Bond - Naisia vikittelevälle agentille täystyrmäys

PistääMiettiin

"Sosiaalisessa mediassa puhistaan, kuinka naisia toisen perään viettelevä James Bond on välillä varsin aggressiivinen. Independent mainitsee esimerkiksi Pallosalama-elokuvan kohtauksen, jossa Bond kävelee kutsumatta huoneeseen, jossa nainen kylpee. Kun nainen pyytää antamaan hänelle jotain päällepantavaa, Bond antaa hänelle kengät. Toisessa elokuvan kohtauksessa Bond suutelee väkisin naista."

Pitäisköhän Bondi-leffat kieltää tai sensuroida ja saman tuomion saa varmaan aika moni muu jo tehty leffa? Aika monta vanhempaa Suomi-leffaakin menis samaan kastiin, joissa nainen selvästi vastustelee tai juoksee koivikossa pakoon väkisin lempeä tavoittelevaa sulhasmiestä. Pistää kyllä miettiin.

https://www.is.fi/viihde/art-2000005541391.html

3

1399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuortenarvot

      Kertoo paljon nykynuorisosta että Bond elokuvissa esiintyvä kidutus, tappaminen ja massamurhien suunnittelu ei haittaa, mutta auta armias jos niissä on sovinismia.

      • Anonyymi

        EUn pakotelistalle suoraan, törkeitä tasa arvo rikkomuksia


    • suvakkianneli

      Helena Kara siinä vasta nainen suomi-filmien kaunotar.Suomi-filmeissä tosiaankin juostaa puuta ympäri ja vähän ajan kuluttua kuvataan sinistä taivasta ja pari makaa heinäladossa.Miituu-hörhöille tämäkin on ahdistelua hankkisivat jonkun liikunnallisen harrastuksen kun näyttää tuota virtaa olevan vähän liikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      207
      11903
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6323
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5247
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      57
      4978
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4518
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      118
      4432
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3926
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3415
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1957
    Aihe