Alastomuus on nautinto

Olen alastomuudesta kiinnostunut ihminen,siis naturisti.Viihdyn nakurannalla ja en todellakaan häpeä tai ujostelen siellä ollessani vaikka ohi kulkisi pukeutunut ihminen joka on ns"tirkistys mielessä".En ole itsensä paljastaja mutta minulle on aivan samaa katsoko joku mua vai ei.
Olin viime kesänä Hankossa nudistirannalla,hyvä kaunis rantaa mutta yksinäinen olo kun siellä ei ollut muita.Alue ei olevarsin suuri mutta riittävä ja tarpeeksi syrjässä mutta silti sinne eksyy silloin tällöin joku ohikulkija.
Aijon mennä tänä vuonnakin jos kesää vaan salli ja olisi mukava saada joku nais kaveri mukaan.
Oliskohan joku nainen joka olisi kiinnostunut.Iällä ja ulkonäöllä ei ole merkitys sillä en ertsi kaveria
missän erotiikan merkeissä.Olisi vaan mukava olla joku jonka kanssa voisi vähän jutella aurinkoa ottaessa.Ylensä kun siellä saa olla yksin.
En tiedä miksi ihmiset eivät uskalla tai kehtaa käydä nudistirannalla.Ei alastomuutta tarvitse häpeä.Kaikki ollan alastomana syntyneet,ja melko varmaan jokainen on nänyt "livenä " alastonta vastakaista sukupuolta jossain vaiheesssa! Eiköhän???? Joten mitä häpeämistä ja ujostuttamista siinä on???????
Tulka toki muutkin ihmiset sinne.niin sinkut kun paritkin!!!
Se on hieno ranta!
PISTE!

2

1979

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miesraaseporista

      Ihan asiallinen kirjoitus. Täytyy ensi kesänä käydä Hankon rannalla.

      • Anonyymi

        Se lopetettiin naisten liiallisen masturboinin takia


    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe