Tuossa jo körköllä ihmeteltiin palstan vilkkaita kannanottoja.
Sitte selkis.
Kiinasta eliitti palasi, alkoi sananvapauden kyttäys.
Vilkasta keskustelua
16
1077
Vastaukset
- Aa123456
Täällä alavutelaiset urakoi paskajuttuja ähtäristä kun ovat niin naapurikateita isolta osin. Ei ähtäriläinen kirjoita tällaisia juttuja. Se olisi omille kintuille kusemista.
- Häpeänsaatte
No, ensi kuussa teidät valtionvarain ministeriö liittää Alavuteen. HELMIKUUN ALUSSA LAKKAA ÄHTÄRI.
Ei auta Riston,Eeron ,Mikon jne typerät unelmat itsenäisyydestä.Voi,voi- Ramboll
Paskaa viskot - Hellari. Olet käsittänyt senkin aatteen ihan väärin!
- Ateistiolen
Juuri noin kiinassakin on. Sinun kaltaisesi on jumalan asemassa,mutta ei ähtärissä sinun ymmärrystä ei edes kysytä,koska sitä ei ole.
Tuollaisista,ei maksa vaivaa edes kysyä.Siinäkin on muualla Suomessa vapaus,ei Ähtärissä.
Kiina saamaa ,ei ole uskonnon vapautta..Mene Kiinaan,jos ymmärrät.
- Aa123456
Mene sinä keskustelemaan vain kyläkaupan ajatuksista ja pärinäpojista omaan ryhmään!
- kokoSukuTäällä
Kyllä me kaikki hörhöt olemme Ähtävästä.
- Laudattuleeikkunaan
Niin te olette joilla on hukassa realismi ja hankkeenne asiantuntijuus.
Matkailun asiantuntijat ovat varoittaneet niin näitä verovaroilla matkaavia,tuhlaaja poikia kuin VM selvitysmiehiäkin.
Mutta kepun juntta hankkeen poijat ei ymmärrä...... - Ramboll
Naulaa vanerilevyt, ne kestää paremmin, kun muutat lopullisesti sinne Vaasaan.
- Naarattaamahottomasti
Rambollia taitaa kyrsiä 😂😁
- Muuttovapuskinon
X😅😄 tainnu krp olla yhteydessä,johtajan ego kun jo tiedetäänPikku kersa housut nilkoossa yllätetty....käh käh käh näin se näkyy,kun ei ymmärrä kuin oman navan ja asiantuntijat yrittää ohjata ja viisaammat neuvoo...
eu takaa ihmisten ja tavaran vapaan liikkumisen..Suomessa,,,ei Kiinassa ja Ähtärissä..
pitäis joltai itsevaltiaalta kysellä muutto lupaa,tai saada muuttoon käsky...
Voi,,,kannattaisi nyt ottaa kaljaa ja reiluun,,,kun join vituttaa
- Helsinkinauraa
Näköjään Kiinan matkalaiset on palanneet,lokaa lentää ja puhelimet soi..
Mut hellareita ei ollut Kiinan matkan aikana koko palstalla eikä sen jälkeen..joten Ramboll ja eliitti haukkuu täs peloissaan väärää puuta,,huvittavaa,naurettavaa..
Hauskaa ministeriönkin lukea täältä mitä Ähtäriin kuuluu..
Ramdolilta ei kysytäkään,vain aivolliset pääsee keskusteluun- Tuskissaanuhoo
Joo ja kun tuo vainooja jo tiedetään, marevaania lisää ja mustasukkaisuutta kehiin.
Kyllä se lakkaa.Alkaa olla jo ikäkin sitä luokkaa,etanolilla huuhdellut aivot tuottaa klimpissä pursketta.. - 5pakastinta
Nyt sinä Äitee olet vähän ilkee.
- 8888888888
körköllä on muuten eepeen parhaat hillomunkit!
- Pillumunkki
Körköllä istuu mukamas miehiä,no hame niille pitäis laittaa päälle.juoruaa kun akat.
- Mafiooso
Neste katosi,Martta kerho loppui.
Voi,voi ottaako kaupunki maapallon taas yli hinnalla saa kiinteistö kuluja vähemmäelle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821