Kyllönen on loistava!!!!!!!

Nyt on huutomerkkejä enemmän!!!!!!
29261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Aihetta ei ole käsitelty aiemmin eikä viestiä siis poisteta.

Äänestä
  • Minä äänestän Lauraa!

    Äänestä

Hiki ja rasva loistavat, puheet eivät !!!!!!!!!!!!!!!!
kakkosluokan ehdokas

Äänestä

Iltalehden vaalitentissä Isoperse kehui kuinka kova on saunomaan,olisiko liiallinen löyly tehnyt pään pehmoiseksi hhhe.

Äänestä

Aktiivimalli on hyvä

Työttömien, ammattiliittojen ja opposition alkuvuosi on kulunut hallituksen lanseeraamaa aktiivimallia haukkuessa. SDP:n puheenjohtaja Antti Rinne alitti riman ja kutsui aktiivimallia niskalaukaukseksi, jolla työtön teloitetaan. Ilmeisesti Rinne ja hänen porukkansa saavat käyttää omasta mielestään millaisia kielikuvia tahansa, mutta loukkaantuvat heti, jos joku esittää vastalauseen edes puoliksi yhtä räikeillä sanoilla.

"Aktiivimalli kehitettiin Juha Sipilän hallituksen, työvoimaviranomaisten, työnantaja- ja ay-järjestöjen yhteistyönä. Vasemmistoliiton entinen puoluesihteeri, nykyinen STTK:n pääekonomisti Ralf Sund ehdotti sitä. Hän halusi palkita niitä, jotka todella haluavat työllistyä. Sundin mukaan aktiivimallin taustalla on useita tutkimuksia. Ne osoittavat, että taloudelliset kannustimet toimivat, kun työtöntä virkistetään työnhakuun.

Työministeri Jari Lindström (sin.) on kertonut, että aktiivimalli kelpasi ay-johtajille syksyllä 2016. Vasta Racinen agitaatio käänsi ay-johtajien takit. On valeuutinen väittää, etteivät Teollisuusliiton puheenjohtaja Riku Aalto ja SAK:n puheenjohtaja Jarkko Eloranta tienneet mallista mitään.

Yli 100 000 on allekirjoittanut kansalaisaloitteen aktiivimallin kaatamiseksi. Sen alulle panijana on yhdeksän vuotta työtä vieroksunut Martin-Eric Racine. Hän ei ole suostunut ottamaan vastaan yhtään työpaikkaa, josta maksetaan alle 2 600 euroa kuukaudessa. Sairaanhoitajien, sosiaalityöntekijöiden ja useiden kuntatyöntekijöiden keskiansiot ovat alle Racinen vaatimustason." Näin kirjoitti A.-P. Pietilä kolumnissaan 10.1.2018.

Valtiovarainministeriön kansliapäällikkö Martti Hetemäki jatkoi aktiivimallin puolustamista MTV:n haastattelussa. Hetemäen mukaan väärinkäsitykset mallista vievät huomion pääosioista. Verrattuna muihin maihin Hetemäki pitää Suomen aktiivimallia reiluna tapana lyhentää työttömyyttä.

Olen samaa mieltä: aktiivimalli on vuosikausiin paras ja tehokkain tapa saada ihmiset töihin ja samalla vähentää syrjäytymistä. Toivottavasti hallituksen kantti kestää ja mallista pidetään kiinni.

Äänestä

Onko Merja käynyt ydinvoimalassa kun noin kovasti loistaa?

Äänestä

Kyl mää menisin Merjan kaa saunaan.....

Äänestä
  • Mennään kolmistaan!

    Äänestä

Parasta kansalle: Merja Kyllönen presidentiksi!

Äänestä
  • Saunaan Merjan kaa ja on varmasti kivaa!

    Äänestä

  • kurnkaius kirjoitti:

    Saunaan Merjan kaa ja on varmasti kivaa!

