ja pois valkolahtareilta!
Äänestämällä Laura Huhtasaarta olet tukemassa perussuomalaisia arvoja ja aatetta tässä yhteiskunnassamme täysin riippumatta siitä, tuleeko ehdokas valituksi vai ei.
Ääni Laura Huhtasaarelle on ääni suomalaisille
6
92
Vastaukset
- Puttemans
Moni luulee voivansa kannattaa jotain puoluetta, antamalla kuitenkin äänensä toisen puolueen ehdokkaalle. Ei se todellakaan niin mene! Perussuomalaisten tulee nyt koota rivinsä ja voimansa Laura Huhtasaaren taakse. Vain näin voidaan puolueen aatetta ja asemaa poliittisella kartalla vahvistaa.
- Kainuunisoperse
Ääni meni tietenkin Lauralle suurin osa kavereistani tekee samoin,joku tietenkin menee äänestämään tyhmyksissään Kainuulaiista isoperseistä komuakkaa .
- laurallesemeni
lauralle meni täälläkin ja kaverin ääni myös, mielenkiintoista monessa suhteessa kuinka käy ja myös se mikä on persujen joukkojen koko
- historianTotuus
"...ja pois valkolahtareilta!"
Tralla lalla laa, sisällissodasta on sata vuotta.
Vaalisloganisi on pahasti vanhentunut.- ihme-touhuja
Niin ja lisäksi eduskunnassa oppositiossa olevat Vasemmistopuolueet (SDP, Vasemmistoliitto) pelaavat Kokoomuksen eli hallituksen ja oikeiston kanssa vaikka väittävät muuta!:
Emma Kari (vihr.), Tytti Tuppurainen (sd.), Juhana Vartiainen (kok.) ja Anna Kontula (vas.) ovat tehneet lakialoitteen ulkomaisen työvoiman saatavuus- tai tarveharkinnan poistamisesta. Viréniä oudoksuttaa se, että asiaa vaativat niin vasemmiston kuin kokoomuksen edustajat.
– Olisi voinut kuvitella, että maahanmuutto, jos mikä, on asia, jossa pääomapiirien ja työväen (jota ainakin vasemmisto sanoo edustavansa) edut ovat vastakkaisia. Johtaahan maahanmuutto (työvoiman tarjonnan kasvu) väistämättä palkkojen laskuun ja pääoman tuottoasteen kasvuun, Viren kirjoittaa Puheenvuoron blogissaan.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/230243-professori-matti-viren-ihmettelee-kansanedustajien-epapyhaa-allianssia-miksi
Sen sijaan Perussuomalaiset ovat selväsanaisesti tyrmännet työvoiman tarveharkinnan poiston: Suomessa jo nyt valtava määrä työttömiä maahanmuuttajia:
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-tyrmaa-tyovoiman-tarveharkinnan-poiston-suomessa-jo-valtava-maara-tyottomia-maahanmuuttajia/
Ainoastaan PS on ymmärtänyt mikä maamme tila ja kansalaisten tilanne on.
Siksi menen äänestämään Laura Huhtasaarta, numerolla 5.
- äänet-pois-eliitiltä
Mutta varsinkin eliitiltä jolta puuttuu eväät puuttua nykyiseen menoon.
Ei ole mitään suoraa puna-valko-jakoa ainakaan eduskunnassa kuten em. nimimerkki "ihme-touhuja" hyvin kertoi: siellä se Vasemmistoliitto oppositiossa vain tekee soppareita hallitusporvari-Kokoomuksen kanssa ajaakseen alas työväen saavutukset viimesen 100 v. ajalta!
Nythän vaan puhutaan hyvinvointivaltiosta mutta missä se muka näkyy käytännössä? Käytäntöhän on sitä ettei mihinkään ole varaa, palvelujen hinnoissa nostetaan jatkuvasti, verotus kiristyy esim. Helsingissä kiinteistöverot ja nämä sitten laitetaan vähävaraisten vuokralaisten maksettavaksi.
Siksi täytyy vaihtaa porukkaa että menoon tulisi sitä Suomen ja sen kansan edun edistämistä. Emmekä mitään em. tulonsiirtomekanismien kehittämistä jotta virkakyöstit saavat palkkansa maksuun täysimääräisenä vaikkeivat mitään edes tuota.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882