Karjalaa takaisin. Ei ottanut. Ei siis myöskään jatkoon.
Eräälle valtion päämiehelle jo tarjottiin
14
1383
Vastaukset
- FreedomFinland
Ei jatkoon, ei taatusti semmonen.
- Jägsteri
Laura presidentiksi!
- Viisasta
Onneksi ei ottanut.
- VVV555
Öö öö öö sale on heikoin lenkki.
- JR12jes
Hönö hönö sopulien vainoaja tukka kiehkuralla suomen pankissa ja ukko onneksi jo montussa. Tarvja surkein ja sahtivaari Suomen kolmanneksi surkein, Tellukin ois ollu parempi pressa :)
- Kerjälään
Ahtisaari on NATOn kannattaja ja ottaisi mieluusti Kerjälän takaisin
- Bror-Erik1974odin-1Ac
Ja millähän lihaksilla se aloittaja kuvittelee Karjalansa saavansa? Tuolla kauniilla alueella kun asuu perin virkeä venäläisväestö niin kesämökkikansaa kuin terhakoita pienyrittäjiäkin joitten oivallisia palveluja suomalaisturistienkin kannattaa käyttää venäjänkarjalassa. :)
- Bror-Erik1974Neva
Karjala on jo suomalaista aluetta. Ollut sitä jo sadat vuodet. Sen saa takaisin kun vie laittoman miehityksen Haagiin oikeuteen sopimusrikoksena.
Tulee äkkilähtö kesämökkiläisille ja yrittäjille alueelta jossa laittomasti Suomen mailla oleilevat.
- Pössyttelijä
Kerjälä on kerjälä vaikka voissa.....käykäähän kattomassa niin totuus paljastuu. Kesämökitkin on pelkkiä hataroita harakanpesiä joissa on pihalla se iki ihana ziguli joka pösäyttää mustaa s@vua kuten se kutzetsov lentotukialus. Oisko samaa korkeaa laatua molemmat.
- Väärä_havainto
Et ole tainnut käydä Karjalassa. Havainnot ainakin ovat vääriä.
- EI_KANNATA
Halvempaa Karjalassa nyt on asioida. Hinnat kohtuullisia, eikä sielä kukaan pitkään viihdy edelleenkään. Viinaa naisia ja tupakkaa ja tietysti halapaa polttoainetta.
Jos se olisi Suomalaisten omistuksessa ja hallinnassa, niin jo pelkkä alueen kunnostaminen olisi jo maksanut satoja miljardeja veronmaksajille, ja yrittäjillä hinnat olisivat Suomalaisittain taivaissa niinkuin Lapissakin.
Suomalaisten käsissä ei kannata ei saatana mikään. Jos Manu olisi Karjalan huolinut takaisin, niin eiköhän sillä olisi taas Venäläiset tai jotkut muun maalaiset kiinteistösijoittaja omistajat, pelkästään huonon kannattavuuden ja Suomalaisten pienen pikavoiton tavoittelemisen takia. - jättömaatakokoalue
Onko kellään tarkempaa tietoa -50 -luvun ydinkokeista Karjalassa?
Paikkapaikoinhan siellä säteilee oikein reippaastikin - erilaisista puhdistamisyrityksistä huolimatta.- Ei_säteile
Ei säteile "paikkapaikoin". Laatokan saarilla on säteilyä, katso Wikipediasta.
- vihaiset.veljet
Onko mie-väki Suomen syöpä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2853548Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell221968Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441616- 841461
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.831160- 1431149
- 811054
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.93957Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.210821Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61757