Laajasalo, Laajasalo...

kirkkoKIRKKO

Laajasalo, Laajasalo, Laajasalo, pappismies, Laajasalo, viinamies, Laajasalo, masturbointi, Laajasalo. Laajasalo, rahankäyttö. Laajasalo. Laajasalo. KIRKKO.

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhteiskuntaoppia101

      Väärä foorumi.

      Tämä palstan aihepiirinä on poliittinen ideologia kristillisdemokratia ja poliittinen puolue Suomen Kristillisdemokraatit. Vaikka joillekin suomalaisille on vielä vuonna 2018 ilmaisen ja hyvän koulutuksen aikanakin vaikeuksia hahmottaa, että poliittiset puolueet ja kristilliset kirkot ovat eri asioita, se "kristillinen" siinä puolueen nimessä ei tarkoita "kirkkoa" yhtään sen enempää kuin "keskusta" Suomen Keskusta puolueen nimessä tarkoittaisi Suomen maantieteellistä keskipistettä.

      Piispa Laajasalo on Suomen evankelis-luterilaisen kirkon pappi, Suomen Kristillisdemokraattien puheenjohtaja Essayah, mm., ei puolestaan ole edes Suomen evankelis-luterilaisen kirkon jäsen. Kristillisdemokraattien jäsenissä ja kannattajissa on muiden kristillisten kirkkojen ja yhteisöjen lisäksi myös juutalaisia ja muslimeja, koska Kristillisdemokratia on poliittinen ideologia eikä suinkaan uskonto.

    • ÄhäKuttiKd

      "Tämä palstan aihepiirinä on poliittinen ideologia kristillisdemokratia ja poliittinen puolue Suomen Kristillisdemokraatit."

      Laajasalo teki fiksusti.
      Sai ikuisen eläkeviran, jonka toimenkuvaan kuuluu hillitön työnantajan edustusvisan vingutus.

      Poliitikot joutuvat nöyristelemään pesanttejaan aina vaalien alla.
      Laajasalon ei tarvitse.

      • Ehkä Laajiksesta tulee vielä arkkipiispa :-)


    • kieroilija

      TESTI Tämän kirjoituksen takia sain pannan 24h joten sanavapautta ei enää ole:
      Kun katsoo koko tilannetta vuosien aikana, niin poliisi ja virkailijat pelkää! Muslimit on opetettu väkivaltaan ja kiihkoilemaan.
      Heidän tulonsa maahamme olisi pitänyt estää jo ensimmäisten kohdalla. Ei tiennyt manu mitä teki antaessaan venäjältä tulleiden somalien jäädä tänne hengailemaan.
      Nyt on turha parkua, Kuitenkin luotan että " pahuudellekin on annettu aikansa" Pimeys joka päättäjiämme vaivaa on ahneutta ja raha on heidän jumalansa.
      He jotka heitä myötäilee on antaneet pelon ja pimeyden henkien lietsoa itsensä muka ymmärtäväiseksi, koska muuta he ei osaa kuin seistä maahamme tulleiden vierellä tumput suorana.
      Ei ole oikein että laumana tuhotaan toisten tuntemattomien omaisuuta. He ovat sen rehellisesti hankkineet, ei loisimalla. Jokainen matuilia menköön sinne mistä tulivat ja mellakoimaan siellä.
      Lähdetään muutamaan maatamme olemalla rohkeita valontuojana ja tiedon salailun lopettamiseksi.

    • uskossaollaan

      ja hesa maksaa viinalaskut..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      321
      7012
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4198
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3145
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2917
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1761
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1732
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1550
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1538
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1428
    Aihe