Niinistö 62%, Putin 64%

HerrMayer

Noh, otsikko jo tiivistääkin koko asian ytimen...

35

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama.meno.täälläkin

      Suomessa ei ole varaa pilkata Putinin suosiota.

      • Putin102prosenttia

        Putin 64%???? Paskapropagandaa, oikea tulos tulee olemaan 98,97%! Ja kuuden vuoden kuluttua menee 100% kirkkaasti rikki!


    • Rosvot-vallassa

      Lyijykynällä kirjoitetut 3,5 ja 6 on ollut hyvin helppoa muuttaa toisella lyijykynällä numeroksi 8. Galluppihuijausta on pyöritetty koko ajan, ja nyt väärennettiin riittävä määrä äänestyslipukkeita kaseiksi, jotta tulos vastasi galluppeja.

      Kun Kokoomus laittoi Stubbin rikkomaan lakia räikeästi ja valehtelemaan hallintarekisteriasiassa, oli kiinni jäämisen riski valtatava. Tästä vaalihuijauksesta ei helposti jää kiinni, koska vaalilautakuntien kokoomusrosvot eivät ikinä petä rosvopuolueensa päärosvoja.

      • kärpäsenä.katossa

        Uskon, että näin on tehty.


      • mitäs.siihen.sanotte
        kärpäsenä.katossa kirjoitti:

        Uskon, että näin on tehty.

        Siellä oli kuulkaas kopissa kuulakynä, ei lyijykynä.


      • Sanon-valehtelet
        mitäs.siihen.sanotte kirjoitti:

        Siellä oli kuulkaas kopissa kuulakynä, ei lyijykynä.

        Siellä missä äänestin oli kopissa kaksi lyijykynää. Kun kysyin asiasta, sanoi vaalilautakunnan jäsen että ohjeiden mukaan juuri lyilykynä pitää olla.

        Sanon siis, että epäilen sinua päivystäväksi valehtelevaksi Kokoomustrolliksi.


      • åpoiuytredfghm

        Käypä lukemassa valtioneuvoston äänestysohje, siellä lukee, että kuivamustekynä oltava äänestys numeron piirtämiseenja sellainen siellä myös on!


    • häpeällinentulos

      Kyllä on korruptio syvällä

      ehkä tän pitää antaa romahtaa omalla painollaan
      ei tätä enää hyväksi muuta

      rikolliset voitti - joku maksoi tuloksesta vähän enemmän
      demokratia ei kelvannut kokkareelle eikä kommunistille

      Suomi ei ole enää sivistysvaltio

    • Rehti-peli-ei-kelpaa

      Tulos olisi toinen jos äänestysliput olisi numeroitu ja äänestäjä voisi ottaa kopissa kännyllä kuvan omasta lipusta ja myöhemmin tarkistaa netistä listoista, että oman äänestyslipun numeron kohdalla on huomiotu numero jonka on siihen laittanut. Tämä systeemi ei tietenkään ole Kokoomukselle kelvannut, koska silloin ei pientäkään vilppiä voisi tehdä, puhumattakaan satojen tuhansien äänien varastamisesta kokoomuslaiselle ikivalehtelijalle.

    • 123d123d123d

      noh ekana toivotan onnea voittajalle, mutta outoa kun täälläki meuhkattiin niin kovasti huhtasaaresta ja väyrysestä.. lähes kukaa ei niinistöä maininnu äänestävänsä..

      nyt tajuaa miten kuollut paikka suomi24 on tämä muodostaa vain pienen mitättömän osan suomalaisista eikä täällä olevat mielipiteet edusta lainkaan sitä mitä suomen kansa ajattelee. huhtasaarelle vain 6%.. ja täällä tyyliin 80% meuhkas huhtasaaresta ja väyrysestä..

      täällä huutelu on sama kuin metsää huutelis

      • nyrvistöpettymys

        kai sä tajuat, että tulos oli maksettu

        kokkareet ja unionistit tilas suosiollisen tuloksen
        tosin kukaan ei arvannut, että Tiedon tyypit innostu liitottelemaan kannatusmäärää

        nyrvistö on pettymys ja kokkareet eivät muuta pysty tuottamaan


      • antakaa.määkin.huudan

        Onko sulla sitten joku muu paikka huuteluun mikä ei menis metsään?


      • toteaja-

        Yksi innokas meuhkaaja täyttää tämän palstan helposti mielipiteillään.


