Presidentintentti KIRKOSSA, miksei moskeijassa yms

saiRastaMenOa

Jo on aikoihin eletty. Mihin Suomi on oikein menossa, jos nykyään on jo ihan normaalia järjestää KIRKOSSA muuta kuin jumalanpalvelusta!? Sairasta , sanoisin! Selvää Jumalan ja Jeesuksen Kristuksen pilkkaamista muka "normaaliuden ja hyvyyden" kaavussa! Ja tietenkään MIKÄÄN valtamedia ei edes nosta asiaa esille. Eipä tietenkään, koska näiden kaikkien eliittijohtajisto koostuu Luciferia palvovista ja uutta MaaiLmanjärjestystä kannattavista muurareista. Se ilmenee jo heidän kehonkielessään julkisuudessa, kun he yrittävät "salaa" viestittää toisilleen käsimerkeillään (esim. sormet muodostaa kolmion, eliitin kulttisymbolin) ja muulla tavoin (pään rapsutukset tietyllä tavalla ja jalkojen asennot yms.). Luulevat kai kansalaisia niin tyhmiksi, etteivät he muka näe tuon kaiken elekielen ja valheiden taakse!

Ei liene sattumaa, että Luciferia palvova uutta MaailManjärjestystä kannattava eliitti, niin Suomessa kuin ympäri maailmaa, yhä enemmän pilkkaa nimenomaan kristinuskon Jumalaa ja ainoaa ihmiskunnan todellista auttajaa ja pelastajaa, Jeesusta Kristusta. Tämä näkyy niin eliitin "juhlallisuuksissa" esim. https://www.youtube.com/watch?v=dZAQNo9bXwI (Sveitsin junatunnelin satanistiset juhlat "taiteen nimissä"). Sen sijaan muita uskontoja tuodaan ilolla Suomeen, jopa suurmoskeijaa. Kyse ei ole edes uskonnosta sinänsä, vaan "jumalasta" näiden uskontojen takana. Esimerkiksi hindu"jumalat" eivät ole mitään muita kuin pahoja demonisia henkiolentoja, jotka ovat viilanneet ihmisiä linssiin maailman aluista asti. Mutta ei eliitti sellaista pilkkaa, vaan yhä enemmän kristinuskon kannattajia, vieden KIRKKOON asioita, jotka eivät sinne kuulu! Kallion kirkko vaikuttaa olevan oikea roskaläjä. Siellä on järjestetty rokkikonsertteja "Jeesuksen nimissä". Jos ihmist ottaisivat selvää asioista, niin tajuaisivat mistä oikein on kyse! Ekumenia (mm. katolisuuden tuonti kirkkoihimme) on jo vallannut kirkkomme ja näin ollen kirkossa opetetaan paavin (joka ei ole muuta kuin satanisti okkultisti) sairaita oppeja ja tuodaan väärää henkeä sisään. Tällainen SAIRAS ekumeninen "Jumalanpalvelus" oli jouluna tuomiokirkossamme ja siellä se eliitti istui eturivissa, palvomassa mukamas Jumalaa (vaikka Luciferin opit olivat läsnä).

Kukaan presidenttiehdokas ei edes kieltäytynyt vaalitentistä KIRKOSSA! Se kertoo aika paljon joko ehdokkaiden aidosta tyhmyydestä ja tietämättömyydestä tai sitten he ihan julkisesti tuovat esiin sen, että heidän mielestään on sallittua pitää tällaisia tapahtumia paikassa, joka pitäisi pyhittää ainoastaan Jumalan palvelukseen. No, ei kai vapAAmuurareilta voi muuta odottaa - he seuraavat Luciferia ja vievät koko kansaa täten kadotukseen - joko tietoisesti tai ymmärtämättään.

Monta viestiä asiaan liittyen on jo poistettu nettipalstoiltakin, koska nämä eliitin pikkuapulaiset eivät tajua tekevänsä hallaa vain itselleen poistamalla kaiken, jossa kyseenalaistetaan elittiä, muuraReita ja tuodaan päivänvaloon totuutta.

6

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JanneKarvus

      Samaa mietin minäkin ja lopetin kys. vaalitentin katsomisen 10 minuutin jälkeen juurikin tuosta syystä! Todella outoa, ettei kukaan kirjoita asiasta eikä tuomitse asiaa.

