Mutta säilyttää vahvan aseman asetoimittajana Natomaihin. Mitä olette mieltä tästä Trumpin ideasta. Tarvitseeko Nato Usaa?
USA irtautuu Natosta
6
224
Vastaukset
- Ggjlöö
Hyvä!
Nato hajoaa siihen. - TiltujenTurhaToivo
Millä lailla vahvana!
Jos lentokoneita ei huomioida niin ei USA ole mikään erityinen asetoimittaja Nato-maille!
Kysehän on Nato-yhteensopivia aseistta?
- Nato-yhteensopivia käsiaseita tekee puoli maailmaa Kiinaa ja Venäjää myöten
- Saksa, Englanti ja Ranska toimittaa erittäin laadukkaita ps-vaunuja
- Suomi hankki telatykkinsä E-Koreasta
Joten väitteellä on heikosti pohjaa!
Trump on viime aikoina päinvastoin vain korostanut Naton tärkeyttä myös USA:lle! - McCac
"Trump on viime aikoina päinvastoin vain korostanut Naton tärkeyttä myös USA:lle!!
Helpottaisihan se Eurooppaa, jos ei tarvitsisi mennä aina jeesaamaan jenkkien aikaan saamia sotia.
Ukrainaan tulisi aika nopeasti rauha, jos tämän mantereen omat porukat saisivat päättää asiasta. - MinneMeneeKustaTulee
"Helpottaisihan se Eurooppaa, jos ei tarvitsisi mennä aina jeesaamaan jenkkien aikaan saamia sotia."
Muutoin hyvä, mutta kun se Eurooppa ei ole 'jeesannut' USA:ta sodissa... No, ehkä Enlanti pari kertaa, mutta ei muut!
"Ukrainaan tulisi aika nopeasti rauha, jos tämän mantereen omat porukat saisivat päättää asiasta."
Ukrainaan tulisi rauha heti, jos Venäjä lopettaisi sekaantumisensa! - ydinsotaovella
Ei USA eroa Natosta, se tarvitsee kavereita sotiinsa ja voi myydä lentsikoita Suomelle 30 miljardilla, jotka revitään veronmaksajan selkänahasta. Natohan sanoo tavoitteekseen yhtä ja tekee toista luullen kaikkien muslimien haluavan länsimaista elämäntapaa. Kannatan kyllä, jos USA irtoaa Natosta, niin sen ydinaseet Euroopassa voisivat vähentyä ja johtaa ydin aseiden hävittämiseen koko maailmassa. USA on ainoa maa maailmassa, joka on käyttänyt ydinpommia siviilejä vastaan. Ilmastomuutos ja ydinaseet ovat suurimmat uhat maailmassa. Luulenpa kuitenkin, että homo sapiens laji on niin tyhmä, että aloittaa ydinsodan.
- JaTyhmyysSisällä
Lentokonetoimittajia on useita ehdolla eikä osto USA:sta ole kuin yksi vaihtoehto! Hyvä, kun sitten tiedät hinnan jo etukäteen:-D
"Natohan sanoo tavoitteekseen yhtä ja tekee toista luullen kaikkien muslimien haluavan länsimaista elämäntapaa. "
Ja miten tämä ilmenee? USA ei ole = Nato!
"Kannatan kyllä, jos USA irtoaa Natosta, niin sen ydinaseet Euroopassa voisivat vähentyä ja johtaa ydin aseiden hävittämiseen koko maailmassa. "
Ja saatko yhtä helposti muutkin maat riisumaan ydinaseensa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145