Täydellä höyryllä mainostaa Lauraa ja sehän on ihan ok. Mutta kuvateksti: Laura hurmos on totta. Ja keitä kuvissa on, samat henkilöt, jotka kiertävät Huhtasaaren kaikkia kodistaan n. 100 kilometrin päässä olevia tilaisuuksia.
Nyt kuvissa oli samat ihmiset Kampissa ja Myyrmäessä, samat tunnistettavat ihmiset Maidan-leiriltä ja miekkareista. Samat ihmiset jotka muissakin kaupungeissa ympäröivät Lauran, ei siis uusia kasvoja.
Nämä "maidanilaisethan" ovat ihan tappi pystyssä (eikä siinä mitään) Huhtasaaresta, kun Huhtasaari on lupaillut näille katutappelijoille mitalia. Arvokkaasta työstä niputellen ihmisiä Rautatientorilla aikansa kuluksi ja erityisesti vessavahtina olemisesta.
Vihdin miehen Laura-myrsky
7
67
Vastaukset
- sekö.kyseessä
Vihdin mies lienee Pano Huuhtanen?
- viimeinenilta
Se sinisessä tikkitakissa esiintyvä hapsotukkainen pitkä mies. Hänen pääsi jopa halaamaan Huhtasaarta, kun Huhtasaari kävi puhumassa Maidan-leirillä vuosi sitten. Kehumassa ja kannustamassa tätä nuotion ympärillä kaljaa juovaa porukkaa. Muistaakseni se ilta, kun vierailun jälkeen humalaiset leiriläiset käskettiin kotiin, kun ruvettiin odottamaan poliisia. Poliisi tulikin vasta aamulla.
- puhunhiihtämisestä.aina
Jokainen tarvitsee elämäänsä sisältöä. Kuka mistäkin harrastuksesta.
- LurdKussel
Suvakitkin harrastaa seksiä matujen kanssa. Spr muunmuassa on kärsinyt kys ongelmasta.
- Laura-Fan-Club
Saahan sitä Lauraa fanittaa, ei siinä mitään pahaa ole. Julistetta vaan kammarin seinälle ja kuvakokoelma sun muuta elämäkerrallista matskua tietsikkaan. Tosi fani matkailee kauemaksikin Laura-tilaisuuksiin. Jokohan on fanibussi saatu tilattua vai riittääkö vielä yksi tila-auto jossa on jääkaappi?
- samiksettakit
Siinähän se muuten videolla näkyykin, Laura käsikoukussa Panun kanssa puhumassa. Saman tyyppiset tikkitakitkin. Laurasta tulee hyvä presidentti torikansalle.
- vallankumoustekemättä
Kattilavallankumousta ei sitten tullutkaan, tekijätkin olivat videon mukaan kymmeneltä illalla jo hyvässä huppelissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697