Laura Huhtasaaren kannatus jäi valtavan vähäiseksi, koko maassa häntä äänesti vaivaiset 20 000 ihmistä. Suomalaiset eivät koe omikseen persujen ja Lauran fasismista ja kansallisosialismista ammentavaa maailmankuvaa.
Huhtasaarelle valtaisa tappio
TurpaanTuli
49600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Se johtuu siitä että suurin osa suomalaisista ei ole idiootteja.
Tolkun mies voitti. Huhtasaari pronssille. Onneksi olkoon Laura. Turre voi mennä takaisin koppiin itkemään.
Lauran tarkoitus olikin vain varastaa Paavon äänet.
Perussuomalaiset = Hallittua oppositiota (jota johdetaan Washingtonista ja Israelista)
Isänmaallisille+nämä+Presidentinvaalit+olivat+massiivinen+tappio.+Ei-isänmaallinen,+kansainvälisiä+arvoja+ja+liberalismia+kannattava+puolisko+kansasta+voitti,+Suomi+jatkaa+kansainvälisenä+EU-maana+joka+toteuttaa+jatkossakin+kansainvälisen+humanitäärisen+lakijärjstelmän+sekä+sopimusjärjestelmän+mukaiset+velvoitteensa.+Rajat+kiinni-ajattelu+ei+uppoa+suomalaisiin,+sen+todistaa+Huhtasaaren+vain+6%+kannatus.+Isänmaallisia+nöyryytettiin.
Me taidamme kuitenkin elää vielä maassa nimeltä Suomi. Vai mitä idiootti? Vai meinasitko ihan kriminalisoida koko Suomen fasistisena ja kaikki suomalaiset myös? Ihan ihannevaltiosi Neuvostoliiton toiveiden mukaisesti.
Nämä "isänmaallisethan" ovat juurikin Naton vastustajia, jotka haluaisivat ajaa Suomen ihannevaltionsa, fasistisen Venäjän syliin.
Minun tietääkseni Sauli Niinistö on ilmoittanut olevansa isänmaallinen ihminen. Suomen vihollinen Pylly-Pekka jäi kauas taakse.
Sinunlaisesi tyhmän pitäisi olla kirjoittamatta sanaakaan. Laura sai 200000 ääntä. Onko sinulla vanha mopo vai Toyota?
Persun matikalla
Kyllä+7%+noin+3+miljoonasta+on+aika+lähelle+200000+vai+voitko+väittää+tyhmä+vastaan?
Aloittajalle kävi kuten sille Pelle Miljoonan fanille, jolta oli jäänyt paidasta yksi nolla pois , eli olikin vaan SATATONNIA!!!!
Huhtasaaren tappio = Kansan voitto
Laura menestyi erittäin hyvin. Hän on ensimmäisen kauden kansanedustaja ja hänellä ei vielä ole ollut aikaa antaa näyttöjä ja saada tunnettavuutta.
Hyvä Laura, menestyit hyvin.
Lauran+ja+persujen+tunnettuus+laskee+heidän+kannatusta.+Hyvä+niin.+
EU-kriittisyyden+aika+on+ohi+6%+marginaalisakkia+lukuunottamatta
Kyllä oli surkean onneton tulos kaikesta hehkutuksesta huolimatta.
Se+todistaa+suomalaisten+fiksuuden,
Laura+päästi+taas+uuden+aivopierun+vaalituloksen+selvittyä.+Hän+sanoi+(kannatus+6,9%),+että+tulos+näytti+persupolitiikan+olevan+nyt+suomalaisten+normaalia.
Huhtasaari+6,9%+vs.+Haatainen++Kyllönen+6,3%
Valtaisa+tappio+sosialisteille+Huhtasaarelle+10%+enemmän+ääniä+kuin+sosialisteille+yhteensä.
Huhtasaarelaiset eivät voi kehuskella enää muulla kuin sillä että eivät jääneet viimeiseksi, huvittavaa.
Vasemmisto ei voi kehuskella millään :)
Ei liikuta minua, minä äänestin vaalivoittajaa.
Huvittavaa vaan tämä jatkuva jankkaus "vihervasemmistolaisuudesta" eli nuo liitetään aina toisiinsa ja sitten kuitenkin kun vihervasemmiston kannatus on 16,7 eli yli tuplasti enemmän kun oman marginaaliehdokkaan.
Mahtava tulos Laura sai enemmän kuin vassarit yhteensä, näkee että iso osa kansasta ei hyväksy haittamaahanmuuttoa
Tappio väännetään voitoksi
Laura sai vain vähän yli puolet Haaviston äänistä, näkee että isoin osa kansasta hyväksyy "haittamaahanmuuton".
Tuplasti mieluummin tuetaan homoa kuin homofoobikkoa. Fiksua kansaa todellakin.
Joo,+mahtava+tulos+kaiken+persujen+uhoilun+jälkeen:).+"Laura"+muka+tulee+ja+menee+toiselle+kierrokselle:)!+"Laura"+tulee+ja+voittaa:)!+"Kansa"+kannattaa+"lauraa"+ja+mystinen+eliitti+näkee+sen:).+Ja+vielä+minkälaista+höpöhöpöä.
