Sekasortoon vara ajautua. Satamat ym. vara lakkoilun takia sulkea. Tanska 12-virkailijaa työtöntä kohden , Suomi vastaava luku tuhat, ensin pitäisi panostaa virkailijoihin, kehittää työpaikkoja, ja niin edelleen. Tuleeko mellakointia, sekasortoa, yleislakko, veljes sota. Pakolaiset mukaan vastustamaan aktiivimalli hyvä voimavara.
Aktiivimalli kovin tärkeä hallitukselle
7
87
Vastaukset
- ei.hätiköintiä
Mielestäni laiha sopu on nyt parempi. Runsas vuosi uudet eduskuntavaalit, KOK. ja Kepu, Siniset romahtaa. Uusi hallitus laatii uusia lakeja. Sipilä1 sekoilut ovat kuin pahaa unta. Pahinta on lakkoilu vaikka nyky hallitus siihen kovin mielellään on maatamme ajamassa.
- hallitus.tiukkana
Tuskin se aktiivimalli niin tärkeä sinänsä on. Olisi vaan suuri häpeä ja arvovallan menetys antaa periksi.
- juupas.eipäs
Komppaan, huonosti valmisteltu laki, KOK pressakin siunasi, ilmenee koko ajan suorastaan naurettavuuksia käytännön järj. Leikkiä liian isolla hiekkalaatikolla.
- vai.pitäisi
Ettäkö pitäisi panostaa virkailijoihin, ettäkö lisää virkailijoita.
Olisihan se lottovoitto paisuttaa julkista koneistoa ja pistää muut kansalaiset lopullisesti polvilleen, mikäli nykytilanteesta enää on varaa sukeltaa.
Kohtahan täältä joutuu suomalaiset hakemaan turvapaikkaa muualta jo nykytilanteenkin vuoksi,
tänne jää vain viranomaisia, mutta nehän saavatkin sitten taikaseinästä rahaa.
Taikka sitten ovat seuraavaksi toistensa kurkuissa kun muut uhrit ovat lähteneet.
Tästä on oiva video:
https://www.youtube.com/watch?v=zknUf5Oogbo - kaaos.torilla
Tuleeko ruumiita 2.2 mielenilmaus päivänä. Sairaaloissa on ainakin työvuoro listoja suunniteltu kaiken varalle, samoin poliisi varautuu pahimpaan. Oma veikkaukseni 2 kuollutta, 8o haavoittunutta. Kerroin 6,01.
- MaisaaKaipaan
Korkeintaan jos siellä passiivityöttömät kännävät 4. oluella itsensä ensiapukuntoon
- susiturkkissa
aktiivimalli laki pitää kaataa!!LAKOT ja kaikki muutkin keinot käyttöön,,!lindströmmi ilmeisesti haluaisi estää tulossa olevan mielen ilmaisun!aktiivi malli lietsoo vihaa,anarkiaa yhteiskunta vastaisuutta ja kaikkia huonoja ja pahoja juttuja,, näin se vaan on! seuraavissa eduskunta vaateissa äänestetään muita kun nykysiä hallituspuolueiden ehdokkaita!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807