Lukekaa tämä juttu, mihin tuttu, turvallinen ja looginen yhteiskunta nimeltä Suomi on kadonnut?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005536717.html
Miettikää mitä tapahtuisi, jos tapauksessa oltaisiin käsitelty ulkomaille lähteneitä uusnatseja, jotka menivät auttamaan aateveljiään tosi toimissa! Ja vieläpä "humanitääristä apua" oli yksi menossa viemään, hahhah! En ole minkään ääriliikkeen puolella, mutta ksenofiiliset päättäjämme, viranomaiset ja kukkahatut ovat valinneet puolensa tässäkin maassa, tai ainakin alistuvat pimeyden voimille! Olen todella pettynyt ja luottamukseni siihen, että lapsiemme tulevaisuus on turvallisissa käsissä, alkaa hiipumaan. Saan tästä postauksesta varmaan vihapuhesyytteen, todella surullista kehitystä ja vasta alkua epävakaalle Euroopalle.
"Kaikki syytteet terrorismirikoksista hylättiin"
Surullinen12
1
1458
Vastaukset
- Juustoperuna
Suomen päättäjät ovat tiensä suunnan päättäneet, ja heidän tiensä johtaa umpikujaan josta ei voi enää takaisin kääntyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941335- 1581218
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos60897Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27852Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829