Kautta karvaisten limarauhasieni

Torvalds.paras.natomies

Vaalit tulossa ja minä olen hukannut ja unohtanut viinapullon reseptin. Ei sillä lasisella kuorella ole väliä, paikattu sinkkiämpärini käy, mutta miten sitä viinaa, siis miten sitä tehdään ? Ostin peräkärryllisen hiivaa ja toisen mokoman fariinisokeria. Kaivossa on vettä ja pankolla 50 litran kolonna, lämpömittari ja jäähdytysputkisto. Mutta mitä niillä piti tehdä ? Neuvokaa, sillä suurjuhla maaliskuun idus lähestyy ja haluaisin kutsua presidentti Torvaldsin kylään juomaan, saunomaan ja tutustumaan lampolaani; ekolampaita, muovisia.

5

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • limarauhasienitautiko

      50 litran kolonna? Kuulostaa oudolta. Viides kolonna kuulostaa tutummalta.

      • Natsismin.kehitystä

        Viidettä kolonnaahan se J. Niinistö pelkää ja on siksi luomassa rotu- ja kansallisuus puhdasta armeijaa.


    • YstävänNeuvo

      Sinun tapauksessasi on parasta, kun laitat sinkkiämpärin päähäsi, työnnät lämpömittarin persiiseesi, otat sen kolonnan ja muun rojun kainaloosi ja hyppäät sinne kaivoon. Jos haluat sakeampaa porskuteltavaa niin kaada hiivat ja fariinit kaivoon ennen kuin hyppäät sinne.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe