Huhtasaarella ei mahdollisuuksia - Hyvä niin!

Paavo.Paras.2018

Mitä järkeä tuhlata äänensä ehdokkaaseen jolla ei mitään mahdollisuuksia voittoon? Lauran kannattajat ymmärtävät varmasti itsekin että Lauraa äänestävät vain MV-lehden persulaiset. Toisin sanoen marginaalinen kannatus. Vain hyvin pieneen kuppikuntaan uppoaa persujen valheet.

Sen sijaan Väyrynen herättää nukkuvat ja Keskustaan pettyneet - Muistakaa että Keskusta voitti eduskuntavaalit 2015 ja nyt Sipilän ansiosta heillä enää 15 prosentin kannatus. Siis paljon pettyneitä. Nämä äänet menevät Paavolle.

Valtaosa väestöstä vastustaa Natoa. Heidän äänet menevät Paavolle myös.

Entäs yrittäjät jotka kärsivät Venäjä pakotteista? Paavolle heidänkin äänet menevät.

Tässä vain muutamia esimerkkejä Paavon äänestäjistä.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        92
        4706
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        113
        3892
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        202
        3758
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        88
        2169
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        75
        1951
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        79
        1318
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        130
        1202
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        159
        1173
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1075
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        30
        924
      Aihe