Volkswagen - uusi markkinarako

apina.orkesteri.vw

Kun ihmiset jo aikaa sitten hylkäsivät VW autot, niin VW päätti testata voisiko autoja myydä apinoille. Myyntiä on pakko saada tai miljardien sakkoja ei saada maksettua.

Tekniikan Maailma -lehti

https://tekniikanmaailma.fi/kymmenen-apinaa-katsoi-piirrettyja-ja-hengitti-volkswagenin-dieselauton-pakokaasuja/

Iltalehti kertoo myös apinatestin

http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201801272200700074_oa.shtml

Toivotetaan yhdessä onnea VV Autolle, jos vaikka Korkeasaaren apinat ostaisi muutaman Passatin joka vuosi niin toiminta ei olisi niin tappiollista.

2

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vw tuottaa tappiota oikeastaan kaikilla malleillaan. varaosa myynti onkin ollut huomattavan voitollista.

    • Möly_Kommari

      Tuo testi oli kaikkien saksalaisten tehtaiden yhteinen. Sattumoisin se dieseli oli VW:n new beatle. Tuo oli jossain määrin Hitler tyylistä. Sakut tuon osaavat hyvin, sillä heillä on siihen perinteet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3278
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      34
      2615
    3. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2248
    4. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      70
      2209
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2161
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2143
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      19
      1917
    8. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      61
      1884
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      19
      1763
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      86
      1622
    Aihe