Tanskaan tulossa burkakielto

ghjghjmjgh

9

211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kepsap

      Aivan mahtavaa! Hienoa että alkukantaisille kulttuureille pistetään stoppi länsimaisissa valtioissa. Ei länsimaiset valtiot kulttuurineen ole ihan "turhaa" näin sivistyneitä ja kaikkia ihmisiä arvostava järjestelmä. Sitä pitää suojella, sivistystä pitää suojella tämmöisillä kielloilla nyt! Laura on oikeassa ja 5 pinnaa siitä tänään!

      Muistakaa että Laura on AINUT joka ajattelee näin julkisesti, muutkin ehdokkaat ajattelee salaa näin, mutta heille RAHA on se tärkein kriteeri!

      Lähi-idän kulttuuria voi pitää melkein kuin narsistisena lapsena, se haluaa haluaa ja rääkyy kaupassa karkkia! Olet surkea vanhempi JOS ET ANNA RAJOJA LAPSELLESI! Lapsestasi kasvaa muuten aikuisena narsisti joka on vahingollinen toisille ihmisille!

    • gfddfggffd

      Muut ehdokkaat on suoraan sanottuna PELKUREITA,jos ei länsimainen järkevä kulttuuri kelpaa silloin voi lähteä kotimaahan ja jatkaa siellä alistamisen kulttuuria ja tuhansia vuosia kestäviä sotia täytyy olla täydellinen idiootti,jos sitä kannattaa.

    • hghggh

      Itävallassa ja Sveitsissäkään ei hyväksytä niitä jatesäkkiinpuketujia.

      Suomi on niin sivistymätön ja tollo maa, että ei ymmärretä , mikä yllätys kaavun alta voi lähteä ja posahtaa.

      • Muualla

        Australiassa paljastui burkhaan pukeutunut taksi kuski mieheksi. Otti vahuksen kyytiin ja pienen ajelun jälkeen ns ystävänsä. Ystävä oli myös pukeutunut burkhaan ja paljastui mieheksi kun jäivät kiinni vanhuksen ryöstöst


    • Vanhus1955

      Burkha kielto on hyvä alku sillä myös niqam pitäisi kieltää. Ne ovat kasvoja peittävä asusteet joita muutamissa muslimi maassa käytetään.

    • kepsap

      Erittäin mielenkiintoinen video ja haastatteleva tuntuu ainakin minusta rehelliseltä!

      Videossa tulee kohta missä kysytään uskonnoista maan päällä, kannattaa kuunnella mikä on vastaus! =)

      Kuuntele ja katso ajatuksella! Tämä video avarasi minun maailmankuvaani.
      https://www.youtube.com/watch?v=xU7uZ4a7aGs

    • Kaikissa muslimimaissa ei burkhan tai niqamin käyttöä vaadita eikä sitä myöskään käytetä. Koraanissa vaadita naisilta "säädyllistä" pukeutumista ja lopun tuohon typerään pukeutumiseen ovat lisänneet imaamit. Iranissa eivät naiset peitä kasvojaan vaikka nijabia melko yleisesti käyttävätkin. Nijab on vain pään peittävä huivi jolloin kasvot ovat näkyvissä.

    • jklkjk

      Se on se keskiaikainen kiima mikä vallitsee heti,jos näkyy vähän paljasta pintaa niin heijari on pystyssä eikä pystytä hillitsemään haluja vaan otetaan nainen väkisin.

    • milloinsuomessa

      Mussa maissa fiksuja, mutta Suomessa eivät viitsi kannattaa edes aloitteita, vaikka tuostakin kaksi parasta aikaa, turha valittaa jos ei tee mitään. Hiukan nousua kannatuksessa kun pieni osa kannatti samalla kun aktiivimallin poistoa, mutta suurin osa ei ei edes vilkaise mitä muita aloitteita on samaan aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe