Nyt on huutomerkkejä enemmän!!!!!!
Kyllönen on loistava!!!!!!!
piarahdus
29261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Aihetta ei ole käsitelty aiemmin eikä viestiä siis poisteta.
Minä äänestän Lauraa!
Hiki ja rasva loistavat, puheet eivät !!!!!!!!!!!!!!!!
kakkosluokan ehdokas
Iltalehden vaalitentissä Isoperse kehui kuinka kova on saunomaan,olisiko liiallinen löyly tehnyt pään pehmoiseksi hhhe.
Aktiivimalli on hyvä
Työttömien, ammattiliittojen ja opposition alkuvuosi on kulunut hallituksen lanseeraamaa aktiivimallia haukkuessa. SDP:n puheenjohtaja Antti Rinne alitti riman ja kutsui aktiivimallia niskalaukaukseksi, jolla työtön teloitetaan. Ilmeisesti Rinne ja hänen porukkansa saavat käyttää omasta mielestään millaisia kielikuvia tahansa, mutta loukkaantuvat heti, jos joku esittää vastalauseen edes puoliksi yhtä räikeillä sanoilla.
"Aktiivimalli kehitettiin Juha Sipilän hallituksen, työvoimaviranomaisten, työnantaja- ja ay-järjestöjen yhteistyönä. Vasemmistoliiton entinen puoluesihteeri, nykyinen STTK:n pääekonomisti Ralf Sund ehdotti sitä. Hän halusi palkita niitä, jotka todella haluavat työllistyä. Sundin mukaan aktiivimallin taustalla on useita tutkimuksia. Ne osoittavat, että taloudelliset kannustimet toimivat, kun työtöntä virkistetään työnhakuun.
Työministeri Jari Lindström (sin.) on kertonut, että aktiivimalli kelpasi ay-johtajille syksyllä 2016. Vasta Racinen agitaatio käänsi ay-johtajien takit. On valeuutinen väittää, etteivät Teollisuusliiton puheenjohtaja Riku Aalto ja SAK:n puheenjohtaja Jarkko Eloranta tienneet mallista mitään.
Yli 100 000 on allekirjoittanut kansalaisaloitteen aktiivimallin kaatamiseksi. Sen alulle panijana on yhdeksän vuotta työtä vieroksunut Martin-Eric Racine. Hän ei ole suostunut ottamaan vastaan yhtään työpaikkaa, josta maksetaan alle 2 600 euroa kuukaudessa. Sairaanhoitajien, sosiaalityöntekijöiden ja useiden kuntatyöntekijöiden keskiansiot ovat alle Racinen vaatimustason." Näin kirjoitti A.-P. Pietilä kolumnissaan 10.1.2018.
Valtiovarainministeriön kansliapäällikkö Martti Hetemäki jatkoi aktiivimallin puolustamista MTV:n haastattelussa. Hetemäen mukaan väärinkäsitykset mallista vievät huomion pääosioista. Verrattuna muihin maihin Hetemäki pitää Suomen aktiivimallia reiluna tapana lyhentää työttömyyttä.
Olen samaa mieltä: aktiivimalli on vuosikausiin paras ja tehokkain tapa saada ihmiset töihin ja samalla vähentää syrjäytymistä. Toivottavasti hallituksen kantti kestää ja mallista pidetään kiinni.
Onko Merja käynyt ydinvoimalassa kun noin kovasti loistaa?
Kyl mää menisin Merjan kaa saunaan.....
Mennään kolmistaan!
Parasta kansalle: Merja Kyllönen presidentiksi!
Saunaan Merjan kaa ja on varmasti kivaa!
Onhan saunan seinät kumia jotta mahtuu??
Porvaripojujen päät on kumia kommenteista päätellen!
Kyllönen loistaa mutta mutta loisto on kuin kiiltomadolla elokuun illassa ei juurikaan valoa annna.
Naama, asenne ja tietämättömyys loistivat Kainuun Kommarikyllösellä.
Porvaripoikien märkä päiväuni: Merja Kyllönen
Ja myös tuleva presidenttimme!
Vasuri on kyllä välillä niin liikuttavan yksinkertainen.....
Kokoomuspojulla taisi ottaa päikkäreillä ihan eteen kun Merjaa muisteli ... hehehe ehheheh
Laura on Isänmaallinen ehdokas, muut maamme pettureita!
Laura ja persut eivät ole muita pettäneetkään kuin suomalaisia! Ja kukaanhan ei halua petturia presidentiksi.
Siksi valitkaamme rehellinen ja rauhaarakastava oikea suomalainen presidentiksi:
Merja Kyllönen
Merja on mun märkä uni!
Jos Jammu ei mene ekalla kerralla läpi niin ainakin kokoomus sekoaa totaalisesti joksikin aikaa. Hyvä niin kaikille vielä varmaankin.
Koiranomistaja ja apteekkiapulainen. Meriittiä kerrakseen.
Lauralla ei todellakaan ole mitään nupissaan!
"Nyt on huutomerkkejä enemmän!!!!!!"
Merkillisiä huutoja ja huutoja ilman merkitystä löysiä pilviähipovia höttöjä ja ennätysmatalaa jäsenmäärää. Pitkiä jorinoita joiden merkitystä kukaan ei tajua ei kehtaa lukea.
Niitä ja paukkupommeja tuossa kiteytyy V-liiton koko ideologinen tausta. Se joka jaksaa kovimmin ja kauimmin huutaa kadunkulmissa ja maalata seiniin ja patsaisiin toivotuksia joissa esiintyy sana "V*tt**n" valitaan sitten neuvoja antavaan puolueneuvostoon.
rysiäisen suvun geenit tekevät hänestä loistavan
Kylliäinen on rysän sukua
totesi vielä lopuksi, ettei Suomen toimintamalli voi olla sellainen, että ihminen on syyllistetty jo valmiiksi. Hän myös kertoi isänsä suvun tulevan ”hyvinkin vahvasti Venäjältä”
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/240026-laura-huhtasaari-kehui-jussi-niiniston-avausta-hs-tentissa-sotilaskomentajan-pitaa
Kyllönen tuntuu olevan ainoa, joka tietää asioista jotain, niin suomalaisten tavallisten ihmisten arjesta kuin ulkomaalaisten elämästä ja EU:n tapahtumisistakin. Media on tosin syrjinyt häntä vaalitenteissä, eikä hänelle ole annettu kovinkaan paljon puheenvuoroja. Niissä muutamissakin TV-jutuissa Väyrynen huusi koko Merjan puheen ajan. Viimeksi kun näin Yle tentin, Kyllönen viittasi pitkän aikaa ja halusi puheenvuoroa, mutta muut vain vähän heilautti kättään ja toimittaja suosi heitä kunnes lähetysaika loppui.
Pelkäävätkö nuo muutamat porvariehdokkaat viisaanpaansa ja ovat maksaneet mesialle ja käskeneet syrjiä Kyllöstä??????????????
Merja on kuitenkin paras ehdokas tuosta porukasta.
Kyllönen hyvä parempi kuin Laura! Kumpaakaan en äänestä!
Merjaa kannattaa äänestää. Ainoa ehdokas, joka ei ole suurpääoman suitsissa!
Nyt kiiruusti äänestämään Merja Kyllöstä presidentiksi!