TÄMÄKIN MENEE HUHTASAAREN LAARIIN!

Hänhän on sanonut, että meillä ei ole varaa ottaa tuhansia ihmisiä paremman elintason takia suomeen, kun suomalaisten leipäjonotkin vaan kasvaa.
Nyt niitä on tulossa? Ja että suomiko päättää omista asioistaan itse? Ei päätä, sanoi Huhtasaari.
Ja on näköjään siinäkin oikeassa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005534004.html
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siksihän päättäjät eduskunnassa, ovat päättäneet suuressa viisaudessaan , ja suomalaiset maksaneet eu jäsenmaksuja, (jotka vielä nousevat). että saavat eu:sta tilalle matuja maahan loisii. . kolminkertainen hurraa huuto pöljälälle!

Äänestä

ovat tulossa suomeen muualta euroopasta, koska kokevat että suomi tarjoaa sittenkin parhaat diskorahat, asunnot ja muuta kivaa.

Mutta tämän lisäksi ovat afrikasta lähdössä satojen tuhansien, jopa miljoonien joukkiot. Ja kymmeniä miljoonia harkitsee lähtöä. Potentiaalisia lähtijöitä on jopa satoja miljoonia.

Lähtijöiden intoa ja määrää ohjailee paljolti se, kuinka houkuttelevana he maahanmuuton näkevät. Presidentillä on oma vaikutuksensa asiaan, vaikka varsinainen määräysvalta onkin rajallinen.

Tässä tilanteessa suomella ei ole varaa presidenttiin, joka kauhistuu, kun yksi ahne pakolainen tappaa jälkeläisensä, ja julistaa että kaikkien halukkaiden on päästävä. Hinnalla millä hyvänsä.

Kun hinta on se, että meidän lapsiamme tapetaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


suomiensinn kirjoitti:

Hänhän on sanonut, että meillä ei ole varaa ottaa tuhansia ihmisiä paremman elintason takia suomeen, kun suomalaisten leipäjonotkin vaan kasvaa.
Nyt niitä on tulossa? Ja että suomiko päättää omista asioistaan itse? Ei päätä, sanoi Huhtasaari.
Ja on näköjään siinäkin oikeassa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005534004.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu