Aijotteko te Kokoomuslaiset osallistua hiljaiseen hetkeen eduskunnassa 25.5-2018, silloin tulee nimittäin kuluneeksi satavuotta siitä kun Tampereen vankileirillä teloitettiin ampumalla 9 vuotias Wilho Kuusijärvi punasotilaana. Wilho on tiettävästi nuorin valkoisten teloittamista lapsista Suomessa.
Kokoomuslaiset, muistatteko pikku Wilhoa 25.5-2018
NestoriLuodosta
6
153
Vastaukset
- Hieno_kolikko
Ei Kokoomuksella ole rohkeutta katsoa totuutta silmiin. Luihua joukkoa, kaiki tyynni.
- Eräjärveläinen
Olen tutkinut tuon Kuusjärven taustaa. Hän oli todellisuudessa aikuinen syntynyt 1897! Tästä aiheesta on tekeillä iso artikkeli.
- vekevehe
Hehe
- K.kammola
Vasemmisto on aina osannut keksiä säälitarinoita. Hyvä tarina on totuutta tärkeämpi. Kokkarit voivat pitää hiljaisen hetken joka päivä vaikka Stalinin, Maon, Kim- suvun ja Hitlerin uhrien muistoille.
- kunnianpalautus
Franko espanjasta oli oikea kokoomuslainen , punaisine käsineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812