"Mahtava+tulos+Laura+sai+enemmän+kuin+vassarit+yhteensä,+näkee+että+iso+osa+kansasta+ei+hyväksy+haittamaahanmuuttoa".+Lauran+tulos+oli+alle+7+%,+kansasta+93+%+EI+kannattanut+"lauraa"+ja+hänen+kuvitteellista+maailmankuvaansa,+avointa+ihmisvihaansa+ja+hyytäviä+arvojaan.
93+%+suomalaisista+ON+suvakkeja,+haluavat+maahanmuuttoa+ja+kuulua+Euroopan+Unioniin.+Ja+maksaa+euroilla.+Ja+pitää+rajat+auki.+Milloin+teille+vajakeille+oikein+selviää,+että+teillä+EI+OLE+kannatusta+kansan+keskuudessa?
Hsaari vajaat 210 000 ääntä runsaat 20 000 enemmän kuin Väyrynen,
joka haukkuu Sipilän maan rakoon
Sipilän kauhuksi Väyrsellä oli vain paluulippu eikä palaa enää Brysseliin
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005542720.html
Seuraavaksi Väyrynen tähtää eduskuntavaaleihin.
”Aivan välittömästi aloitetaan työ eduskuntavaaleja kohden”, hän sanoi ja ilmoitti, ettei enää aio europarlamenttiin.
Väyrynen tunnettiin jo aktiivikaudellaan sinä nopeimpana takinkääntäjänä. Ei ole mitään syytä miksei takki kääntyisi jälleen kerran kun eurovaalien aika tulee.
firmat hoitavat vaalituloksen tarkastamisen ja se että Kokoomus ei halua maahan vaalitarkkailijoita johtuu juuri siitä.
nämä oli henkilövaalit moni persukin äänesti niinistöä mutta eu vastaiset tulivat toiseksi äänissä ja se lupaa mielenkiinoisia eduskuntavaaleja?
Sauli sai Putinmaisen kannatuksen.
Suomi saadaan pian Natoon, kyllä meidän kelpaa asua Venäjän naapureina. Tuollaiset vaivaiset 1600 km yhteistä rajaa. Sivarit joudutte vankilaan
Huhtasaaren kannatus tipahti Soinin kannatuksesta. Luonnollinen kehitys kun uuspersut siirtyivät yhden asian liikkeeksi. Seuraavaksi odottaa tappio eduskuntavaaleissa.
Huhtasaari on ensimmäisen kauden kansanedustaja ja pärjäsi valtavan hyvin suhteutettuna siihen, että kilpakumppaneista suurin osa on politiikan konkareita.
Te, jotka ette halua uskoa siihen, että myös Eurooppa-politiikka tulee ottamaan uuden suunnan, käykää lukemassa ulkomaisia lehtiä.
Mistä luulette johtuvan sen, että Saksassa ei saada kasattua hallitusta? Eiköhän sielläkin ole herätty todellisuuteen, jonka arkkitehtinä on toiminut mama Merkel...
Lauralle Onnea ja Menestystä tuleviin koetuksiin!
Suurin osa äänesti niinistöä, varmistaakseen että homo ei pääse presidentiksi.
Kommenttisi on aivan persuista.
Joo, pysykää vaan kaukana täältä. Kukaan ei halua teitä vajakkeja seisoskelemaan turuillemme ja toreillemme. Öyhöttäkää vaan siellä kotikonnuillanne ja varjelkaa perseitänne...
Venäjän edustaja Huhtasaari ei menestynyt.
Nämä vaalit olivat Perussuomalaisten mainoskampanja silmissä ensivuoden eduskuntavaalit ja hyvin onnistuivat. Ei Niinistöä vastaan vaalivauvansa kera ole mitään saumaa varsinkaan kun Niinistöllä oli jo lähtiessää 17 000 vapaaehtoista ja miljoona Euroa vaalibudjetti sekä istuvana presidenttinä näkyvyys.
Presidentti ei edes voi mokailla kun ei ole valtaa mokata.
PS+Eduskuntavaaleissa+2015+17,65%
PS+Kunnallisvaaleissa+2017+8,8%
PS+Presidentinvaaleissa+2018+6,9%
Juu+hyvä+on+suunta,+oikein+loistava+mainoskampanja...
Siinähän se oli hyvin tiivistetty tämä perussionistien "menestys" viime vaaleissa.
Ei suomalaiset näköjään ihan hölmöjä ole kun eivät kerta lankea huijairpuolue persuihin enää toisten 2015 jytkyn jälkeisen takinkäännön jälkeen.
PerusSuomalaiset Voittivat nämä vaalit, sillä Orpo-fasistin mielestä PS katoaa kokonaan.
.
PerusSuomalaiset olivat toiseksisuurin PUOLUE näissä vaaleissa.
Pikkasen meni huonosti nämä vaalit, mutta jospa seuraavat...
Aloittaja on ilmiselvästi saanut Hankenissa matematiikan ylimmät arvosanat.
Kepun+ja+demarien+kannatus+romahtanut+4+%+tietämille.
Ja vasurit jopa tuonkin alle.
Eroaako Sipilä huomenna?
Lauran taakse jäivät kokeneet konkarit: Väyrynen, Vanhanen, Haatainen, Kyllönen ja Torvalds.
Monien toiveissa oli, että Laura ajaa Haavistonkin ohi, mutta näin ei vielä käynyt.
Hah Hah! Ei menny Lauralla putkeen. Junttien ääniä maalta ja niitäkin hitin vähän. Hävettäis!