ARMAN ALIZAD LEIPÄJONOISTA:

ARMAN ALIZAD LEIPÄJONOISTA:
Miten v***ssa Suomi ei pysty pitämään omistaan huolta?

Mediapersoona Arman Alizad ihmettelee Suomen leipäjonoja Facebookissa.

Alizad kirjoittaa:

”Oon nyt ollu kolmatta päivää Hurstilla töissä. Tänään on ruokajako klo 9:30 ja tuol ulkona oli ihmisiä jo seittemältä jonottamassa lumimyrskyssä ja jonossa tulee oleen tänään 3000 ihmistä.

Sanotaan et yhteiskunta tunnetaan siitä miten se kohtelee heikoimpiaan. Miten vitussa Suomi ei pysty pitämään omistaan huolta?”

https://www.nykysuomi.com/2018/01/24/arman-alizad-leipajonoista-miten-vssa-suomi-ei-pysty-pitamaan-omistaan-huolta/

***
USA on juutalaisten hallinnassa, CIA on MOSSAD:in sivukonttori ja suomen SDP on ollut CIA:n rahoituksessa ja talutusnuorassa jo 40-luvulta lähtien. Samoin kokoomus ja keskusta.

CIA:n ohjauksessa suomea alettiin ajaa alas jo viimeistään 70-luvulla kun Kekkonen vanheni eikä jaksanut koko ajan pitää kaikkia kusipäisiä poliitikonplanttuja aisoissa. Pahimpia tuholaisia olivat Koivisto ja Sorsa. Muitakin oli kasapäin.

Kekkosen kuoltua alkoi varsinainen kansallisomaisuuden ryöstö ja tulokset ovat nähtävissä mm. leipäjonojen muodossa.

Leipäjonot eivät ole tulleet vahingossa vaan tarkkaan harkitun politiikan tuloksena. Suunnitelmat on tehty NWO-bangsterien ajatushautomoissa. Sitä, mitä kautta käskyt tulevat suomeen, voi vain arvailla. Reittejä on varmasti useita.

1

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • werwerwerwerwer

      Ihmisillä on myös ilmaisista muoviämpäreistä huutava pula, kuten muoviäpärijonoista olemme nähneet. Miksei yhteiskunta hommaa ihmisille riittävästi muoviämpäreitä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe