Äänestetään kunniapuheenjohtaja Paavoa joukolla
Vastaukset 25
- Persjalka
Tottahan toki me äänestämme sankoin joukoin Väyrystä ja vain sen takia, kun ääni Väyryselle on protesti Sipilää kohtaan. Sipilä yritti kaikin keinoin kampittaa Väyrysen ehdokkuutta ja Kepu nimesi etuajassa, (ennen kuin muissa puolueissa edes puhuttiin), Vanhasen, jotta Väyryselle ei ole sijaa osallistua. Muutenkin Sipilän toimet suututtavat kansalaisia, että eiköhän Väyrysen valinta viimein avaa tuon toliskon silmiä.
Menköön Sipilä sinne bisneksiinsä takaisin kahmimaan rahaa taskuihinsa, suvulleen ja hyväveljilleen, kun niillehän ei mikään riitä. Miljoonia vain piiloon enemmän kuin ikänään ehtivät kuluttaa tai tarvitsevat. - Paitsi_että
Suomalaiset ovat jo kannatusmittauksessa äänestäneet ja näyttäneet Väyryselle kaapin paikan.
- Kaapinpaikkaa
2012 Vaaleissa kannatusmittaukset näytti Väyryselle 10% kannatusta. Todellinen kannatus oli 17,5%. Että näin.
- eemeli55
Pää asia on se että Pate rökittää Vanhasen sillon lesta pappi kuningas Sipilä uhkas lähtee !!
- tunkkejakaikki
eemeli55 kirjoitti:
Pää asia on se että Pate rökittää Vanhasen sillon lesta pappi kuningas Sipilä uhkas lähtee !!
vittu se mihinkään lähe muuta kun jalatedellä
- LH_5
Äänestääkö kukaan Patea?
Kyllä nyt tulee Laura-jytky.- Ei_Tule
Jos Väyrynen tekee Trumpit .
- lähelläon
niinistö jatkaa.mut nyt hienot suomalaiset naiset tulevat tekemään semmosta politiikkaa et ei ole nähty.kaukana mut niin lähellä.lauralle vaan tsemppiä.jatka.olet niin vahva nainen.
- SaulinSuosioSuli
jäi vaan keltainen lammikko
- homelimppuOY
Paavo laukkaa hurstin kannoilla, viekas ketun katse silmissä!
- GummiSetä
Minkä kannoilla se tämä tirrisilmäinen käkkäräpää sitten laukkaa?
- Pikku_Maija
GummiSetä kirjoitti:
Minkä kannoilla se tämä tirrisilmäinen käkkäräpää sitten laukkaa?
Eihän sitä saa sanoa.
- Lumenpukkaaja
Joo, mutta eipä Sipilä laukkaa vaikka hänellä on niihin vakuutuskuoriin piilotettua rahaa....uskovan, jos hänellä on vaikka kaksi ihokasta, kuuluu antaa toinen tarvitsevalle. Näillä sanoin neuvoo Raamattu. Mitäs tähän sanotte?
- Vanhollinen_minäkin
Missä Raamattu niin sanoo?
- Lumenpukkaaja
Kannattaa ottaa se Raamattu esiin ja lukea. Lukea kannesta kanteen kuin mitä tahansa kirjaa. Sieltä se löytyy, kuin myös lause: "Helpompi on kamelin mennä neulansilmästä läpi kuin rikkaan taivaaseen." Rikkaaksi lasken ahneen, itselleen mammonaa kahmineen ihmisen. Ihmisen, joka jo paljon saaneena piilottelee rahojaan verottajalta ja haluaa aina vain lisää, lisää, lisää ja vain itselleen, läheisilleen ja hyväveljilleen. Miksi ihminen kahmii ja ahnehtii enemmän kuin ihan oikeasti tarvitsee????
- SIPILÄNNAAPURI
Lumenpukkaaja kirjoitti:
Kannattaa ottaa se Raamattu esiin ja lukea. Lukea kannesta kanteen kuin mitä tahansa kirjaa. Sieltä se löytyy, kuin myös lause: "Helpompi on kamelin mennä neulansilmästä läpi kuin rikkaan taivaaseen." Rikkaaksi lasken ahneen, itselleen mammonaa kahmineen ihmisen. Ihmisen, joka jo paljon saaneena piilottelee rahojaan verottajalta ja haluaa aina vain lisää, lisää, lisää ja vain itselleen, läheisilleen ja hyväveljilleen. Miksi ihminen kahmii ja ahnehtii enemmän kuin ihan oikeasti tarvitsee????
Eihän siinä ole vielä rikosta jos Sipilä teki hyvät kaupat,mutta verot kyllä pitäisi maksaa niin kuin rehellinen kansalainen tekee.Ja vielä kuinka paljon mahtoi saada siihen vielä tukiaisia.
- Järkiintynyt
Paha ei anna paljostakaan........vanha sanonta. Jos ihminen on ahne, kahmii enemmän kuin ikänään tarvitsee tai ehtii kuluttaa. Eipä sitä mammonaa hautaan saa, saa kuitenkin komeamman hautakiven, jotta jälkipolvet näkevät tässä lepäävän ahneen riistäjän.
- SauliSensuuri
Venäjällä kiellettiin Putin meemit ja Suomessa Sauli kommentit.
- paveoliparempiiiii
Kylläpä Pate meni edelle kepu-Vanhasta, hahhahhaa.
Sipilä taas haluaa jäädäkin, vaikka ei Vanhanen pärjännytkään?tosi kepuilua, eikö? - Järkiintynyt
Sipilä on ollut Kepun huonoin johtaja, ajanut puolueen kannatuksen pohjalukemiin. Eduskuntavaalit vuoden kuluttua ja saamme nähdä kuinka muut puolueet ajaa komeasti ohi. Kokoomus, Sdp, Vihreät ja Persut pärjäävät paremmin. Kepu vasta viidentenä noin 13% kannatuksella ja vain sen takia kun kepulaiset vihaa Sipilää.
- vaikuttakaa
Onneksi jäsenillä on mahdollisuus vaikuttaa Sotkamossa. Toivottavasti Väyrynen valitaan silloin puheenjohtajaksi, niin palattaisiin alkiolaisuuteen Kallion ja Kekkosen tapaan.
- altsi
Väyrynen on kaiken lisäksi rikoksesta epäilty. Miksi hänet pitäisi valita ryskiosuuskun-
nan jauhepussin hoitajaksi? On raukka äijä ja raukaksi jää. - huhrallaa
Tämä roisto on poistunut nyt lopullisesti. Toki potkii viimeisillä voimilla kuin kaltai-
sensa metsän peto. - baidai
Kyllä tämä sutki olisi valittava sonniosuuskunnan rahastonhoitajaksi. Näyttöjä on,
lentoemojen lähentely ja rahasotkut. - KepuNäyttöjäRiittää
Jäätteenmäki,Vanhanen,Sipilä.Kepu pettää aina.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.135765Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48632- 70619
- 81561
- 39529
- 46500
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36465- 21458
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja261449- 92434
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko36401Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80395Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86386Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U32376- 13375
- 29374
- 20367
Kangasluoman kirjoitus Lapuan Sanomissa
Ei voi kun nauraa. Nyt tämä henkilö ajaa säästöjä lakkauttamalla kouluja ja sitä myöten tapetaan sivukyliä. Kyseinen h49365