      Kuten sanoit, jos vaalitentti järjestettäisiin esim. moskeijassa, niin suomalaiset johtohahmot olisivat sanomassa, että se on rasismia, suvaitsemattomuutta ja siinä pilkataan muiden ihmisryhmien "Jumalaa". Kyseisten tenttien pitämistä moskeijoissa ei edes harkittaisi.

      Suomessa, joka on vielä toistaiseksi kristitty maa, sen sijaan saa pilkata valtauskontomme Jumalaa järjestämällä sirkustapahtumia kirkossa ja media on etunenässä.

      Kirkko on Jumalan huone ja Jumalan palvontaa varten. Ei poliitikkojen väittelyhuone ja loanheittoareena! Se ei myöskään ole mikään viihdekeskus, jonne voi mennä pitämään mitä tahansa sirkusta! On täysin käsittämätöntä, että tällaista tapahtuu. Yksikään kyseisistä presidenttiehdokkaista ei saa ääntäni(en usko muutenkaan demokratiaan, koska sellaista ei yksinkertaisesti ole edes olemassa maailmassa!) ja kaikki tahot, jotka ovat tuollaisessa sirkusshow:ssa mukana eivät saa pätkän vertaa arvostusta! Osaavatko edes hävetä? Epäilen!

    • oletko_valmis

      herätyksiä Teltassa Oletko valmis

      Onhan se aivan hirmuista ettei Suomessa kokoonnuta taivasalla. Plörinäksi menee mutta menköön.

    • TyhjätTynnyrit

      " Kyse ei ole edes uskonnosta sinänsä, vaan "jumalasta" näiden uskontojen takana. Esimerkiksi hindu"jumalat" eivät ole mitään muita kuin pahoja demonisia henkiolentoja, jotka ovat viilanneet ihmisiä linssiin maailman aluista asti."

      Pahan demonisen henkiolennon näet aina, kun vain katsot peiliin.

    • ylösnousemus

      Kukaan muu kuin Jeesus ei oo sovittanu syntejä eikä noussu kuolleista.

    • Voihanjeesustelijat

      Jos kaikki uskovaiset ovat yhtä sekaisin kuin aloittaja niin sitten ihmiskunta on suurissa vaikeuksissa.

    • Timetowakeupii

      Ei suomalaiset tajua mitään muurareista. Monet uskoo, mitä eliitistä koostuva salaseuran edustaja heille kertoo. Siis että kyse on vaan jostain pikku kerhosta, jossa etsitään tietoa ja tehdään viattomia rituaaleja ihan vaan huvin vuoksi. Sitähän ne toistaa. Moni muurari ei edes tajua, missä on mukana. Kaikkiin muihin rikollisjärjestöihin eliitti puuttuu äkkiä ja julistaa ne laittomiksi. Muurareihin ja niiden okkultistiseen kulttiorganisaation ei saa kukaan puuttua, vaikka se on täynnä tuomareita, lakimiehiä, poliitikkoja ja mediavaikuttajia, jotka ovat valojen kautta vannoneet puolustavansa aina "veljiä" eli heidän mukaansa muurareita. Ne harvat korkeimman asteen muurarit (alemmille asteillehan valehdellaan koko ajan totuus koko organisaatiosta eli siitä, että "tiedon" lähde on Lucifer eli saatana ja opit tulevat pahuuden henkimaailmasta), jotka Suomessa ovat asian rohjenneet nostaa esiin, ovat kuolleet hämäräperäisissä olosuhteissa tai "kadonneet" jonnekin.

      Monet asiaa tutkineet henkilöt ja itse korkeimmilla asteilla olleet (mutta myöhemmin eroneet ja usein "kadonneet" asioiden todellisen laidan kerrottuaan) ovat sanoneet, että muurarius pohjautuu Babylonian ja Egyptin demonihenkien (jota "jumaliksi" kutsutaan) palvontaan ja "valo" ja "tieto" saadaan erilaisten okkultististen riittien ja uhrien (maailman johtava elitti uhraa lapsia salaisissa suojelluissa seremonioissaan) kautta. Nämä ihmiset uskovat henkimaailmaan 100 % ja ovat hyvin mielissään, kun suurin osa ihmisitä ei siihen edes nykyään usko. Muurarius on 100% uskonto ja täyttää kaikki uskontoon ja kulttiin liittyvät piirteet.

