Niinistö on jo Nuutunut

On väsähtänyt ja kiukkuinen tentattava. Lepo olisi jo paikallaan.
.
Hoitakoon Huhtasaari virkeänä ja eloisana ykköstehtävää.
667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Huhtasaari on aivan liian kokematon presidentin virkaan.

Äänestä
  • Huhtasaari on yliopiston käynyt, älykäs OPETTJA, kyllä hän tietää jo sen verran asioita kun tarvitsee.
    .
    Sitä paitsi presidentti saa ympärilleen neuvonantajia, joille hän voi kulloikin antaa selvitystehtäviä niin vaadittaessa.
    .
    Mitäpä tuo Väyrynen tai Niinistökään "kokemuksella" tekee, jokainen keissi on erilainen ja vaatii aina perehtymisen, siinä mielessä näillä ns. kokeneilla ei ole mitään lisää annettavaa tehtävässä.

    Äänestä

  • Presidentti vastaa ulkopolitiikasta yhdessä eduskunnan ja hallituksen kanssa. Presidentin merkitystä korostetaan jo siihen malliin, että hän ei korvaamattomana varmaan saisi kuollakaan kesken kauden.

    Äänestä

Sellaista kiipija oravaa mina en aanesta!

Äänestä
  • Tarkoittanet Paavoa, kiipijöiden mestaria.

    Äänestä

Laura on ykkönen ja numero on vitonen. Pannaan ääniä Lauralle. Hän tietää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TaukoPaikallaan kirjoitti:

On väsähtänyt ja kiukkuinen tentattava. Lepo olisi jo paikallaan.
.
Hoitakoon Huhtasaari virkeänä ja eloisana ykköstehtävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu