Niin.. Kun mieheni ei halua että ajan posliiniksi, enkä minäkään asiaa oikein tue. Luomuna kun oon ollu koko ikäni. Mutta ajattelin ajella tuosta niinkuin häpyhuulien alapuolelta, vierustasta pois karvat. Mutta miltä se sitten näyttäisi? Jotain vinkkejä? Entä miten ne näpyt, saako niitä jollain tavalla estettyä tulemasta tai kauanko ne kestävät..?
Ja voiko sellaisilla pusseissa myytävillä höylillä ajella ? Kun käytän niitä kainalokarvoihin ja toimivat siinä ainakin hyvin.
Ja voiko sellaisilla pusseissa myytävillä höylillä ajella ? Kun käytän niitä kainalokarvoihin ja toimivat siinä ainakin hyvin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
minäkään en aluksi oikein tykänny karvojen ajelusta mutta kerran kokeilimme sitä esileikkinä siis mieheni ajeli höylällä karvani ja kyllä se tuntu mukavalta.hän käytti tai käyttää edelleen vettä ja hajustamatonta ihorasvaa.näppyjä tulee joskus mutta laitan siihen aina heti ajelun jälkeen bebantea niin hyvin pian häviävät eikä tule kipeäksikään nykyisin pyydän mieheni ajelemaan joskus kaikki ja joskus jättämään pienen tupsun näin on isellänikin puhtaampi ja hygieenisempi olo.ei muuta kun kokeilemaan ihan hyvä juttu!!
kannattaa rasvata niin ei tule näppyjä.