      • säälistä.hymyillen

        En äänestäny niinistöö, mutta todellakin viime aikoina on SAANUT OHITTAA n. 98% thredeistä. Mahtaako tää persupalsta yhtään rauhottuu ennen ek-vaaleja?


    • alamäkikiihtyy

      Väykän ja Lauran voitto olis tietänyt välittömästi
      äänestystä EU jäsenyydestä ja koko kelkka olis kääntynyt

      kokkareet eivät voineet päästää sellaista tapahtumaan
      joten TULOS ON OSTETTU

      nyrvistö tietää rikkoneensa perustuslakia, eikä se tahdo siitä syytettä
      tää hallitus on sössinyt kaiken mahdollisen
      JONKUN siellä pitäisi vastsutaa tätä menoa

      ja nyt pitäisi toimia

    • Erkkipoika

      Olemme pikkuhiljaa ottamassa kiinni itänaapuriamme ja pian demokratialle nousee samalle tasolle. Vielä kun Sauli saadaan poikkeuslailla kolmannelle kaudelle ja äänimäärä yli 80 prosenttia, niin olemme jo hieman edellä. Toki Pohjois Korean lukuihin on vielä matkaa, mutta eiköhän sekin taso vielä saavuteta.

      • että.tuolleen

        On se taso joskus ollut samoissa, kekkonen sai iltasanomien mukaan yli 5miljoonaa ääntä (miten se voi olla mahdollista???)
        Ehkä salen kolmas kausi toteutuu kun äänestysprosentti on 125 ja äänimäärä 10 miljoonaa.


      • kaikki.hoituu
        että.tuolleen kirjoitti:

        On se taso joskus ollut samoissa, kekkonen sai iltasanomien mukaan yli 5miljoonaa ääntä (miten se voi olla mahdollista???)
        Ehkä salen kolmas kausi toteutuu kun äänestysprosentti on 125 ja äänimäärä 10 miljoonaa.

        Kyllä persut ja kokkareet hoitaa ton 10 milj. 6 vuodessa. Kepulle se on ikuisessa oppositiossa mahottomuus.


    • Ken.uskoo
      • Ken.uskoo

        Kukaan ei meitä enää pelasta!

        Tuloksen oikeellisuutta mahdoton todistaa kun meillä on lahjotut tuomarit ja polpo.


      • hähhhhh
        Ken.uskoo kirjoitti:

        Kukaan ei meitä enää pelasta!

        Tuloksen oikeellisuutta mahdoton todistaa kun meillä on lahjotut tuomarit ja polpo.

        Oliko putin kaiken takana?


      • Ken.uskoo
        hähhhhh kirjoitti:

        Oliko putin kaiken takana?

        EU. Koska Suomi on hyvä lypsylehmä.
        Tänne Pohjolan perukoille on hyvä työntää kaikki "pakolaiset"
        Valtaa pitävät saavat hyvät virat Brysselistä kun liittovaltio tulee.
        Sieltä sitten vahditaan ettei vaan "vihapuhuta" ja tehdään orjina töitä.
        Kaksi euroa/tunti


    • AukotonPuolustus

      Muistakaa valella paskalla putinin pää. Pyllistää putinille ja kusta sen suuhun.
      Kansojen sarjamurhaaja putin on nollan arvoinen. Putin on tappanut kaikkia.

    • läpihuutojuttu

      Asun itse maaseutupaikkakunnalla. Yli 30 vuoden aikana olen seurannut poliittista suuntautumista ja kyllä se että meidän kunnassa porvariiedustaja voitti on outo juttu. Pakko sanoa että eu äänestys tuli mieleen. Jos noi koko maan tulokset oli jakautunu tasaisemmin olisi uskottavampi. Nyt toi näyttää kyllä utopistiselta. Torvalds puki hyvin havaintonsa sanoiksi vaalitilaisuudessa. Rehellistä puhetta kuulee liian harvoin poliitikoilta. Mutta aika näyttää....

    • Kurjaa

      Saarioisten kinkkuleikkeleet saksalaisia! Suomen maatalous/ ruuan tuotanto ajetaan alas, että Saksasta voidaan tuoda tänne ruokaa aina silloin, kun heitä huvittaa. Reseptilääkkeitä Suomessa jo säännöstellään! Lääketoimitukset takkuavat! Jäänevät Keski-Eurooppaan! Kurjuuden kierre on kova. Takapakkia mennään hurjaa vauhtia!

