Hurjat tilastot Saksasta vuodelta 2017

TilastojenKertomaa

Kaveri viittasi Saksassa tehtyihin tutkimuksiin liittyen rikoksiin ja matuihin. Lueskelin netistä. Kyseessä v. 2017 luvut. Tässä osa tekstistä vapaasti käännettynä:

Tilastojen mukaan matut tekevät Saksassa 743 rikosta joka päivä. Joka tunti tulee lisää 31 rikosta. Päivin ja öin. Koko vuoden 2017 osalta tämä merkitsee 267.000 ja kyseessä seuraavanlaisia rikkeitä:
Murhia, tappoja, raiskauksia, varkauksia, huumekauppaa, ruumiillista väkivaltaa, puukkotappeluita aina islamistisiin terrori-iskuihin asti. Ja näin maassa, jossa matuja otetaan vastaan, vaikka tulleet lainvastaisesti maahan monen turvallisen maan kautta.

Lähde: http://www.journalistenwatch.com/2017/12/20/bka-statistik-700-000-straftaten-durch-fluechtlinge/

12

207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LurdKussel

      Stubilla seisoo kovana kuin kivi. Rikkautta kaikki vain... Adolf setäkin kierii haudassaan näinä päiviinä.

    • pyh.j

      Itse on kansa päättäjänsä äänestänyt, kiittäkööt itseään.

    • Jaavha

      Sitä en ymmärrä että miksi tänne otetaan lisää ongelmaisia ihmisiä kun meillä on niitä omastakin takaa. On asunnottomia, syrjäytyneitä ja rikollisia. Miten pakolaisille löytyy työt ja asunnot kun on asuntopula ja jättityöttömyys. Lisäksi ne voi radikalisoitua. Miten syrjäytymistä estetään ottamalla lisää syrjäytyneitä.

      • Pahuusz

        Suvakkien mukaan juuri siksi kannattaa ottaa, kun on syrjäytyneitä suomalaisiakin olemassa. En itse ole riittävän älykäs ymmärtääkseni tuota logiikkaa, mutta varmasti siinä sellainen on, niin moneen kertaa arvovaltaisiltakin suomalaisilta kuultu.


    • hävityksen-kauhistus

      saksahan on jo hävityksen partaala näitten aikaansaanoksena ja ruatsiakin polttavat

    • Maa___itkee

      Surullista luettavaa.

    • 441223
      • kokkolassa

        Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?


    • natsimeininkiä

      Kannattaa huomata, että aloituksen linkki ei viittaa mihinkään virallisseen tilastoon.

      • dfvbgdfdfdf

        Natsimeininkiä on, että saksa salaa näitä tilastoja kansalaisiltaan - sellainenhan on suoraa propagandaa.


    • LurdKussel

      Saksa on paska maa sanoi muuanmies jossain.

      • Jhjaa

        Matut röyhkeästi tulee tänne ja sanoo miten meidän tulee täällä omassa rakkaassa isänmaassamme elää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1688
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1649
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1562
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1408
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1366
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      451
      898
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      889
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      842
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      819
    Aihe