Sen minä ymmärrän, että vanhat ukot tulevat lerpuiksi, mutta nämä uudet maitopurkit, kaksin käsin käsiteltävä varovasti, muuten menee kasaan. Tulee maitopussit mieleen, niillehän sa oman kaatimensa, nyt varmaan tarvii hommata kaadin "purkeillekkin"
PRKLE:n maitopurkit
lerppua
1493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kysyppä Saulilta lääkettä tuohon pehnemiseen
Juoko joku idiootti lehmän maitoa? Sehän on vasikoille tarkoitettu.
Kerroppas mitä sinä "viisas" juot, mina juon aina ruokajuomana maitoa, vähintään kevyt mielellään punaista ja pastoroimattomana jos tarjolla on, ja mina tiedän ja tunnen itseni, olen terrveempi kuin pukki, etkä sinä "viisas" voi muutakuin netissä huudella ja sekin loppuu kohta kun maailmankahakka 3 on jo käynnissä ja pian aletaan ottaa miehestä mittaa ilman nettejä ja sähköjä.
Lehmän maitoahan saadaan tissistä, valion maitoa kaupasta purkeissa. Mistä sinä yhdistit lehmän ja purkin?
Juo sinä maitoa ja tuijota putkitelevisiota homekämpässäsi. Aikasi on ohi, olet heikko yksilö.
Jos sulla on putkinäkö, elä ainakaan mainosta sitä noin kauheesti.
Sama on kaikki muovipullotkin. Tuttu pyykinpesuainekin oli niin lerpussa pullossa, paha käsitellä. Kaiken pitää olla niin ohutta, materiaalikustannuksia alas.
Ja nykynaisten tissit, ei pysty kunnolla rutistaan, vaan eipä ole väliksikään, kun siihen tarvittaisiin etukäteen saatu kirjallinen lupa.
Maito lempi juomani.
Maito aiheuttaa allergioita, limaisia infektioita ja astmaa, aknea, sydäntauteja, hedelmättömyyttä, diabetesta, syöpiä kuten eturauhasen ja munasarjojen syöpää ja on ilmeisesti osallisena autismissa ja skitsofreniassa.
Tutkijoiden mukaan maissa joissa juodaan eniten maitoa on myös eniten sydänsairauksia ja diabetesta. Samoin on näyttöä, että maissa joissa lapset juovat paljon maitoa, diabeteksen riski on suurempi kuin muualla.
Lehmien maito on valitettavasti todellinen terveysriski. Lehmän beetakaseiini B-CM-7 on noin tuhat kertaa voimakkaampi narkoottinen aine kuin äidinmaidon beetakaseiiniproteiini. B-CM-7 on voimakas oksidantti ja toimii ihmisessä morfiinin tavoin. Se on yhdistetty autoimmuunisairauksiin, kuten 1-tyypin diabetekseen, jossa keho tuhoaa omia insuliinia tuottavia solujaan, sekä sydänsairauksiin ja mielenterveyden ongelmiin. Uusseelantilaisen maatalousalan tutkijan, prof. Keith Woodfordin (kirja Devil in the Milk, Paholainen maidossa, 2007) mukaan A1-beetakaseiini laukaisee lisäksi verisuonissa tulehdusreaktion, heikentää immuunivastetta ja aiheuttaa liiallista limanmuodostusta.
Niin voihan sitä juoda vaikka konjakkia koko elämänsä sekin lopulta tappaa.
Liity lestoihin, et kuole, vaan sinut pelastetaan Kempeleeseen
Konjakkia aamiaiseksi...
"Sehän on vasikoille tarkoitettu"
Harvoin sitä ternimaitoa lipitetään. Itse käytän vain aikuisille ihmisille jalostettua lehmänmaitoa. Noin pari litraa päivässä. Tosin toinen litra on piimän muodossa, ja toinen jakautuu lähinnä juuston ja bulgarianjugurtin muotoon.
Kuraperseethän eivät voi maitoa juoda. Otan osaa, jos olet sellainen. Tasan eivät käy onnen lahjat.