      Suurin osa ns. tavisliikemiehistähän ei tätä tajua, koska heidät on houkuteltu organisaatioon muihin lähtökohtiin vedoten. He eivät tule koskaan myöskään tietämään, mitä ylemmillä asteilla tapahtuu (on puhuttu, että asteet menevät vielä pidemmälle kuin 33-asteeseen), koska he eivät tule ikinä pääsemään sinne asti. Heidät on huijattu mukaan valehtelemalla ja valehtelu jatkuu joka ikisellä asteella. Viimeisimmillä asteilla heille sentään kerrotaan, että itse asiassa heidän palvonnan kohde on Lucifer. Silloin on myöhäistä katua jäsenyyttä. Silloin on maatu arkussa ja juotu ihmisverta pikarista. Toisin sanoen myyty sielu saatanalle rituaalisin toimenpitein. Ainoa ulospääsy onkin aito uudestisyntyminen ja usko pelastajaan. Silti usein nämä ihmiset murhautetaan, koska he ovat vannoneet valansa. Moni tekee itsemurhan, kun totuus järjestön valheellisuudesta selviää. Se ei kuitenkaan ole ratkaisu. Mielummin tuo asian julki, kuten jotkut ovat rohkeasti tehneet ja seisoo totuuden takana ja uudestisyntyy. Valehtelulla, salailulla ja asioiden todellisen laidan kieltämällä vain tuhoaa itsensä ja elämänsä.

      Moni liikemies on niin täynnä vallanhalua, ettei edes halua ottaa selvää kys. järjestöstä, sen taustoista ja historiasta. Toisin sanoen, nämä opportunistit on täysin aivopesty systeemiin, joka perustuu pelkälle "orjuutukselle". Valitettavaa on, että koko maailma on muurareita täynnä ja he valojen vannomisten kautta puolustavat toisiaan, oli kyse insestistä tai muusta . Ilmankos lapsiin sekaantumistuomiot yms. ovat välillä todella naurettavan vähäisiä. Tälläisistä oikeudenpäätöksistä paistaa läpi, että muurariveljet ovat jälleen olleet toisiaan suojelemassa. Niin kauan kun muurarit ovat johtopaikoilla maailmassa, ei maailmaan tule demokratiaan ja oikeidenmukaisuutta.

      Ihmiset ovat yhmiä luullessaan, että muurariyhteisöt ovat vain jotain "eliitin homostelukerhoja", vähätellen muurarien asemaa ja valtaa. Nuo ihmiset eivät näköjään tajua mitään muurarien toiminnasta ja vaikutusvallasta. Jos heillä ei ole mitään salattavaa, niin miksi kaikki tapahtuu salassa? Ei kovin loogista!

      On selvää, että heillä on oma agendansa, yhdessä muiden vaikutusvaltaisten organisaatioiden kanssa. Siihen agendaan ei kuulu tavisihmistä välittäminen, vaan heidän tuhoamisensa saastuttamalla tarkoituksellisesti ilmaa, luomalla ihmistä tuhoavia lääkeyhdistelmiä, tuottamalla geenimanipuloitua ja ihmistä sairastuttavaa ruokaa jne. Nämä agendaa ajavat ovatkin sitten jo ns. kovimman luokan okkultisteja ja omistavat maailman tärkeimmät organisaatiot, pankit ja öljy-yhtiöt. Nämä miehet tulevat sukulinjoista, jossa Luciferia on palvottu jo vuosisadat ja uhrattu polttouhreja luciferin enkeleille ja oltu yhteydessä spiritismin yms. kautta näihin pahuuden henkiolentoihin. Näitä sukuja ovat esim. Rothschild (joka omistaa lähes kaikki maailman keskuspankit), Collins, Rockefeller, Onaissis, astor jne. Myös Bush ja Kissinger ovat okkultistisukuja. Lisäksi jesuiitat ja Vatikaani ovat mukana.
      Tietenkään mediassa ei heistä kuule, koska heidän omistuksessaan on kaikki mediayhtiöiden pääkonttorit ympäri maailmaa. Ihmiset on alkuajoista asti haluttu pitää pimennossa totuudelta, koska totuus ajaisi heidät vastustamaan johtavaa eliittiä.
      "Let me issue and control a nation's money and I care not who writes the laws."
      —Mayer Amschel Rothschild, l790

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1668
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1590
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1496
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1394
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      893
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      882
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      420
      857
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      826
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      812
    Aihe