Äänestä Väyrystä - hän ei vie Suomea NATO-sotaan

numero7

Painu mäkeen KIKY:inesi , aktiivimalleinesi - köyhien kyykyttäjä. Meitä sorrettuja on enemmistö. Me emme äänestä Matti Vanhasta - emmekä Sauli Niinistöä, vaan Paavo Väyrystä.

Muuttuu hallitus - muuttuu presidentti - muuttuu maa. Palatataan hyvään aikaan ennen uusliberalismia ja NWO:ta /juutalaisten maailmanvaltaa.

Kansalla meni hyvin vielä 1980-luvun lopussa. Ei mene enää. Tuolloin pääosa tuloista meni työntekijöille. Töitä oli. Oli myös sijoittajia kotimaahan. Pääomia ei voinut liikutella rajojen yli, jolloin sijoitukset jäivät Suomeen, Se merkitsi taloudellista toimeliaisuutta Suomessa.

Rahavirtojen vapauttamisen jälkeen kaikki alkoi mennä kansallisvaltioiden kannalta päin helvettiä. Pääomapiirit tekivät suuria voittoja tekemällä vain rahalla rahaa. Mitä se työllistää - ei mitään. Kansantaloudet joutuivat ottamaan velkaa pyörittääkseen sosiiaalpuoltaan.

Finanssikapitalistit ovat saaneet riehua globaalissa taloudessa mielin määrin. Finanssitalouden tuotot maksetaan reaalitalouden tuotoilla, Tehdään siitä loppu. Jokainen sijoitus, joka on alle 5 vuotta maksaa sijoituksestaan 20%.n veron - siis noin saman kuin tavarakaupastakin.

Lopetetaan tämä EU:n ja globaalin maailmanjärjestyksen toiminta. Mikään muu ei auta kuin jokaisen yksittäisen maan on sanouduttava irti EU:n politiikasta.

Meillä on mies siihen: Paavo Väy

2

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NäinSeOnVain

      Pave on kiero kuin korkkiruuvi. Hän on rahavallan puolesta koska on itse miljonääri.
      Laura on kansakoulun opettaja, äiti ja todellinen Isänmaallinen.

      • ennakkoon

        Paavosta pääministeri , suomi pelastuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      495
      3460
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      166
      2445
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      149
      2361
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      8
      1798
    5. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      46
      1773
    6. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      213
      1486
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1484
    8. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      13
      1443
    9. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      21
      1351
    10. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      10
      1293
    Aihe