No Afganistanissa Kabulissa räjähti ambulanssiin kätketty pommi 40 kuoli ja yli 100 haavoittui.
Milloinka tuo vastaa toteutuu Euroopassa, kun muistamme varoituksen: " Tulemme iskemään Euroopassa ennen näkemättömillä tavoilla ja ennen näkemättömissä paikoissa " ? ? ?
Että silleen. Iltalehti.
Ambulanssi räjähti Kabulissa
4
86
Vastaukset
- rehrethrehrthth
Kapulia CIA:n huumekoneiston rattaisiin
- LurdKussel
Mitä se meille kuuluu. Eli miksi noista edes täällä maapallon toisella puolella uutisoidaan. Heillä on omat ongelmat siellä ja meillä täällä piste. Menen hiekoittamaan pihaa.
- höpöhöpö
No kyllä se kuuluu, kun sinne " Perläpimaahan ", on lähetetty Suomalaisia sotilaita ja muita henkilöitä. Nyt Ylen mukaan kuolleita on jo 95 ja haavoittuneita 158. Muistakaa ja uskokaa, ettei tapahtumilla ole: " Mitään yhteyttä Islamiin ". Että silleen.
- beibiräjäytämut
Uutinen olisi jos Kabulissa ei räjähtäis yhtään pommia. Me ei voida asialle mitään. Joku suvakki voisi mennä tutkimaan hyysäyshaluissaan Kabulin busseja. Kaikki voittais.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821