Äänestämällä Huhtasaarta pelastamme kotimaamme

SotaAlueRuotsi

Huhtasaari on kaikkein pätevin johtamaan maatamme eikä ole pelkuri mitä nämä toiset lärpäkkeet ovat. Pelko näkyy selvästi esimerkiksi Niinistön puheissa ja samoin Haaviston he yrittävät väistellä pakolaiskysymyksissä etteivät vain loukkaisi valtauskonnolisia muslimeita ja saisi heidän vihat päällensä.
Mitä naapurimaassa Ruotsissa on jo tapahtumassa siellä poliisi pelkää koska heitän perheitä on uhkailtu näin poliisit ovat riippakintuissa eivätkä uskalla enää puuttua rikollisten tekemisiin.
Ruotsissa voi näin ollen tapahtua ihan mitä vain ja tapahtuukin eli siellä ammutaan ja ranaatit räjähtelee poliisien edessä mutta ne jätetään tutkimatta eikä tekijöitä edes yritetä ottaa kiinni.
Voimme vain arvailla mihin tuo lopulta johtaa tuleeko Ruotsista uusi Villilänsi jossa aseilla rikolliskoplat määräävät mitä kansa tekee ja elää?
Poliisin kyvyttömyys puuttua rikollisten tekemisiin on naapurimaassa selvästi näkyvissä, mutta täällä meillä mediamme ei sitä julkaise ja eipä siellä itse paikan omakaan media pahemmin mitään julkaise.

1

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PoliitikotPelkäävät

      Malmön, Tukholman ja Göteborgin alueen ampumisissa on kuollut ainakin 60 ihmistä viimeisten kolmen vuoden aikana. Pelkästään viime vuonna Ruotsissa oli yli 300 ampumavälikohtausta, joissa kuoli 40 ihmistä. Tuohon lisänä ranaatit joita on räjähtellyt lukuisa määrä kaikki tuo rikollisuus näyttää sen mihin täällä meilläkin ollaan nyt menossa.
      Poliitikkomme eivät huomioi tilannetta koska pelkäävät pakolaisten vihastuvan ja aiheuttavan heille vaaratilanteita, mutta sen me huomaamme lisääntyvänä turvamiesten parveiluna näitten pellepoliitikkojen ympärillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3790
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2772
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2300
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1829
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1550
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1522
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1409
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1261
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1214
    Aihe