Tuliko hätäinen päätös

Oikeusmurha

Teinitytön mäenlasku......
Kysyn kenen on vastuu jos vaikka joku ajaa autollaan joltakin merenrantalaitusilta yms. paikasta missä on ajotielto tai varoitus ja yleensä betonitolppia ja/tai kettinkejä ja putoaa mereen ja hukkuu. Saavatko siitä syytteen kaupungin virkamiehet...?????

Tilannetta voi hyvin verrata tuohon mäkiturmaan, samankaltainen tilanne

Minusta on pöyristyttävää ajattelykyvyn puutetta tuomiota langettamassa olleiden oikeustajussa, käsittämättömän sairasta ajattelua. Kyllä tuonikäisen tytön pitäisi jo tietää ettei mäki ole mikään leikkipaikka tai temmellyskenttä ja VARMASTI oli tietoinen vaijerista ka kiellosta ASIATTOMASTA oleskelusta mutta ei ottanut sitä huomioon.

Kasvattajilla ja tässä tapauksessa uhrin vanhemmille vastuu kuuluisi. Lapset on kasvatettava kunnioittamaan määräyksiä ja omaa vastuutaan mutta mitä nämä pintaliihoittajat tekevät silloin kun lapsia pitäisi opetaa elämään yhteiskunnan säännöillä...!!!!!! , Ei juuri mitään vaan heille on tärkeämpää elää seurapiirissä aikaa viettämässä ja lapset saa jäädä rellestämään missä haluavat.

0

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        3
        3656
      2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
        Maailman menoa
        193
        3579
      3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

        Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
        Maailman menoa
        128
        3310
      4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        71
        3281
      5. Korpelanvaara

        Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
        Suomussalmi
        20
        2166
      6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

        Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
        Maailman menoa
        25
        1748
      7. Osaatko arvata

        Mitä ajattelin?
        Ikävä
        28
        1469
      8. Heippa nainen

        Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
        Ikävä
        32
        1451
      9. Meidän täytyy tavata

        Siis se on välttämättömyys.
        Ikävä
        86
        1345
      10. Haluaisin et

        Pussaisit läpi ja nuolisit
        Ikävä
        15
        1303
      Aihe