Minä sanoin jo viime syksynä, ettei tämä tule onnistumaan.
Toisenlaisella ehdokkaalla, vaikkapa juuri Halla-aholla, olisi saatu parempi tulos ja uskottavuutta touhuun. Tosin hänenkin olisi pitänyt tehdä työ kunnolla.
Nyt ollaan alle seitsemän prosentin tuloksessa ja siihen niin ....n tyytyväisiä - mukamas. Miksi kukaan muu ei uskalla sanoa, että syteen meni?
On pyykinpesun aika ja johtajat on pantava vastuuseen.
Miksi Halla-aho ei lähtenyt ehdolle?
Pelkäsikö tämä herra kilpensä tahriintumista?
No, nyt se kilpi on niin paksussa ...., ettei muuta erotukaan.
Minähän sanoin teille
4
100
Vastaukset
- TurhaKyllönen
Olen samaa mieltä kanssasi, Kyllösen valinta oli Valtava virhe vasemmistolta.
Olisivat menneet Huhtasaaren taakse. - Kiitoslaura
Kyllä tuntuu komuakkaa korpeavan kun Vasurit ja Demarit eivät yhdessä saaneet samaa äänimäärää . Kyllä nyt pitää miettiä miksei kansa innostunut näistä kahdesta femakoista ei normaalia ihmistä noi horinat kiinnosta kuten nähtiin. Sauli jatkaa tämänkauden niin suuri oli kansansuosioja Lauralle onnea hyvästä menestyksestä tästä on hyvä mennä etiäpäin.
- PaljonPohdittavaa
Nimittelysi ei satu, koska olen hiearkiassa paljon sinun yläpuolellasi.
Kyllä sen tappion aiheuttaman piilotetun turhautumisen näki Halla-ahon naamalta jo tv-haastattelussa.
Minullapa on tarvittaessa vara vaihtaa firmaa, vaikka sitten komukaksi.
Et muuten ole ilmeisesti lukenut ps:n ohjelmaa. Siellä on todella paljon niitä samoja tavoitteita kuin kommusnitienkin ohjelmissa aikoinaan.
- Puolellavastaan
No katsotaan nyt miten se touhu jatkuu kun enin into on ohi. Eiköhän joku muukin, ala kysellä tapahtuneen perään. Voi tietysti olla, että pelko pakottaa vaikenemaan nykyisinkin.
Jos et ole puolellamme, olet meitä vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812