    Onhan saunan seinät kumia jotta mahtuu??

    Äänestä

  • TilaaYhdelle kirjoitti:

    Onhan saunan seinät kumia jotta mahtuu??

    Porvaripojujen päät on kumia kommenteista päätellen!

    Äänestä

Kyllönen loistaa mutta mutta loisto on kuin kiiltomadolla elokuun illassa ei juurikaan valoa annna.

Äänestä

Naama, asenne ja tietämättömyys loistivat Kainuun Kommarikyllösellä.

Äänestä

Porvaripoikien märkä päiväuni: Merja Kyllönen

Ja myös tuleva presidenttimme!

Äänestä
  • Vasuri on kyllä välillä niin liikuttavan yksinkertainen.....

    Äänestä

  • MärkäPääMerja kirjoitti:

    Vasuri on kyllä välillä niin liikuttavan yksinkertainen.....

    Kokoomuspojulla taisi ottaa päikkäreillä ihan eteen kun Merjaa muisteli ... hehehe ehheheh

    Äänestä

Laura on Isänmaallinen ehdokas, muut maamme pettureita!

Äänestä
  • Laura ja persut eivät ole muita pettäneetkään kuin suomalaisia! Ja kukaanhan ei halua petturia presidentiksi.

    Siksi valitkaamme rehellinen ja rauhaarakastava oikea suomalainen presidentiksi:
    Merja Kyllönen

    Äänestä

Merja on mun märkä uni!

Äänestä

Jos Jammu ei mene ekalla kerralla läpi niin ainakin kokoomus sekoaa totaalisesti joksikin aikaa. Hyvä niin kaikille vielä varmaankin.

Äänestä

Koiranomistaja ja apteekkiapulainen. Meriittiä kerrakseen.

Äänestä
  • Lauralla ei todellakaan ole mitään nupissaan!

    Äänestä

"Nyt on huutomerkkejä enemmän!!!!!!"

Merkillisiä huutoja ja huutoja ilman merkitystä löysiä pilviähipovia höttöjä ja ennätysmatalaa jäsenmäärää. Pitkiä jorinoita joiden merkitystä kukaan ei tajua ei kehtaa lukea.
Niitä ja paukkupommeja tuossa kiteytyy V-liiton koko ideologinen tausta. Se joka jaksaa kovimmin ja kauimmin huutaa kadunkulmissa ja maalata seiniin ja patsaisiin toivotuksia joissa esiintyy sana "V*tt**n" valitaan sitten neuvoja antavaan puolueneuvostoon.

Äänestä

Kyllönen tuntuu olevan ainoa, joka tietää asioista jotain, niin suomalaisten tavallisten ihmisten arjesta kuin ulkomaalaisten elämästä ja EU:n tapahtumisistakin. Media on tosin syrjinyt häntä vaalitenteissä, eikä hänelle ole annettu kovinkaan paljon puheenvuoroja. Niissä muutamissakin TV-jutuissa Väyrynen huusi koko Merjan puheen ajan. Viimeksi kun näin Yle tentin, Kyllönen viittasi pitkän aikaa ja halusi puheenvuoroa, mutta muut vain vähän heilautti kättään ja toimittaja suosi heitä kunnes lähetysaika loppui.
Pelkäävätkö nuo muutamat porvariehdokkaat viisaanpaansa ja ovat maksaneet mesialle ja käskeneet syrjiä Kyllöstä??????????????
Merja on kuitenkin paras ehdokas tuosta porukasta.

Äänestä

Kyllönen hyvä parempi kuin Laura! Kumpaakaan en äänestä!

Äänestä

Merjaa kannattaa äänestää. Ainoa ehdokas, joka ei ole suurpääoman suitsissa!

Äänestä

Nyt kiiruusti äänestämään Merja Kyllöstä presidentiksi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


piarahdus kirjoitti:

Nyt on huutomerkkejä enemmän!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu