toinen kierros tulee sittenkin?

kdlsmsmsls

17

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LurdKussel

      Pane Lauran numero 5 ja olet kortesi kekoon kantanut!

      • nznzmzmz

        olen jo pannutkin!


      • LurdKussel

        Niin sitä pitää!


      • ElovenaSuomiNeito

        Laura Huhtasaari olisi pahin kakkoskierroksen vastaehdokas Niinistölle. Ajatelkaa nuori, kaunis kansallismielinen nainen vastaan uusliberalistiglobalistikapitalisti ikämies.


    • jhffg

      Saksan Merkel maksaa Sauli Niinistön kampanjan ja Suomen median palkat!

      Suomi takaisin! Äänestin Väyrystä nro: 7 !

    • kjgfg
      • nxmdmzz

        ei sillä ole hirveästi merkitystä, mitä kansa äänestää. niinistön voitto on jo sovittu ja tietoenator toimii ääntenlaskussa sen mukaan.


      • Jew_World_Order
        nxmdmzz kirjoitti:

        ei sillä ole hirveästi merkitystä, mitä kansa äänestää. niinistön voitto on jo sovittu ja tietoenator toimii ääntenlaskussa sen mukaan.

        Kuinkas monta prosenttia se Goldman-Sachs omistaakaan Tiedosta..


    • ghnmmb
    • tarkkaennustese

      Tuo ei ole mediagallup, vaan ennuste taholta, joiden ennusteet ovat yleensä pitäneet paikkaansa.

      Huomattavaa tuossa on Paavon kiri. Ei tarvitse paljon kiristää, niin mennään toiselle kierrokselle jos sellainen tulee. Se olisi Niinistölle ilkeä tilanne. Homon kanssa kyllä vielä pärjää, sillä ei ole kuin omat fanaattiset kannattajansa. Paavo taas voisi vetää puoleensa keskustan, persut, protestiääniä sekä vasemmistolle jäisi vaikea valinta, korkkari vai Paavo.

      Huhtasaari on menneen talven lumia. Tuolta ei enää nousta edes Venäjän trollien tuella ja vielä vähemmän persuhöpötyksillä.

    • 7.7-7-7

      numero 7

    • realismi_____

      ainoastaan lauralla on toimiva malli kestäväänkehityksen maahanmuutossa?

    • mieti.äänestäessäsi

      Niinistön kanssa toseille kierrokselle menee joko Väyrynen tai Haavisto.

      • manipulo

        yle sen kaa menee


    • Kjhbvvbb

      Flimmeri on tosi tavallinen mutta kuitenkin ikävä vaiva, pysyy toki hyvällä hoidolla hallinnassa tai sitten ei, vähän arvaamaton seiralainen. Toivottavasti Matti ja Paavo pysyvät hyvässä rytmissä tässä kovassa skabassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      179
      4896
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      106
      3989
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3589
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3410
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      56
      3379
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      36
      2838
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2569
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2296
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      21
      1929
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      36
      1788
    Aihe