    • Republikaani88

      Jumalan siunausta Niinistölle perheineen! Suomen kansan avainkysymykset kristillisen oikeiston näkökulmasta tulevat olemaan kansakunnan johtajien Raamatun sanan kunnioitus päätöksenteossa, suhtautuminen Israeliin, Nato-kumppanuuden syventäminen ja tiivistyvä puolustusyhteistyö Yhdysvaltain kanssa. Kansakunnan arvot voivat olla myös kristilliset ja konservatiivit, vihervasemmistolainen valtamedia ei heijasta kansakunnan tuntoja. Suomellakin on oikeus elää vapaana Jumalaan turvaavana kansana.

      • Hanki-jostain-äly

        "vihervasemmistolainen valtamedia ei heijasta kansakunnan tuntoja. Suomellakin on oikeus elää vapaana Jumalaan turvaavana kansana."

        Mene jo SAIRAS hoitoon. Raha omistaa mediat ja määrää mitä ne kirjoittavat. Kokoomus edustaa rahaa ja ajaa sen etuja, ei mikään vihervasemmisto. Saatanan idiootti.

        JA nimeomaan Kokoomus ja rahan valta ajavat maahan orjatyömarkkinoita maahanmuuton avulla, jolloin Islam valtaa Suomea vaudilla. Sen tärkein tavoite on tuhota muut uskonnot kokonaan kaikkialta.


      • Allahuopatossujen

        Täällä kun tulevaisuudessa ei enää ole jumalia vaan allaheja, nyt vauhdilla moskeijat, joka kauppakeskuksen kulmaan.


    • Maansamyynyt

      Jos Suomeen olisi saatu EU-kriittinen presidentti, olisi se ollut EU:n loppu. Asiaa pitkitetään. EU-maihin lapataan kiihtyvällä tahdilla mamuja/ islamisointi on kovassa vauhdissa. Itkettää katsoa tätä menoa.

    • Pulinat.pois

      Kansa on puhunut. Pulinat pois!
      Noin totesi aikoinaan Johannes Virolainen eräiden vaalien jälkeen. Pitää kutinsa tänäänkin.

      • Kokovartalokurppa

        Tykkäät varmaan härskisti siitä kummityttöjesi kanssa aina tilaisuuden tullen..?


    • Pelastukoonkenvoi

      Ruotsiin on povattu sisällissota tälle vuodelle. Niinhän tuo siltä pahasti näyttää, kun mamu-rikollisliigojen yhteenottoja on jo siellä enenevässä määrin. Suomessa myös nämä jengit hurjasti kasvaneet. ’Rajat auki’ vihollisille Niinistön ja EU:n meininkiä. Miten aiot Sauli rauhan säilyttää? Se oli sun vaalislogan. Hah hah!!

    • ÄäriKOKkareet

      ÄÄri-Kokkareet:
      Sipilä-Berner-Katainen-Orpo-Häkämies ja juoksupoika vanhus-Niinistö
      eivät sovinnolla vallasta luovu.

      JuudasSipilä pystyy jopa parempaan kuin 64%-Putin,
      JuudasSipilä pystyy rahalla ostamaan Timo Soinin ja puoli puoluetta ja veronkiert.. verosuunnitteluun, pystyy se ahne vaalikeinottelija vaali"suunnitteluunkin" ÖKY-mafian kanssa, vaikuttamaan vielä helpommin vaalituloksiinkin.

      Veroparatiisi- ja veronkiertohuijarikaverit kun maksaa parhaiten ... kun niiden asioita hoidellaan ... ja suomalaisia sorretaan .

      PS. Ääri-KOK-mafialle tuli kyllä paha laskuvirhe, kun SDP:lle annettiin vain 3,1% äänistä.
      Sitä ei kukaan usko.
      Siksi vaali"suunnittelu" tulee paljastumaan.
      .

    • honu

      Suomi äänesti presdentiksi kieron Saulin, mutta olen onnellinen ettei homopekkaa.

    • Lukekaaheti

      Lukekaa netistä: "Havaintoja uudesta maailmanjärjestyksestä" !!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      272
      5380
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      4886
    3. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      123
      4365
    4. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4006
    5. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3800
    6. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3697
    7. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      41
      3378
    8. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      85
      3078
    9. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      65
      2938
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      22
      2666
    Aihe