Bond - Naisia vikittelevälle agentille täystyrmäys

PistääMiettiin

"Sosiaalisessa mediassa puhistaan, kuinka naisia toisen perään viettelevä James Bond on välillä varsin aggressiivinen. Independent mainitsee esimerkiksi Pallosalama-elokuvan kohtauksen, jossa Bond kävelee kutsumatta huoneeseen, jossa nainen kylpee. Kun nainen pyytää antamaan hänelle jotain päällepantavaa, Bond antaa hänelle kengät. Toisessa elokuvan kohtauksessa Bond suutelee väkisin naista."

Pitäisköhän Bondi-leffat kieltää tai sensuroida ja saman tuomion saa varmaan aika moni muu jo tehty leffa? Aika monta vanhempaa Suomi-leffaakin menis samaan kastiin, joissa nainen selvästi vastustelee tai juoksee koivikossa pakoon väkisin lempeä tavoittelevaa sulhasmiestä. Pistää kyllä miettiin.

https://www.is.fi/viihde/art-2000005541391.html

3

1413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuortenarvot

      Kertoo paljon nykynuorisosta että Bond elokuvissa esiintyvä kidutus, tappaminen ja massamurhien suunnittelu ei haittaa, mutta auta armias jos niissä on sovinismia.

      • Anonyymi

        EUn pakotelistalle suoraan, törkeitä tasa arvo rikkomuksia


    • suvakkianneli

      Helena Kara siinä vasta nainen suomi-filmien kaunotar.Suomi-filmeissä tosiaankin juostaa puuta ympäri ja vähän ajan kuluttua kuvataan sinistä taivasta ja pari makaa heinäladossa.Miituu-hörhöille tämäkin on ahdistelua hankkisivat jonkun liikunnallisen harrastuksen kun näyttää tuota virtaa olevan vähän liikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      377
      12456
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      265
      5464
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      216
      3964
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      214
      2770
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      17
      2025
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1854
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      930
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      895
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      802
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      756
    Aihe