sakkoa tai vankilaan,jos et halua sopeutua länsimaihin on luvassa karkoitus.
https://www.kansalainen.fi/tanskan-burkakielto-etenee/
Tanskaan tulossa burkakielto
9
160
Vastaukset
- kepsap
Aivan mahtavaa! Hienoa että alkukantaisille kulttuureille pistetään stoppi länsimaisissa valtioissa. Ei länsimaiset valtiot kulttuurineen ole ihan "turhaa" näin sivistyneitä ja kaikkia ihmisiä arvostava järjestelmä. Sitä pitää suojella, sivistystä pitää suojella tämmöisillä kielloilla nyt! Laura on oikeassa ja 5 pinnaa siitä tänään!
Muistakaa että Laura on AINUT joka ajattelee näin julkisesti, muutkin ehdokkaat ajattelee salaa näin, mutta heille RAHA on se tärkein kriteeri!
Lähi-idän kulttuuria voi pitää melkein kuin narsistisena lapsena, se haluaa haluaa ja rääkyy kaupassa karkkia! Olet surkea vanhempi JOS ET ANNA RAJOJA LAPSELLESI! Lapsestasi kasvaa muuten aikuisena narsisti joka on vahingollinen toisille ihmisille! - gfddfggffd
Muut ehdokkaat on suoraan sanottuna PELKUREITA,jos ei länsimainen järkevä kulttuuri kelpaa silloin voi lähteä kotimaahan ja jatkaa siellä alistamisen kulttuuria ja tuhansia vuosia kestäviä sotia täytyy olla täydellinen idiootti,jos sitä kannattaa.
- hghggh
Itävallassa ja Sveitsissäkään ei hyväksytä niitä jatesäkkiinpuketujia.
Suomi on niin sivistymätön ja tollo maa, että ei ymmärretä , mikä yllätys kaavun alta voi lähteä ja posahtaa.- Muualla
Australiassa paljastui burkhaan pukeutunut taksi kuski mieheksi. Otti vahuksen kyytiin ja pienen ajelun jälkeen ns ystävänsä. Ystävä oli myös pukeutunut burkhaan ja paljastui mieheksi kun jäivät kiinni vanhuksen ryöstöst
- Vanhus1955
Burkha kielto on hyvä alku sillä myös niqam pitäisi kieltää. Ne ovat kasvoja peittävä asusteet joita muutamissa muslimi maassa käytetään.
- kepsap
Erittäin mielenkiintoinen video ja haastatteleva tuntuu ainakin minusta rehelliseltä!
Videossa tulee kohta missä kysytään uskonnoista maan päällä, kannattaa kuunnella mikä on vastaus! =)
Kuuntele ja katso ajatuksella! Tämä video avarasi minun maailmankuvaani.
https://www.youtube.com/watch?v=xU7uZ4a7aGs Kaikissa muslimimaissa ei burkhan tai niqamin käyttöä vaadita eikä sitä myöskään käytetä. Koraanissa vaadita naisilta "säädyllistä" pukeutumista ja lopun tuohon typerään pukeutumiseen ovat lisänneet imaamit. Iranissa eivät naiset peitä kasvojaan vaikka nijabia melko yleisesti käyttävätkin. Nijab on vain pään peittävä huivi jolloin kasvot ovat näkyvissä.
- jklkjk
Se on se keskiaikainen kiima mikä vallitsee heti,jos näkyy vähän paljasta pintaa niin heijari on pystyssä eikä pystytä hillitsemään haluja vaan otetaan nainen väkisin.
- milloinsuomessa
Mussa maissa fiksuja, mutta Suomessa eivät viitsi kannattaa edes aloitteita, vaikka tuostakin kaksi parasta aikaa, turha valittaa jos ei tee mitään. Hiukan nousua kannatuksessa kun pieni osa kannatti samalla kun aktiivimallin poistoa, mutta suurin osa ei ei edes vilkaise mitä muita aloitteita on samaan aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821