomessa,kukaan+ei+tule+äänestäämän+mittään+vanhasen+nahjusta,ei+todellakaan,siinä+menee+rauniolle+myös+samassa+rytäkässä+niinistö.
Suomen+köyhä+kansa+kun+on+päättänyt,jos+ei+äänet+tehoa+niin+köyhän+kansan+voima+tehoaa,ja+se+on+sitten+lähtö+noille+vatipäille+ja+kaus+.
Nostamme++varmuudella+sisällissodan+,jos+nyt+ei+alatapahtumaan.
Meitä+on+varmuudella+yli+puolimiljoonaan+tässä+maassa+ellei+miljoonakin+ja+toistakin.
Että+se+on+nyt+kuulkaa+kokkari+perseet+semmonen+juttu,että+me+sanomme+tulevaisuudessa+miten+te+tansitte.
Älkää tehkö juuri mitään enään mitä sipilän ja kokoomus hallitus yrittää vängätä,tehkää lakkoja ja kaikkea miten voidaan hankaloittaa noiden asemaa,tehkää kaikkenne ettette joudu noiden puolueiden valtaan ja hyväksi käytetyiksi,eli älkää noita äänestäkö.
Tehkää kaikki juuri toisin päin, esim:ostakaa niin vanhoja autoja kuin maa päällään kantaa,älkää yhtään kuunelko bernereitä ja sipilöitä enään,tehkää kaikki toisin mitä noiden ideamalli on,keittäkää kotona vaikka viinaa ym...älkää yhtään enään noudattako noiden tarinoita.
Suomi on pidettävä suomena niin kuin oli ennen,ei pidä lähteä kaiken maailman kotkotuksiin joka käänteeseen ensimmäisenä.
Äänestetty on, mutta ei todellakaan mitään Lauraa, kuka haluaa kotimaahamme jotain natsipuoluetta ja Halla-ahon komentoa: "tankit kaduille", pitämään kansaa kurissa, muistakaa hyvät ihmiset natsien teot.
Joo, natsit ja köyhien kyykyttäjäpuolueiden ehdokkaat ei kelpaa eli persu- kokoomus-ja kepuehdokkaat jätetään äänittä.
Tarvitaan iso muutos ja yllämainitut haluavat jatkaa kansan alistamista. Natsien hirmuteot eivät nekään ole unohtuneet. Suomen kansalaiset ansaitsevat ihmisläheisen presidentin.
Niinistön ei olisi kannattanut aloittaa kampanjaansa aiemmin kuin pari päivää ennen vaalipäivää.
Muuten käy näin kuin nyt, kannatus romahtaa täysin, kun ehdokasta on päästy vertailemaan muihin ehdokkaisiin.
Ainakin saataisiin mielenkiintoinen toinen kierros jos siellä olisivat vastakkain Nils Torvalds ja Sauli Niinistö. Eipä tarvtisisi Saulinkaan vaan nyökytellä lähes täysin saman mielisten Haaviston tai Vanhasen kanssa, saati inttää samoja asioita (samoilla vastauksilla) tiet kuinka montetta kertaa Väyrysen kanssa.
Jos et muuta tee niin ajattele edes Sauli Niinistön ja Suomen etua. Nils Torvaldsin toisen kierroksen paikka höydyttää molempia. Saataisiin erilaista näkemystä ja molempian laaja tietämys, näkemys ja kokemus vastakkain.
Sauli Niinistö ja Suomie tarvitsee Numeron 9 Nils Torvaldsin toiselle kierrokselle.
LUE Iltalehden ERINOMAINEN Analyysi
Itsepetoksen vaara vaanii, mutta kansalaisten enemmistö ei nuku Ruususen unta
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201801212200685812_u0.shtml
Vielä ehtii ennakkoon ja loput vaalipäivänä Sunnuntaina. Kerro kaikille muillekin, jotka eivät näitä palstoja lue, että Suomi ja Sale tarvitsee toiselle kierrokselle Nils Torvaldsin.
nii se vaan on. salen tuki miljoonat hävis ku pieru saharaan ja samaten muutama eu ökyn ääni.
Valitettavasti tukimiljoonien jakajat vähentävät ne veroissaan joten kansahan se Niinistön kampanjan kustantaa. On niin p*rkeleen reilua se...
Koijarit katsos osaa pelin hengen. No, lievittävänä asiana voidaan kuitenkin ajatella, ettei tuolle eliitin edustajalle ole mikään pakko ääntään antaa. Vaalipäivää odotellessa...... (7?)
jep, niinistön elättäminen vaalitukiverorahoilla ja presidenttinä on pian saatu päätökseen. valitettavasti eläkkeen joudumme kuitekin maksamaan ja sekään ei ole pieni raha...