YLE lyö vaalirahakohulla Väyrystä !

YLEn mukaan kaikki presidenttiehdokkaat on antanut julki vaaliraha budjettinsa, paitsi Väyrynen, YLEä ei haittaa se että Väyrynen on moneen kertaan ilmoittanut että budjetti perustuu mukien ja tapahtumien tuottoon jota ei voi ennakoida, arvio on n 100 tuhatta..
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä ainakin mukien tuotto on osattava ennakoida erittäin tarkkaan, kun ne mukit pitää tilata ja maalauttaa paljon etukäteen. Turha niitä on Kiinasta enää tässä vaiheessa kampanjaa tilata. Menopuolella sama juttu, viimeistään huomenna pitää varata ilmoitustila lehdestä.

No, ennakkoilmoitus ei kai ole pakollinen, mutta hyvää mainosta sellaisen tekeminen on ehdokkaalle.

Äänestä
  • Ei kaikkia mukeja, joita mahdollisesti on teetetty, myydä. Tuskin siis osaa kertoa tarkkaa summaa kertomaan. Yhtä hyvä heitto olisi tietysti, että laskee mukit ja arvioi että kaikki myydään.

    Äänestä

ettei vaalirahakohu lähde jälleen liikkeelle !

Äänestä
  • Meinaatko että Väyrynen laittaisi vaalimenot eli "työn hankkimisesta aiheutuneet kulut" verovähennyksiin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuumaakäydään kirjoitti:

YLEn mukaan kaikki presidenttiehdokkaat on antanut julki vaaliraha budjettinsa, paitsi Väyrynen, YLEä ei haittaa se että Väyrynen on moneen kertaan ilmoittanut että budjetti perustuu mukien ja tapahtumien tuottoon jota ei voi ennakoida, arvio on n 100 tuhatta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu