Vai Haavisto on Vihree, ilmastonsuojelija kenties? Miksi saastuttaa ilmaa vanhalla kupla-volkkarilla, miksi asuu 200 neliön sähkölämmiteisessä talossa, miksi lentää mieluiten?
Haaviston vihreys on Iso kupla!
Mukimies
7113
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sähköä kuluu, maailma saastuu enemmän, ei ole hyväksi esimerkiksi muille.
Isompi kupla.
Luopuivat tuulivoimasta kun
huomasivat, että muut vievät miljardit.
Kyllä semmoinen vanha kuplakin tai kaksi mitä sillä oli, niin saastuttaa moninverroin nykyisiin autoihin verrattuna. Naapurissa sellainen on, niin ei voi käsittää miten pahalle se pakokaasu haisee, kun joskus ajaa sen perässä, vaikka itselläkin ollut aikoina ammoisina vanhempia autoja, mutta sitä ei näköjään muista tuota pakokaasun käryä.
Haavisto on yhtä selkeä kakkonen mitä Sauli ykkönen. Pekan vuoro on seuraavissa vaaleissa ja läpimeno on varma, koska vastustajista ei ole mihinkään, jos nyt ei tule jotain uutta ihmemiestä tai naista.
Homosta ei tule presidenttiä se on varmaa! Jos olisi ollut kaapissa kaikki olisi mahdollista.
Mihin saastuttajaa tarvitaan? Siirtyis jo sivuun ja antais Vihreille oikean mahdollisuuden edustavaan pressaan 2024.
Habe Harhauttaja!